Napaka med namestitvijo Windowsa

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Med namestitvijo Windowsa mi nonstop javi eno napako in me sploh ne spusti naprej, da bi lahko namestil windows 7.

Problem je nastal, ko sem enkrat vklopil računalnik, pa se je očitno zrušil sistem, ker takoj, ko sem zagnal računalnik, je pisalo, da nekaj manjka, in da naj vstavim notri CD z windowsom. Sem to naredil, pa me je naprej spustilo. Problem je, ko gre naprej, samo pokaže windows 7, potem pa je tema in se ne zgodi nič, niti čez pol ure ne. V Safe Mode pa se da priti v windows brez težav.

No, ko sem probal namestiti na novo windows, mi je javilo eno napako takoj pri 2. koraku med namestitvijo. Koda namestitve je "0x80070003". Sem nekaj gledal po spletu, kaj bi to bilo, pa nič pametnega našel.
http://windows.microsoft.com/sl-si/windows-8/windows-update-error-0x80070003

Našel sem sicer eno:
http://www.tomshardware.co.uk/forum/251502-32-0x80070003-error-installing
Ampak nič od tega ne pomaga. Problem je edino, da biosa ne znam nadgraditi in tega tudi ne bom počenjal.

Če kdo ve kakšno rešitev, bi bil zelo vesel.

Slika napake: http://shrani.si/f/1W/7r/10Pd3wNs/wp20140512180632pro.jpg
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
sem formatiral ... C particijo, na katerem je windows - placa je skoraj 100gb ... v D particiji pa 500gb. Sem že 100x nameščal windowse na računalnike od XPja do 8.1.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.813
80
48
Poškodovan ali umazan CD?

Tako kot je rekel popotnik, format, še prej pa zbriši vse particije in jih namesti na novo.

Še pred tem pa seveda naredi backup kakšnih pomembnih stvari, če jih imaš na particiji D.
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Kako pa naj naredim backup, če več windowsa nimam gor, ker sem ga formatiral? na D disku mam par slik, ki niso shranjene nikjer na cdju ali ključeku.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.813
80
48
Citat:
Uporabnik EmptyHead pravi:
Kako pa naj naredim backup, če več windowsa nimam gor, ker sem ga formatiral? na D disku mam par slik, ki niso shranjene nikjer na cdju ali ključeku.

Hja, na take stvari, kot je backup je treba misliti prej, preden pride do takih težav...

Disk ven, v kakšno prenosno ohišje in priklopit na drug računalnik... če seveda hočeš rešit slike. Ali pa boš kasneje poskusil rešiti s kakšnim programčkom, ki ti bo obnovil stvari... Sliši se sicer lepo, ampak ni ravno enostavno.
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Ja, zdaj je nastal problem, da mi sploh nobenega diska oz particije več ne najde. Zdaj sploh ne morem nikamor namestiti windowsa. Bemtiš gate.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Disk je bogi očitno.

Dol si potegni hirens boot 15.2 in ga zapeči na CD.
Nastavi v biosu, da se prvo zažene iz CD in potem stisni na mivi win 7, če ne bo spustil pa na mini xp in boš prišel v hirens namizje, kjer boš imel dostop do diska D in boš lahko vse slike shranil na USB ali pa zunanji disk.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.073
1.281
113
Tako je, hirens boot, pa ni treba pečt na cd, lahko narediš kar bootable USB in iz njega narediš chkdsk. Lahko tudi probaš z namestitvijo windowsov iz usbja, mogoče pa ti serje ali cd, ali pa cd rom.

Kako narediti bootable usb - http://rufus.akeo.ie/
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Oni problem sem rešil tako, da sem zamenjal drug disk, ostalo nisem reševal.

Mam pa neki novi problem. Namreč iz enega zunanjega diska, ki je bil fuč, sem vzel tisti del, ki se poveže z diskom in USBjem ter štromom. Priklopim dva diska na ta del pa na rač prek usbja, pa mi diskov ne najde. Ko pa že kakšnega najde, pa je problem, da mi disk najde pod CD.



Če grem poiskat ta disk pod "Upravljanje diskov", mi sicer ta disk najde, vendar se ga ne da usposobiti.



Tu sicer piše, da naprava deluje pravilno.



Kakšen mesec dni nazaj sem ta isti disk uporabil enako preko tega, pa je delalo normalno. Sicer so že takrat bile težave malo z njim, da ga je en cajt nalagalo, drugače pa ga je našlo in šlo mirno.

Problem je, da trije diski delajo normalno drugače - oz. so delali, zdaj pa jih kar naenkrat več ne najde oz. zazna.