Nasvet pri nabavi vrtne kosilnice

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Kosi samo 46 cm širine.

Če imaš več kot 500m2 te bo glava bolela kositi s tako mini kosilnico.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Nimam neke hude kvadrature, pa še skozi nek ozek del jo moram spajsat, tako da mi je všeč da je ozka.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Sam sem bil lani isto v dilemi kaj kupiti...

Vsak ve zase kaj si želi in kakšne ima zahteve.

Jaz sem kupil tole :

http://www.merkur.si/vrt-in-ok...hline-51-5-sp-a

Če bi potreboval še eno bi jo sigurno kupil še eno isto.Kvaliteten proizvod.

Deluje bp.Plastičen koš meni osebno dosti bolj uporaben in trajen.
Širina reza 51cm nekje ravno prav. 46cm je po moje premalo.

Mislim da je celo med dokumenti ,a na spletu je preverjeno spisek rezervnih delov s kataloškimi številkami. Ni problem za dele.
Sicer si nihče ne želi okvar , a če že pride kaj je fino da nimaš težav z nabavo .

To je stroj ki se kupuje za kar nekaj let in plus minus 50 evrov ne sme biti glavno vodilo.

lp
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Tale Iskrina je še 70 evrov cenejša in bo po moje še boljša od tiste Texas.

https://www.ceneje.si/Izdelek/...lnica-hg48smh-s

Zase pa ne vem ali naj kupim tisto Iskrino za 300 evrov ali kakšno za 700 evrov.
V čem je tista za 400 evrov več boljša od Iskrine?
4x4 pogona ne rabim, rabim samo da lepo vžiga in lepo kosi tudi več kot 3cm visoko travo.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Jaz sem tudi hotel kupiti nekaj takega kot je ta Al-ko ampak me moti to, da kosi samo 51 cm(to je dejansko ene 45cm) in ne 56cm kot piše pri Iskrini.

To se pri par tisoč m2 ogromno pozna.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
To trikolesno bi kupil, če bi kosila ene 70 cm, ker pa dejansko 45cm me pa ne zanima.

Jaz bom redno kosil samo ravnino.
Enkrat na mesec bom pa med drevesi in ob grmičkih ter drugih ovirah, šel pokositi še z nahrbtno kosilnico(tudi ena Iskrina kitajska jajca pa dela lepo edino vžiga malo težje).

Tale tvoja MTD nima možnosti stranskega izmeta kar me moti, ker večkrat kosim že precej visoko travo in s košnjo v koš ne bom prišel nikamor.

Tale Iskrina so res ena kitajska jajca ampak kaj dejansko ji pa fali?
2,5kW OHV motor, največja širina košnje, velika posoda za gorivo, velik koš, možnost stranskega izmeta(upam, da mi v tem primeru koša ni treba voziti okrog).

https://www.mimovrste.com/benc...inske-kosilnice

V čem je tale MTDjeva boljša, da je še enkrat dražja?
http://www.merkur.si/vrt-in-ok...ance-53-spkv-hw
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
4000 m2 ni glih zelenica pred hišo.

Tale tvoja kosilnica ni tisto kar iščem
wink-1.gif


Idealen bi bil kosilni traktor samo imam čisto preveč dreves, grmičkov in drugih ovir, da bi se dalo z njim normalno delati, zato iščem samohodno kosilnico, ki kosi čimširšo površino.

V glavnem se ne morem odločiti ali naj kupim Iskrino za 300 evrov ali kak MTD, Mcculach... za 700 evrov.
confused-1.gif
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Si pa res čuden , nekaj kar je spodobno za pokosit z prejle navedeno kosilnico ne boš nikoli z vrtno,

SOLO 531 bencinska strižna kosilnica primerna za košnjo do 3000m2. Ta strižna kosilnica je primerno delovno orodej za večje travnate površine. Prepriča z velikim udobje pri uporabi, naprimer z ergonomsko oblikovanim nastavljivim ročajem in individualno nastavljivo hitrostjo košnje.
- motor: HONDA GCV135
- širina košnje: 91cm
- pogon-menjalnik: 1 naprej
- dimenzija koles: 6-3,504
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Ala mu vera tistemu ki danes 40arov kosi s pol metrsko vrtno kosilnico. 10km hoje na košnjo mu ne uide. Garantirano hujšanje.
 
Nazadnje urejeno:

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Doslej sem vse to kosil s takole čisto navadno kosilnico:
https://www.mimovrste.com/bencinske-kosilnice/iskra-bencinska-rotacijska-kosilnica-lm51m

Večja samohodna bi bila po moje prava fantazija proti tej dosedanji.

Po vsaki košnji sem moral malo pošvasati polomljene ročaje in je nekako šlo-lani je pa do konca razpadla
wink-1.gif


Potem imam pa z nahrbtno za kositi še čez 1000m2 strmega brega in pa še 1000m2 brega ob potoku(tega in vsega ob cesti zdaj ne bom več kosil, ker me v zahvalo za vse, še razlaščajo, da nas bo županov kolega lahko zazidal).

Tista "tvoja" kosi bolj visoko in na grobo vse skupaj in bi po taki košnji vse skupaj bolj klavrno zgledalo.
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Tale Iskrina je še 70 evrov cenejša in bo po moje še boljša od tiste Texas.

https://www.ceneje.si/Izdelek/...lnica-hg48smh-s

Zase pa ne vem ali naj kupim tisto Iskrino za 300 evrov ali kakšno za 700 evrov.
V čem je tista za 400 evrov več boljša od Iskrine?
4x4 pogona ne rabim, rabim samo da lepo vžiga in lepo kosi tudi več kot 3cm visoko travo.

