Ob klicu ne prikaže imena ampak samo številko

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Citat:
Uporabnik Oktopusy pravi:
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
Ali je možno ta vgrajeni dialer zamenjati s kakšnim dugim (kakšna aplikacija)?
Poskusi si naložit ExDialer - Dialer & Contacts
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer

Nima efekta (sem imel sam to kombinacijo, govorim iz prakse). Za klicanje in sprejemanje klicev se na koncu itak vedno uporabi built-in dialer, ki ima omenjeno težavo.
Jaz sem sicer problem uspešno rešil z namestitvijo Xposed Framework-a (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2316070). GravityBox omogoča cel kup dodatnih nastavitev in tweakov, med njimi tudi "Fix Caller ID". Lahko se zgodi, da Xposed framework ni združljiv z neko konkretno kombinacijo strojne opreme in se po namestitvi telefon ne zažene več (ali ima kakšne drugačne neželene efekte). Zato je varnostna kopija sistema (vključno z znanjem, kako jo uporabiti in vrniti telefon na staro stanje) pred takim posegom obvezna.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik kapadimul pravi:
Poskusi še za +386 dat presledek, al pa 00 namesto+.
Te spremembe v obliki zapisa številke ne pomagajo.
Verjetno je edina pametna rešitev, kot je predlagal Slick, da se namesti nov custom ROM, ki ima to prikazovanje porihtano, tako kot mora biti.
Sedaj pa glavno vprašanje. Kako težko se je tega lotiti? Lahko to naredi vsak s povprečnim znanjem računalništva (s pomočjo raznih forumov)? Ali pa moraš res biti geek na tem področju?
Ker tega še nikoli nisem delal, nisem prepričan, da bi si upal šariti po telefonu.
Je tukaj na forumu kdo, ki mu to predstavlja izziv in je sposoben tole narediti v nulo?
Plačilo po dogovoru, seveda
cool-1.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Rešitve, sortirane po ustreznosti:
- Prefixer app, simpl, zadovoljivo z že navedenimi omejitvami, nima kaj iti narobe
- Xposed Framework + GravityBox, preprosta namestitev in uporaba, če dela, dela super, lahko nastaviš še marsikaj, česar niti custom ROMi večinoma nimajo
- custom ROM, namestitev nekoliko manj preprosta, ampak še vedno nobena znanost (postopki so ponavadi vedno po korakih razloženi zraven v paketu z vsakim ROMom), minus je, da se ob namestitvi izgubi vse, kar je na telefonu (aplikacije in podatki), zato je pred tem postopkom fino narediti kak backup (npr. s Titanium backup). Lahko se zgodi, da se po flashanju telefon ne zažene v redu ali pa nima zaželenih funkcionalnosti (npr. manjka SLO jezik ali pa ima še vedno napako, katero želiš sam odpraviti), kar pomeni, da je treba postopek ponoviti s kakim drugim ROMom.
Problem zadnjih dveh postopkov je v tem, da če gre kaj narobe, gre ponavadi kapitalno narobe. Obvezno je imeti nameščen custom recovery (vsak Android telefon se lahko zažene v recovery načinu, ki imogoča nalaganje novih ROMov in še cel kup drugih stvari, s tem da tovarniški v posameznih primerih teh možnosti nimajo, zato je treba v teh primerih najprej posodobiti recovery na verzijo, ki te stvari omogoča), ki omogoča backup in restore, da se ga lahko uporabi v takšnih primerih. Ko sem si prvič sam na ta način "zabetoniral" telefon, sem ga reševal nekaj ur.
Jaz se s tem ukvarjam zgolj ljubiteljsko na lastnih telefonih, kjer imam v primeru kakega neuspeha le jaz "škodo".
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Zadevo se da rešiti z aplikacijo Prefixer, ki ti on-the-fly sam dela primerjavo klicoče številke z imenikom in jo spotoma še preoblikuje v skladu z nastavljenimi pravili. Ni najbolj elegantno, saj ne delajo custom melodije, ne prikazujejo se slike klicočega, ime in priimek pa lepo izpiše.
Če boš slučajno poskusil - potrebuješ eno pravilo za dohodne klice, pod Remove characters daš "0", pod Add prefix pa "\+386" (oboje brez narekovajev).
Poskusil sem po tvojih navodilih z aplikacijo Prefixer. Vse parametre sem pustil nespremenjene, spremenil sem samo to, da odstrani "0" in doda "\+386". Vendar se ne zgodi nič. Kje bi lahko bila napaka? Ko sem vse nastavil, sem tudi ugasnil in ponovno prižgal telefon, vendar še vedno ne deluje.
 

