Ob klicu ne prikaže imena ampak samo številko

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Telefon je Huawei Ascend P6S. Android je 4.2.2
Stike imam shranjene tako v telefonu, kot na SIM kartici.
Ko me kdorkoli, ki ga imam v imeniku pokliče, se mi izpiše samo številka, ne pa tudi ime osebe. Če pa mi pošlje SMS, se pa normalno izpiše ime, tako kot mora biti.
Pobrisal sem stike iz telefona, ampak zadeva ostane enaka. Ponovno skopiral stike iz SIM kartice v telefon. Še vedno nič.
Vse številke imam vpisane v obiki +386 41 xxx xxx. Potem pa sem pri enem kontaktu vpisal še dodatno številko v obliki 041 xxx xxx, in zadeva deluje. Prikaže ime kontakta.
Obstaja kakšna rešitev ali bom moral pri vseh vpisovati dvojne številke?
 

glistica

Zelenc'
29. sep 2014
3
0
1
Vkolikor telefon ne more locirati uporabnika na telefonu, ne izpise njegove stevilke.
To se dogaja v dveh primerih, bodisi da uporabnika nimas v imeniku, ali pa imas njegovo cifro 2x (vecino telefonov preverja samo zadnjih nekaj stevilk, ponavadi 6). Poglej ce imas moznost, da ti telefon imenik izkljucno jemlje bodisi iz memorije, al pa iz SIM, ne pa iz obeh.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Telefon mi prikazuje imenik od tam, kjer mu določim. Imenik imam v telefonu in isti imenik je na SIM kartici. Prikazuje mi pa samo enega, ker sem tako določil (tistega iz telefona). Torej nimam podvojenih kontaktov.
Pa tudi, ko sem izbrisal imenik iz telefona in prikazal tistega iz SIM kartice, je zadeva ostala enaka.
Presenetljivo pa pri prejetem SMSu pokaže ime osebe, pri klicu pa samo številko. In v obeh primerih jemlje podatke iz istega imenika.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Vse številke so v obliki +386.
Če dodam pri istem kontaktu še drugo številko v obliki 041...., potem zadeva deluje in prikaže ime kontakta.
Pa ne bom zdaj slučajno moral vseh kontaktov popravljati?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Če ne bo druge rešitve, verjetno ravno to, kar si omenil.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Nekateri telefoni (BlackBerry) imajo za nastaviti koliko številk naj pogleda in primerja z imenikom. Vsaj pri BlackBerry-ju je bil isti problem, ker je bilo tako nastavljeno in si moral to sam spremeniti. Ne vem, kako je pri tebi, morda je ista fora...
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Pogost problem "kitajcev". Built-in dialer primerja celotno številko klicočega s tistimi v imeniku, namesto da bi primerjal samo njen zadnji del (npr. zadnjih 8 številk). Klici iz Slovenije se ti prikazujejo kot 041xxxxxx, ti pa jih imaš v obliki +38641xxxxxx, zato primerjava pade. Saj v tujini bi ti delalo v redu.
smile-1.gif
Custom ROM-i imajo to težavo ponavadi odpravljeno.
Zadevo se da rešiti z aplikacijo Prefixer, ki ti on-the-fly sam dela primerjavo klicoče številke z imenikom in jo spotoma še preoblikuje v skladu z nastavljenimi pravili. Ni najbolj elegantno, saj ne delajo custom melodije, ne prikazujejo se slike klicočega, ime in priimek pa lepo izpiše.
Če boš slučajno poskusil - potrebuješ eno pravilo za dohodne klice, pod Remove characters daš "0", pod Add prefix pa "\+386" (oboje brez narekovajev).
Druga rešitev je seveda podvojevanje telefonskih številk, ki se pa meni zdi popolnoma absurdna.
Če si kaj geeka, lahko poskusiš namestiti kak 4.4.2 ROM, jih je kar nekaj na voljo tukaj.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Pogost problem "kitajcev". Built-in dialer primerja celotno številko klicočega s tistimi v imeniku, namesto da bi primerjal samo njen zadnji del (npr. zadnjih 8 številk). Klici iz Slovenije se ti prikazujejo kot 041xxxxxx, ti pa jih imaš v obliki +38641xxxxxx, zato primerjava pade. Saj v tujini bi ti delalo v redu.
smile-1.gif
Custom ROM-i imajo to težavo ponavadi odpravljeno.
Zadevo se da rešiti z aplikacijo Prefixer, ki ti on-the-fly sam dela primerjavo klicoče številke z imenikom in jo spotoma še preoblikuje v skladu z nastavljenimi pravili. Ni najbolj elegantno, saj ne delajo custom melodije, ne prikazujejo se slike klicočega, ime in priimek pa lepo izpiše.
Če boš slučajno poskusil - potrebuješ eno pravilo za dohodne klice, pod Remove characters daš "0", pod Add prefix pa "\+386" (oboje brez narekovajev).
Druga rešitev je seveda podvojevanje telefonskih številk, ki se pa meni zdi popolnoma absurdna.
Če si kaj geeka, lahko poskusiš namestiti kak 4.4.2 ROM, jih je kar nekaj na voljo tukaj.
Ali je možno ta vgrajeni dialer zamenjati s kakšnim dugim (kakšna aplikacija)? Ali je to v sklopu custom roma?
Sicer se ne spoznam na to najbolje, vendar je nekaj spreminjal že prodajalec. Dodatno je gor slovenski jezik v menijih, ter aplikacija Play store (ki je drugače kitajski telefoni nimajo). A to pomeni, da je že on dal gor kakšen custom rom? Kaj se zgodi, če jaz zdaj ta custom rom zamenjam? Baje, če grem na uradno nadgradnjo, bom izgubil slovenščino v meniju in aplikacijo Play store.
 

