Nasvet pri nabavi vrtne kosilnice

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.570
113
Kawasaki motor, materiali, daljše rezilo, anti vibracijske ročke. magnezijevo ohišje, variabilna hitrost, večji rezervoar, pogon koles preko hidravilke (namesto jermena), prekinitev delovanja rezila med delovanjem motorja (kot na Muti pri mulčerju).

Za ostalo glej zavitek Ausstattung
http://www.viking.at/VIKING-Pr.../MB-756-YS.aspx

gtranslate:
Citat:

Waste collector basket without engine stop
The MB 756 YS lawn mower is equipped with a rugged dual handlebars and features a comfortable, high-torque hydrostatic drive for infinitely variable speed adjustment with a large adjustment range. For low-fatigue working on surfaces up to 3,000 m², anti-vibration elements ensure that the vibrations in the handle area are reduced.
2572778-yyy.jpg
 

Priponke

  • 2572778-yyy.jpg
    2572778-yyy.jpg
    30,5 KB · Ogledi: 749

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Za dva jurja bi morala imeti kosilnica še navigacijo, da bi samo označil območje košenja in bi vse sama pokosila in se nato še sama očistila in se pospravila.

Zanima me razlika med tisto Iskrino za 300 evrov-pa še to bo 10% popust v ponedeljek in recimo tole za 800 evrov
https://www.opara.si/index.php?id_product=28929&controller=product

Malenkost boljši motor, malo boljše ohišje, malo boljša kolesa, kosi pa še ožje.
To je recimo vredno ene 150 evrov več in bi kupil za kakšnih 450, ne pa za 800 evrov.

Tale MTD je pa cena skoraj krat dva od Iskrine pa se mi niti slučajno ne zdi dvakrat boljša:
http://www.merkur.si/vrt-in-ok...ance-53-spkv-hw
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Verjetno bo trava še trikrat zrasla kot boš ti kupil kosilnico kolikor berem iz tvojih postov je verjetno sploh ne misliš kupiti kajti da ti toliko ljudi da nasvete ti pa vse preslišiš !!
Verjetno ti je bolj cilj objava ;;
A slučajno kdo pozna kakšnega vrhunskega odvetnika, ki se bori proti razlaščanju ljudi?
Njegovo pomoč rabim v boju proti občini, ki me razlašča za pot, samo zato, da bo županov kolega lahko pozidal travnik.
Po zakonu razlastitev sploh ni možna, če ima občina v lasti drugo možno pot, žal pa kaže, da se Upravna enota na zakone očitno požvižga.
A nimam morda prav ?? Če se motim se opravičujem ..
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Sem zdaj dva dni kosil z eno tako prastaro Agroimpexsovo praktično neuničljivo kosilnico(kosiš lahko čez kamenje, korenine...)
wink-1.gif

http://www.podarimo.si/slike/slika21367427166uhe.jpg

Samo je res grdo pokošeno pa tudi roke me bolijo, ker to deset ur porivat in s tem kositi 25cm visoko travo ni glih enostavno.

Verjetno bom kupil v ponedeljek to Iskrino za 270 evrov, ki kosi 56cm širine, vse ostale, ki kosijo 56cm širine so dražje od 600 evrov, pa ne vidim, da bi bile prav izjemno boljše(malo boljši motor in malo boljša kolesa ter ohišje, to je pa v glavnem vse kar imajo boljše).

To z odvetniokom je pa itak brez pomena, ker se očitno noben ne upa kregati z občino in ji raje vse podarijo.
Odvetniki se pa očitno tudi nočejo ukvarjati z borbo proti občini/državi.

Zakon je v 92tem členu zakona o urejanju prostora itak tako jasen, da bolj ne bi mogel biti.
Če občina razpolaga z drugo ustrezno nepremičnino, razlastitev ni dopustna ampak tista na upravni enoti to sploh nič ne zanima in me prav zanima kako bo napisala v odločbi, da to nič ne drži.

Ravnotako me zanima kako bo obrazložila, da ne drži niti 99 člen tega zakona, kjer jasno piše, da lahko zahtevam odkup celotne parcele, ne samo dela, ki si ga želijo.
Pa pravi, da niti to ne morem.

Sploh ne vem zakaj sploh imamo še napisane zakone, če sploh nima veze kaj piše v njih in odločajo itak po svoje???
Očitno bom moral iti do Čeferina, da bo še meni spisal pritožbo na Evropsko sodišče za človekove pravice, kjer razlaščanja ne dopuščajo niti za take, ki so na vseh koncih dolžni.
Pozimi so vrnili celo tovornjak prevozniku drog, ker je baje to prehud poseg v zasebno lastnino.