stole

Pripravnik
28. mar 2008
166
14
18
Imam asceda P6 4.4.2 mi vse dela ok tako +386xxx in 041xxx tudi imena ne glede kje so podatki kupljen preko tuša
 
Nazadnje urejeno:

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik stole pravi:
Imam asceda P6 4.4.2 mi vse dela ok tako +386xxx in 041xxx tudi imena ne glede kje so podatki kupljen preko tuša
Ti imaš torej Kit Kat naložen? Moj ima 4.2.2
Jaz imam model Ascend P6S (dual sim - ne dobi se jih v Evropi zato sem ga naročil s Kitajske), ki je rutan in s custom romom, ti imaš pa verjetno original in ti zato špila tako kot mora.

Kdo pa servisira Huawei, oz. kje imaš garancijo?
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Imaš naložen isti ROM, kot je v tej ponudbi: http://www.etotalk.com/huawei-ascend-p6s_p5093.html
Kdo ima naložen ta ROM? Tisti, ki jih prodaja Tušmobil, ali jaz, ki sem ga naročil s Kitajske?
Nisem te najbolj razumel, oprosti. A tale Etotalk mod Rom naj bi bil v redu?

Nepreverjena informacija je, da telefoni, ki so kupljeni na Etotalk imajo ROM - med drugim tudi Slovenski jezik - ki menda deluje B.P. in teh težav nima. Informacijo sem sicer prejel od kolega, ki je preko te spletne strani kupil telefon tako, da lahko samo povzamem njegove izjave.

Morda bi bilo res najbolje, če kontaktiraš Teleray...
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Imaš naložen isti ROM, kot je v tej ponudbi: http://www.etotalk.com/huawei-ascend-p6s_p5093.html
Kdo ima naložen ta ROM? Tisti, ki jih prodaja Tušmobil, ali jaz, ki sem ga naročil s Kitajske?
Nisem te najbolj razumel, oprosti. A tale Etotalk mod Rom naj bi bil v redu?

Nepreverjena informacija je, da telefoni, ki so kupljeni na Etotalk imajo ROM - med drugim tudi Slovenski jezik - ki menda deluje B.P. in teh težav nima. Informacijo sem sicer prejel od kolega, ki je preko te spletne strani kupil telefon tako, da lahko samo povzamem njegove izjave.

Do sedaj sem na Etotalk naročil kar nekaj telefonov (modele Lenovo A820, S650 in S660), skoraj vse z Etotalk ROMom, pa pri nobenem prikazovanje številk ni delalo v redu. Modele A820 in S650 smo rešili s custom ROMi, S660 pa z Xposed Framework + GravityBox. Drži pa, da imajo slovenski jezik vgrajen.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Zadevo se da rešiti z aplikacijo Prefixer, ki ti on-the-fly sam dela primerjavo klicoče številke z imenikom in jo spotoma še preoblikuje v skladu z nastavljenimi pravili. Ni najbolj elegantno, saj ne delajo custom melodije, ne prikazujejo se slike klicočega, ime in priimek pa lepo izpiše.
Če boš slučajno poskusil - potrebuješ eno pravilo za dohodne klice, pod Remove characters daš "0", pod Add prefix pa "\+386" (oboje brez narekovajev).
Ta Prefixer je sicer v redu zadeva, tudi avtor aplikacije je zelo odziven in ti pomaga po mailih. Očitno pa ima aplikacija določene hrošče na posameznih telefonih. Na nekaterih ne dela kot je treba. Avtor se sicer trudi zadeve odpraviti, vendar se vedno ne da.
Sedaj se najbolj nagibam k naložitvi drugačnega custom ROMa, vendar še zbiram pogum in informacije
redface-1.gif
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Imaš naložen isti ROM, kot je v tej ponudbi: http://www.etotalk.com/huawei-ascend-p6s_p5093.html
Kdo ima naložen ta ROM? Tisti, ki jih prodaja Tušmobil, ali jaz, ki sem ga naročil s Kitajske?
Nisem te najbolj razumel, oprosti. A tale Etotalk mod Rom naj bi bil v redu?

