Napaka v telefonski številki ob povratnem klicu

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Imam Samsung Galaxy S9. Po nadgradnji telefona se mi dogaja, da ko me nekdo pokliče se mi na ekranu pravilno izpiše njegova telefonska številka. Ko ga kličem nazaj, pa sem opazil, da mi telefon odreže 0 na začetku številke in namesto 051xxxxxx kliče številko 51xxxxxxx. Ali kdo pozna možnost, kje bi bila napaka za odpravit v nastavitvah?
 

tobacco

Pripravnik
3. okt 2007
118
11
18
Imam Samsung Galaxy S9. Po nadgradnji telefona se mi dogaja, da ko me nekdo pokliče se mi na ekranu pravilno izpiše njegova telefonska številka. Ko ga kličem nazaj, pa sem opazil, da mi telefon odreže 0 na začetku številke in namesto 051xxxxxx kliče številko 51xxxxxxx. Ali kdo pozna možnost, kje bi bila napaka za odpravit v nastavitvah?
To se meni tudi dogaja na s10e - operater Telemach, ampak se mi zdi, da samo takrat ko me kličejo iz omrežja Telekom. Tudi jaz bi rad vedel za rešitev. :)
 

enik14

Fizikalc
22. avg 2014
100
28
28
Pojdi v ikono telefona, klikni na tri pikice in pod Nastavitvami klikni na Klic. Nato klikni na Več nastavitev in tam poglej pod Samodejno dodajanje območne kode.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Meni si sicer kaj takega ne dogaja. Edina varianta, kjer bi bila nastavljiva območna koda je res med nastavitvami/dodatne nastavitve Pomoč pri gostovanju. Tam naj bi o izbrano Avtomatsko dodajanje območne kode.
 

tobacco

Pripravnik
3. okt 2007
118
11
18
Jaz imam tako nastvljeno. Žal se še vedno dogaja, da mi izpiše samo 41 123 456. Kot sem že omenil, da se to dogaja samo če me kdo kliče iz omrežja Telekom. Poizkusil izklopit Volte. Ostane isto. Na spletu nisem našel rešitve. Mogoče pa bo nekoč---- :)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Potem pa je še rešitev, da vsem svojim kontaktom dodaš še +386. Če to napraviš na računalniku, je hitro opravljeno.
 

tobacco

Pripravnik
3. okt 2007
118
11
18
Potem pa je še rešitev, da vsem svojim kontaktom dodaš še +386. Če to napraviš na računalniku, je hitro opravljeno.
Največji hec je v tem, da imam čisto vse številke že od vsega začetka venešeno kot +386 xx xxx xxx.
Bom pa probal spremenit pri enem kontaktu nazaj na 041 xxx xxx.... in vklopil kodo države.
Evo pa si mi dal idejo. :)
Hvala in lp