Da bi dopustili razlastitev mene, ki centa nisem dolžen nikomur, občina pa razpolaga s tremi drugimi malenkost daljšimi potmi, bi bilo pa res neverjetno.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.345
146
63
37
A si v živo že šel pogledat tole Iskro? Ker tista tamala v Mercatorju pa res ne zgleda za nikamor kolikor sem na hitro pogledal. Vsaj v primerjavi z ALKO ali MTD (že ta je fest kitajka).

Jaz se zdaj ogrevam za LUX, ki jih trži Obi. Ima kdo kaj izkušenj?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Nisem šel pogledat v živo, samo poklical sem prodajalca, ki pravi, da ni še nihče prinesel nazaj, da kaj ni v redu.

Se pa vidi, da je veliko plastike ampak bistveni deli so pa kovinski in po moje bi ene deset let morala zdržat, če sem imel staro čisto navadno čez 20 let.
https://www.ceneje.si/Izdelek/...nica-dg56sf-173

Mi pa tale lLux ne zgleda bistveno bolje od tiste Iskre zgoraj.
http://www.lux-tools.com/de/produkte/gartenmaschinen/rasenmaeher/benzin_rasenmaeher/b53_hmae.jsc
Po koliko jih pa prodajajo?

Mislim, da mi bosta dve po 270 evrov zdržali dlje, kot pa ena za 540 evrov.
confused-1.gif


Pa še v šupi bo lahko parkirana in se ne bom preveč sekiral zanjo, če bi imel pa kakšno za 700 evrov, bi me pa vseskozi skrbelo kdaj jo bo kdo sunil.
crazy1.gif
 

forplan

Pripravnik
24. apr 2017
31
1
8
Citat:
Uporabnik forplan pravi:
Pozdravljeni!

Katero bencinsko kosilnico bi mi priporočali?

-Imam pogoj da je kvalitetna (velika površina)
-velika kolesa
-pogon na vse 4
-4 takni motor

Dober teden dni nazaj sem podal to vprašanje in tudi dobil nekaj odgovorov. (Sem pozabil vmes ker sem bil na dopustu
smile-1.gif
)

Naj še dodam:
Sedaj imam Husqvarna LC 53E e (Sem nezadovojen ker je nekako "okorna" na ravnini hitra, na strmini ne potegne, jo mislim prodati)
Imam eno staro 15+ let Ramdo (Mi je veliko boljša kot Husqvarna lažje kosim z njo, gre bolje v strmino, a kaj ko razpada...

Imam pa kar veliko zelenice. Razdeljeno na 3 dele:
1.Ravnina z enim malim hribčkom (tedenska košnja (300m2)
2. Strmina pod hišo (mesečna košnja 700m2, še kar velika trava. velika strmina tako da sem probal že s kosilnico na nitko pa mi je vzelo še več časa. V glavnem kosilnica gre sama večinoma samo navzdol
smile-1.gif
Sem že razmišlal da bi instaliral še en par koles ker se rada obrača. Zaradi tega dela mislim da bi bilo boje velika kolesa in 4x4)
3. Delna strmina za hišo s sadovnjakom, trto. Velika trava 1500m2 1,5 meseca ( Ker grem tudi med sadjem in trto mi širša kosilnica ne bi ustrezala.)

Gledal sem za kakšno HUSQVARNA LC 356 ki je 4x4 , samo nima velikih koles. Ne vem ne najdem veliko modelov s 4x4. Imate kaj idej?
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
kakšen predlog za nakup kosilnice na nitko oz nož?
rabim za košnjo strmega terena..cca 300m2

kaj izbrati?

predlagam da odpreš novo temo,....bo bolj pregledno , tudi mene zabnima ena za okol vogalov....
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
S tole samodejno kosilnico pri nas ne pokosiš vse skupaj nič.

Imamo ene 4000m2 površine, na tej parceli čez sto dreves, čez dvesto cipres, 50 grmičkov, 300metrov potoka, pa hiša in cesta vmes, pa 1000 m2 strmega brega...

Žal ne bom živel tako dolgo, da bi doživel, da bi to robot uspel kvalitetno pokositi sam.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Zmago1 pravi:
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
kakšen predlog za nakup kosilnice na nitko oz nož?
rabim za košnjo strmega terena..cca 300m2

kaj izbrati?

predlagam da odpreš novo temo,....bo bolj pregledno , tudi mene zabnima ena za okol vogalov....