Nepreverjena informacija je, da telefoni, ki so kupljeni na Etotalk imajo ROM - med drugim tudi Slovenski jezik - ki menda deluje B.P. in teh težav nima. Informacijo sem sicer prejel od kolega, ki je preko te spletne strani kupil telefon tako, da lahko samo povzamem njegove izjave.

Do sedaj sem na Etotalk naročil kar nekaj telefonov (modele Lenovo A820, S650 in S660), skoraj vse z Etotalk ROMom, pa pri nobenem prikazovanje številk ni delalo v redu. Modele A820 in S650 smo rešili s custom ROMi, S660 pa z Xposed Framework + GravityBox. Drži pa, da imajo slovenski jezik vgrajen.

Samo za info; RAM2 d.o.o. bo proti koncu leta začel s prodajo Lenovo aparatov v Sloveniji.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Mogoče bo še komu pomagalo.
Kljub naložitvi nekaj različnih custom romov, se zadeva ni uredila. Imena še vedno ni prikazalo, ampak samo številko.
Bilo je potrebno popraviti naslednjo vrstico v eni izmed sistemskih datotek:

ro.config.hwft_MatchNum = xx

pri čemer "xx" pomeni, koliko zadnjih številk telefonske cifre preverja z vnosi v imeniku. Pri meni je bil "xx" nastavljen na 11, kar je bilo preveč. Ko sem "xx" nastavil na 8 (preverja samo zadnjih osem številk od desne prosti levi), je začela zadeva funcionirati. Namreč pri preverjanju samo zadnjih osmih številk je vseeno, ali imaš številko zapisano v mednarodnem formatu (+386 41 xxx xxx) ali pa v navadnem (041 xxx xxx).
Sedaj prikazuje ob vsakem klicu tudi ime, ki je shranjeno v imeniku.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
zmaga.gif

svaka ti čast za vztrajnost in da si rešil...

a to je serijska napaka, al kako si prišel do tega?
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
V bistvu bi težko rekel, da gre za napako. Po mojem mnenju gre za koncept, ki ga postavi proizvajalec. V Sloveniji imamo samo šest mestne mobilne številke (če ne upoštevam še "omrežne" skupine). V kakšnih večjih državah, še posebej Kitajska, pa so po mojem te številke daljše. In tam je potrebno preverjanje večih cifer, da ne bi prišlo do podvajanja.
Problem je samo, da je ta parameter zapisan v sistemskih datotekah, do katerih nimaš dostopa, če telefon ni rootan. Kje točno je zapisan, pa vedo res samo ta pravi geeki. Moraš naleteti na pravega na kakšnem tujem forumu, ki ti je pripravljen pomagati. Za njega je to malenkost, jaz sam pa nikoli ne bi našel te datoteke in ustreznega parametra, ki ga je potrebno spremeniti.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Pogruntal sem podobno rešitev še za nekaj drugih telefonov. Preverjeno deluje na enem HTC in enem Lenovo. Verjetno pa tudi pri ostalih ni dosti drugače.
Prvi pogoj je, da je telefon rootan. Potem pa z root explorerjem poiščete datoteko "system/build.prop". To datoteko je potrebno odpreti v text editorju in dodati naslednjo vrstico: "ro.phone.min_match=8" (brez narekovajev).
Potem je potrebno datoteko shraniti in rebootati telefon. Zadeva potem deluje kot mora in prikazuje imena kontaktov.
 

Podobne teme