Točno tole iskro 48cm sem kupil na mimovrste za 200 in sem jo na hitro sprobal.
v bistvu sem pozitivno presenečen, kako lahko tole kitajci naredijo, pripeljejo sem in prodajajo za 200 eur mi ni jasno? Zgrajena je zelo kompaktno, kolesa so velika, koš lahek in velik, ima mulčenje-še ne vem če ga bom rabil) , vžgala je pa s prve ko sem potegnil samo polovico vrvice pa še to ne prav močno,...dela tiho (precej tišje kot B&S stara 10 let), edino kar sem opazil je, da je hitrost pogona nekoliko manjša kot pri stari kosilnici,....sedaj sem se že navadil ampak če bi želel malo hitreje ne vem ali je kaj nastavljivo, ima en vijak na zajli za pogon- mogoče kdo ve čemu služi?

Glede rez delov sem pa takole razmišljal: Ko mi je pri stari kosilnici odletelo kolo in je bil predračun 30 kolo + 15 ležaji + 10 delo=55 se nisem odločil zrihtal sam. ko mi je odletel zagonski mehanizem predračun 45 material 15 delo=60,..se nisem odločil zrihtal sosed brez orig rez delov,...ko je bilo treba ,menjat zajle in nek vijak predračun okol 50 eur,..se nisem odločil zrihtal spet sosed, torej niti 1x nisem koristil orig. rez delov ,....motor pa je res delal ko urca,....
 
Nazadnje urejeno:

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Včasih so Kitajci naredili dele, sestavili so pa pri nas.
Kako je pa zdaj, pa ne vem.

Zanima me ali so ročaj in kolesa dobro pritrjena in imajo morda tudi kakšne ležaje ali je vse bolj plastik fantastik kot izgleda na prvi pogled, nekje za eno samo leto resnega dela?

A če kosiš na stranski izmet ti ni treba voziti okrog še koša?

Pa tale plastičen sprednji del ali zdrži, če zadaneš v kak kamen, drevo?

Pa nož ali je tak močen kot je treba ali je tudi bolj krhek za trikrat zadet v kak kamen in bo fuč?

Pa še za motor me zanima ali je dovolj močan ali se že kaj matra ob košnji malo večje trave?
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Včasih so Kitajci naredili dele, sestavili so pa pri nas.
Kako je pa zdaj, pa ne vem.
Zanima me ali so ročaj in kolesa dobro pritrjena in imajo morda tudi kakšne ležaje ali je vse bolj plastik fantastik kot izgleda na prvi pogled, nekje za eno samo leto resnega dela?
A če kosiš na stranski izmet ti ni treba voziti okrog še koša?
Pa tale plastičen sprednji del ali zdrži, če zadaneš v kak kamen, drevo?
Pa nož ali je tak močen kot je treba ali je tudi bolj krhek za trikrat zadet v kak kamen in bo fuč?
Pa še za motor me zanima ali je dovolj močan ali se že kaj matra ob košnji malo večje trave?

nič niso tikali tukaj pomoje, še nalepke so tam prilimali ....

ročaj je dobro pritrjen z vijaki, kolesa pa ne vem,...so tako velika da dvomim da so brez ležajev lahko pa tudi,....koš umakneš če kosiš na stranski izmet to je jasno, nož zgleda ok, metalografije pa nisem delal
smile-1.gif
večje trave pa še nisem kosil, bomo vidli.....
 
Nazadnje urejeno:

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.202
5.584
113
Kateri motor je vgrajen ?

Zadaj so kolesa večja kot spredaj ?
edi,: tu piše:
http://provideo.si/home/bencinska-kosilnica-hg48smh-s

• Prostornina motorja: 139 cm3
• Moč: 2,5 kW (3,4 KM)
• Vrtljaji v prostem teku: 3000 obr/min
• Tip motorja: štiritaktni
• Zračno hlajenje motorja
• Način vožnje: samohodna
• Prostornina posode za gorivo: 1,6 L
• Prostornina posode za olje: 0,55 L
• Nastavljiva višina reza: 25-75 mm
• 8 pozicij za nastavitev višine (centralno)
• Max širina reza: 480 mm (19")
• Kolesa:
• Spredaj 177 mm (7")
• Zadaj 255 mm (10")
• Prostornina košare za travo: 60L
• Za travnate površine do: 1600 m²
• Dimenzije škatle (v mm): 500 (V) x 550 (Š) x 800 (G)
• Neto teža: 36 kg
• Bruto teža: 39 kg

• Garancija 12 mesecev
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.456
113
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Kateri motor je vgrajen ?

http://provideo.si/home/bencinska-kosilnica-hg48smh-s

• Prostornina motorja: 139 cm3
• Moč: 2,5 kW (3,4 KM)
• Vrtljaji v prostem teku: 3000 obr/min
• Tip motorja: štiritaktni
• Zračno hlajenje motorja
• Način vožnje: samohodna
• Prostornina posode za gorivo: 1,6 L
• Prostornina posode za olje: 0,55 L

Jaz stavim na kak kitajski OHV klon.....GGP....

Že po litraži za olje.......B&S manjši motorji imajo vsi 0,6L za olje