@KStoner
Za 1000m2 brega ter ob potoku imam jaz eno nahrbtno kosilnico Silen za sto evrov pa dela v redu.

Za manjše površine okrog dreves in vogalov ter med ploščicami pa imam jaz eno mini Alpinino kosilnico na nitko pa tudi dela v redu.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.150
4.598
113
Citat:
Uporabnik fikus pravi:Žal ne bom živel tako dolgo, da bi doživel, da bi to robot uspel kvalitetno pokositi sam.
Potem boš zelo kratko živel. Tako kosilnico bi zlahka naredili danes, vendar je daleč premajhen trg za tako. Bogati ljudje nimajo v hribu hiš, reveži pa nimajo 10.000 € + za kosilnico.
Sicer pa mi deluješ za nekoga, ki na forumu vprašuje za pravilnost odločitve, ki jo je že sprejel. Ja, ti potrdim, tista s prvega linka je ta prava
grin1.gif
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik forplan pravi:
Citat:
Uporabnik forplan pravi:
Pozdravljeni!

Katero bencinsko kosilnico bi mi priporočali?

-Imam pogoj da je kvalitetna (velika površina)
-velika kolesa
-pogon na vse 4
-4 takni motor

Dober teden dni nazaj sem podal to vprašanje in tudi dobil nekaj odgovorov. (Sem pozabil vmes ker sem bil na dopustu
smile-1.gif
)

Naj še dodam:
Sedaj imam Husqvarna LC 53E e (Sem nezadovojen ker je nekako "okorna" na ravnini hitra, na strmini ne potegne, jo mislim prodati)
Imam eno staro 15+ let Ramdo (Mi je veliko boljša kot Husqvarna lažje kosim z njo, gre bolje v strmino, a kaj ko razpada...

Imam pa kar veliko zelenice. Razdeljeno na 3 dele:
1.Ravnina z enim malim hribčkom (tedenska košnja (300m2)
2. Strmina pod hišo (mesečna košnja 700m2, še kar velika trava. velika strmina tako da sem probal že s kosilnico na nitko pa mi je vzelo še več časa. V glavnem kosilnica gre sama večinoma samo navzdol
smile-1.gif
Sem že razmišlal da bi instaliral še en par koles ker se rada obrača. Zaradi tega dela mislim da bi bilo boje velika kolesa in 4x4)
3. Delna strmina za hišo s sadovnjakom, trto. Velika trava 1500m2 1,5 meseca ( Ker grem tudi med sadjem in trto mi širša kosilnica ne bi ustrezala.)

Gledal sem za kakšno HUSQVARNA LC 356 ki je 4x4 , samo nima velikih koles. Ne vem ne najdem veliko modelov s 4x4. Imate kaj idej?

To zadnjo imam jaz. Ne rabiš velikih koles, laufa v nulo 4X4 pa je zakon.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.570
113
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
S tole samodejno kosilnico pri nas ne pokosiš vse skupaj nič.

Imamo ene 4000m2 površine, na tej parceli čez sto dreves, čez dvesto cipres, 50 grmičkov, 300metrov potoka, pa hiša in cesta vmes, pa 1000 m2 strmega brega...

Žal ne bom živel tako dolgo, da bi doživel, da bi to robot uspel kvalitetno pokositi sam.
Ograjo okoli in naj ovce popasejo
evil.gif
.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Bolj kot ovce bi bile uspešne koze
wink-1.gif


Pa sploh ni tako butasta zamisel in sem o njej že razmišljal.

Najbrž bi pa sosede motil smrad in bi mi jih hitro zastrupili...

Pa problem je, kam bi jih dal čez zimo.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:Žal ne bom živel tako dolgo, da bi doživel, da bi to robot uspel kvalitetno pokositi sam.
Potem boš zelo kratko živel. Tako kosilnico bi zlahka naredili danes, vendar je daleč premajhen trg za tako. Bogati ljudje nimajo v hribu hiš, reveži pa nimajo 10.000 € + za kosilnico.
Sicer pa mi deluješ za nekoga, ki na forumu vprašuje za pravilnost odločitve, ki jo je že sprejel. Ja, ti potrdim, tista s prvega linka je ta prava
grin1.gif

Ena sama naprava dvomim, da bi lahko vse pokosila, niti slučajno pa ne tako natančno kot jaz.
Že rožic od trave vprašanje, če bi ločila...

Me pa zanima katera kosilnica bi šla pol metra v vodo v potok stat in pokosila breg ob potoku....

Prej nas bodo samovozeči avtomobili vozili naokrog kot pa bo vse kar pokosim jaz, pokosil robot.