glistica

Zelenc'
29. sep 2014
3
0
1
Dej za foro zbrisi vse kontakte na SIM in jih pusti prazne. Jih ne rabis (ce bos SIMko kam drugam dal, pa takrat daj copy to sim).
Nasploh so ene SIM kartice (sploh starejse) dokaj osnovne glede imenika. Ce imas v memoriji en kontakt, ki ima 2 cifri
(npr gsm in domaco), so SIM kartice naredile 2 entrija.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Dialer je zapečen v ROM, zato ga ne moreš preprosto nadomestiti z novim. Najverjetneje ti je custom ROM naložil že prodajalec, saj kitajski Google Play-a nimajo. Tudi sam ne poznam preprostega načina za dodajanje manjkajočega jezika razen z ROM-om, ki ga že ima vključenega. Če greš na uradno nadgradnjo, ti bo povozila custom ROM, ki ga imaš sedaj in boš (spet) na kitajski verziji.
V vsakem primeru z zamenjavo ROM-a izgubiš vse podatke, zato je pred tem obvezen polni backup (tudi sistema), s katerim se lahko vrneš na stanje pred flashanjem.
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
Mislim da vem zakaj se gre.
Android ti po cudni logiki (oz. verjetno za drugacen SW) matcha celo stevilko.
Pri klicih znotraj SLO pride display stevilka v 0xxxxx formatu, zato ti je ne najde, ce jo imas v international +xxx formatu.
Pri smsih pa pride display stevilka v +xx formatu zato ti jo najde v imeniku.

To lahko zelo hitro preveris ce drzi.
En kontakt daj izkljucno v 0xxx formatu (samo eno stevilko, ne dveh), potem bi klic moral prikazati ime,
(SMS v tem primeru verjetno ne bo delal saj bo matchal +xxxxx).

Potem pa preveri, ce se da to opcijo (match full number) izkljuciti kje
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Citat:
Uporabnik ahmed pravi:
Mislim da vem zakaj se gre.
Android ti po cudni logiki (oz. verjetno za drugacen SW) matcha celo stevilko.
Pri klicih znotraj SLO pride display stevilka v 0xxxxx formatu, zato ti je ne najde, ce jo imas v international +xxx formatu.
Pri smsih pa pride display stevilka v +xx formatu zato ti jo najde v imeniku.
Potem pa preveri, ce se da to opcijo (match full number) izkljuciti kje

Kreh kreh, in jaz sem zgoraj napisal kaj? Ja, matcha celo številko, zato zadeva pade. Opcije za izklop full matchinga do sedaj nisem videl še na nobenem Androidu.
 

Podobne teme