naročanje aliexpress

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
http://www.24ur.com/novice/slo...i-60-evrov.html
Glej kolega je naročal in plačal še 60 eur kazni. Če hočeš lahko reskiraš mogoče pa dobiš brez problema.
Če imaš pa ti pismo ali mail od odvetniške družbe ga prosim prilepi tu na forum, v nasprotnem pa prosim če ne zavajaš
wink-1.gif
Še vedno ne morem verjet, da je kdo res plačal teh 60€ in nasedel tako bedni grožnji...
confused-1.gif
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.848
607
113
Citat:
Uporabnik sass pravi:
ali pri nakupovanju na Aliexpress vedno znova vpisujete številko vaše kreditne kartice? Ali obstaja za Aliexpress kaj podobnega, kot je Paypal za Ebay? gledal sem Alipay, samo ne vem, če je to to. nekam veliko podatkov želijo od mene.
Jaz sem se registriral na Alipay ampak je že lep čas "pending", verjetno zato ker nisem priložil vsega kar želijo...
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Nismo,vse piše. Ocitno si manjkal takrat,mama naj pride v solo 😈

Saj sem bil prisoten, samo eni so rekli da so dobili obvestilo da je bilo poslano ter nekaj časa za tem še povrnitev denarja. Torej so potem dobili na koncu oboje ?
sprasujem se.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik sass pravi:
ali pri nakupovanju na Aliexpress vedno znova vpisujete številko vaše kreditne kartice? Ali obstaja za Aliexpress kaj podobnega, kot je Paypal za Ebay? gledal sem Alipay, samo ne vem, če je to to. nekam veliko podatkov želijo od mene.

Zate je bolj varno, če Ali ne shranjuje številk. Jih vsaj hekerji ne morejo pokrasti.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.458
5.930
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Nismo,vse piše. Ocitno si manjkal takrat,mama naj pride v solo 😈

Saj sem bil prisoten, samo eni so rekli da so dobili obvestilo da je bilo poslano ter nekaj časa za tem še povrnitev denarja. Torej so potem dobili na koncu oboje ?
sprasujem se.gif
prodajalca je aliexpres banal in nam vrnil denar. zaradi tečajne razlike celo nekaj centov več.
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
pismu, kaj je z temi ljudmi
bonk.gif

bizi...ne leti nate, ti si samo razsvetlil uporabnika
cool-1.gif


če pogledaš celoto, je aliexpress največja, najcenejša in najvarnejša spletna trgovina....
cheer.gif


na ebay kupim samo stvari, ki niso dobavljive na aliexpress
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.409
977
113
Obišči stran
No jaz pa kontra. Do sedaj sem dobesedno pri vseh nakupih na aliexpresu moral odpreti dispute in se kregat ter eskaliral. Pri ebayu je tega precej manj... Sicer pa kupovanje izven EU je tako ali tako ratala loterija...
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.848
607
113
No jaz imam 37 nakupov na Aliexpressu, pa mislim da sem samo 1x kliknil na dispute, ker zadeva ni prispela.
Seveda pa kupujem samo pri prodajalcih, ki imajo veliko prodaj in dober feedback...
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
od leta 2012 imam 169 nakupov, od tega 4x dispute, ker roba ni prišla....v dispute sem napisal, da ni robe in ni možnosti trackinga....nikoli me nihče ni vprašal nič, samo nakazano je bilo nazaj na moj MC....

2x sem imel še situacijo, kjer so mi poslali pol manj kot je pisalo....se pravi pisalo je da je kosov 2, dobil sem pa enega....odpl sem dispute z zmanjšanjem plačila za polovico....potrjeno je bilo še isti dan, in polovico sem dobil nazaj....

če mene vprašate, pesem....na ebayu so me večkrat zajebal
frown-1.gif
....govorim o kitajcih....
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
No jaz pa kontra. Do sedaj sem dobesedno pri vseh nakupih na aliexpresu moral odpreti dispute in se kregat ter eskaliral. Pri ebayu je tega precej manj... Sicer pa kupovanje izven EU je tako ali tako ratala loterija...
Na Aliexpressu je potrebno bolj pazit kje kupuješ, ker je gor ogromno stvari z nerealnimi cenami in trgovci z malo feedbacka. Na ebayu je tega precej manj. Toda še pogledaš prodajalca z 10.000 ocenami ni težav pri aliexpresu nič več kot na ebayu.

Drugače pa z azijci ne glede na to ali gre za ebay, aliexpress ali katero od spletnih trgovin (dx, banggood, tinydeal, buyincoins...) ni težav. Če se zgodi, da kdaj ne pride ali da kaj z robo ni ok, ti brez težav vrnejo denar. Težave so z uk in predvsem z Nemčijo. Da o bolhi niti ne govorim
smile-1.gif


Tukaj se pogovarjamo o "problematičnih" izdelkih in o potencialnih nategih, zato je toliko komentarjev, da kaj ni prišlo...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.409
977
113
Obišči stran
No recimo sem imel problem z CK gatami, ki ste jih vsi hvalili. Naročil testno 2 komada. Ene prišle strgane, pa modal namesto cotton ene pa so prišle številko premajhne kot sem naročil. Tiste strgane je prodajalec povrnil denar, za druge sem pa eskaliral dispute in mi je šele aliexpres nato po vseh dokazih povrnil denar.
 

Raveman

Pripravnik
12. avg 2014
56
0
6
Koliko časa je že rok da mora roba prispet??? Se mi eno naročilo čudno obnaša
smile-1.gif
...sem natočil že dober mesec nazaj pa še nič....vse ostalo je prišlo...