Nasvet pri nabavi vrtne kosilnice

forplan

Pripravnik
24. apr 2017
32
1
8
Pozdravljeni!

Katero bencinsko kosilnico bi mi priporočali?

-Imam pogoj da je kvalitetna (velika površina)
-velika kolesa
-pogon na vse 4
-4 takni motor
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
velika kolesa ma že vsaka nad 150 eur, kvalitetado 400 eur je isto sra..., od 500-800 malo boljše kater cenovni rang sploh gledaš,...4 taktne so vse, 4 kolesni pogon WTF?,...to pa ne bo pocen,....pripravi 700-1000 eur

Sam sem kolebal med 300-400 eur,...potem pa sem vzel eno kitajsko ISKRO za 200 eur, jebiga.....slabe izkušnje z brand name-i v preteklosti. Pa tudi premočen motor ne sodi na kosilnico ,...se vse toilk trese da kosilnica razpade to se mi je poravkar zgodilo z eno MOČNO B&S kosilnico,...top roba delala dve leti in sedaj v 20 kosih leži,...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.983
113
EU
Nisi napisal, koliko visoko travo boš kosil
sprasujem se.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Koliko bos kosil, kako pogosto, imas kaj brezine ( naklon)...

S temi podatki bo lazje.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.458
113
Citat:
Uporabnik Zmago1 pravi:
. Pa tudi premočen motor ne sodi na kosilnico ,...se vse toilk trese da kosilnica razpade to se mi je poravkar zgodilo z eno MOČNO B&S kosilnico,...top roba delala dve leti in sedaj v 20 kosih leži,...

hysterical-1.gif


Naslednjič probaj ne kake batonske plošče al pa štora zapet z rezilom...pa NE skrivit osi........pa ne boš mel chip tuninga
cheer.gif
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Za info.. za okoli 700m2 zelenice ze 21 let uporabljamo samohodno Solo 550. Razen pogonskih koles je se vse originalno. Medtem je teta zamenjala ze vsaj pet cipsit naprav, ki so ali zgnile, razpadle ali zaribale.
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Citat:

Naslednjič probaj ne kake batonske plošče al pa štora zapet z rezilom...pa NE skrivit osi........pa ne boš mel chip tuninga
cheer.gif

Enkrat sem res zapel štor tolk da je zvil nož,...je možno da je zvilo tudi os takrat?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Samo od košnje trave še nisem slišal, da bi komu zvilo os. Resno oviro kot je štor, pa preživijo samo kosilnice, ki imajo posredni pogon in ni nož fiksiran na motorni gredi.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Jaz bi ti samo svetoval, da če nimaš ravno lepega terena za kosit, poglej mogoče tudi za kakšno muto... Sicer stane krepko nad 1000eur, vendar boš kosil 80cm naenkrat, tiste 4x4 pogonske kosilnice (Husqvarna, SOLO, AS) pa te bodo tudi stale 700eur+ in je dosti večja jeba kosit slab teren s takšno kosilnico kot pa z muto...

Tudi če ima pogon 4x4, jo boš v primeru slabšega terena moral dosti krat malce potisnit, muta pa še bo tebe zraven vlekla... ;-)

Ampak to samo v primeru, če nimaš ravno lepe travice in dokaj ravnega terena...

Če pa imaš dokaj lepo travco in teren (četudi naklon), pa ima husqvarna en model 4x4. Ima tast doma in je tudi zadovoljen (imajo pa lepo travo in kar precej strmin)...
 
Nazadnje urejeno:

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik VanZ pravi:
Za info.. za okoli 700m2 zelenice ze 21 let uporabljamo samohodno Solo 550. Razen pogonskih koles je se vse originalno. Medtem je teta zamenjala ze vsaj pet cipsit naprav, ki so ali zgnile, razpadle ali zaribale.
za info:
Povej teti, da treba kdaj pa kdaj kosilnico tudi oprati, posušiti, menjati olje, če je imela 2T tud pravo mešanico narediti, kakšen šrauf pritrditi ali zamenjati, nož nabrusiti oz. servis narediti, pa (kot je že nekdo napisal) izogibati se štorov, betona, prevelikega naklona.... itd.
grims-1.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Slabi nasveti. Pranje naredi več škode kot koristi. Imam kosilnico, kjer sem si probleme naredil s pranjem. Zaribal je ležaj pogona variomatika (sprešan v en čuden komad), ker je notri prišla voda. Vmes je firma šla cugrund, zato je bil del slabše dobavljiv, pa še drag bi bil, če bi ga dobil. Ležaj sem dva dni namakal v olju, razmigal in sedaj gre že 10 let
smile-1.gif
. Po košnji s špahtlom potegnem in očistim ostanke trave in zemlje. Že zato, da v garaži ne smrdi, ko to gnije.
Kosilnica v dobrih 15-ih letih ni še prav nič zarjevela, čeprav se je kar nekaj kosilo. Pogonska kolesa so bila že dvakrat menjana, ker košnja po 20 arih grdega terena uniči ležaje in zobnike in konec koncev gume postanejo povsem slick in gre slabo v hrib.
Aja, pozabil sem napisati, da je ohišje iz aluminija
evil.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
OK.... potem pa naj teti svetuje, da naj nič ne vdržuje. Če ti tako rečeš. Sam ne pol jokat, kolk jih je razpadlo.
Pepe, če ti povem, da imam doma še kosilnico staro blizu 40 let. Tomos. In ne boš verjel, da dela. Sicer ne kosim več z njo pogosto, ker bolj ropota od nove. Kosi pa še 2x-3x na leto kaj malega. Pa smo jo vsako leto po koncu sezone košenj OPRALI Z VODO. Ampak tudi posušili, izpihali, namazali, podmazali. Ležaj ni bil menjan še nikoli. Za enkrat se spomnim, da je bila menjana "cinšpula" (mogoče 2x-3x se ne spomnem), ročke smo pošvasal, nekaj svečk zamenjal.... ...
Sicer pa glede na to, da rečeš, da sem ji dal slabe nasvete, si omenil samo pranje z vodo. Vse ostalo, kar spada zraven, tud misliš da je slabo. Ni Pepe. Vse to spada zraven. Če pereš z vodo, treba še marsikaj narediti.
S špohtlom se čisti med košnjami. Vsekakor ne sme ostati trava pod podvozjem.
 
Nazadnje urejeno:

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Jaz moje nikoli ne perem, razen občasno tkanine na košu. Kar naredim je, da zbito travo pošpohtljam z leseno deščico, od zunaj pa spiham z zrakom.
So pa zelo opazne razlike tudi med novimi v trgovinah, nekatere se že na ravnih tleh zvijajo in nikakor ne delujejo solidno.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
jaz tudi rabim novo kosilnico.
pogoj je, da je samohodna, kvalitetna, pa čimceneje
smile-1.gif


za pokosit mam cca 450m2 ravnine. dal bi nekje max 300€, kaj priporočate?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Hvala za detajlna navodila
grin1.gif

Eni jemljete forume preveč resno. Svoje znanje pa tudi.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
hmmm.... a ti pišeš tukaj kr tako?? Sploh ne delaš tako, kot pišeš tukaj?? ... Zanimivo.
Veš, jaz najbolj resno jemljem nekoga, ki napiše nekaj iz izkušenj. ne pa da je nekdo nekaj slišal, od znanca, tete , strica, kolegov golega pa njegova punca....
Sej nisem napisal, da ležaj po pranju z vodo ne more "zaribat". Napisal sem ti dodatno še to, kaj je še potrebno, da do tega ne pride.
Trava, ki gnije dolgo časa pa tudi razžira podvozhe. Tako da, pranje po koncu sezone ni odveč. (z dodatkom....)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Ksz..jaz imam že kakih 15 let eno kosiono s 'Techunsem' (vedno narobe napišem, verjetno sem tudi zdaj) motorjem.
Perem jo ne, vsake 3 leta (cca) zamenjam olje, vsake kvadre očistim zračni filter (lani sem cello zamenjal peno) in to je to. Gnit je začela takoj ker je odpadel spodnji sloj barve (odlupil se je), in sem jo zaščitil z zaščito za avto.
Preživet mora marsikaj..doma sicer ne ker ima trave da se tud pes težko userje nanjo, a na vikendu vidi vraga (brežina, krtine, veje, visoka trava)..pa zadeva kar dela in dela in dela.

Če že, ji bo najprej segnilo ohišje...a tudi če je kak luknja..kosi še vedno
smile-1.gif
. Aja..pa na kakih 5 let nabrusim nož.

Bila pa je takrat najcenejša kosilnica s košem (ni samohodna).
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
sej pravim, kdaj pa kdaj treba kaj pogledat
2571439-Zajetaslika.JPG
 

Priponke

  • 2571439-Zajetaslika.JPG
    2571439-Zajetaslika.JPG
    104,7 KB · Ogledi: 1.044

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
A ima kdo izkušnje s Texas kosilnicami? Je to zakej?
Tale mi je padla v oko. Se za ta denar dobi kaj boljšega?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Kako si kaj zadovoljen z Iskrino kosilnico???

Tudi mene zanima katero kosilnico naj kupim.

Ker gre za 4000m2 rabim eno kar dobro.
Traktor ne pride v poštev, ker imam posajenih okrog sto dreves, grmičkov...

Gledam kaj bi kupil, tale Iskra je res poceni in kosi kar 56cm širine:
Iskra kosilnica

Podobni a precej dražji sta pa še ti dve:
McCulloch:
ime spletne strani

MTD:
https://www.ceneje.si/Izdelek/...ptima-53-sph-hw

Katero mi svetujete?