Naložbeno zlato prodati ali počakati

Ador

Majstr
7. avg 2019
601
311
63
Hvala za vsa mnenja, denarja ne rabim Hvala bogu, bo kr ostalo, tak, kot je. Ne prodam še.
Lp
Pravilno! Omenil bi samo še to da sem sam kupoval slovenske srebrnike in slovenske zlatnike. Masa zlata in srebra se je prodajala po dnevni ceni.
Je pa fora v tem da imajo nekateri kovanci sedaj kar precejšnjo numizmatično vrednost. In to tisti ki so bili izdani v precej niski nakladi.
Eden od takih kovancev so "Slovenske železnice" ki so bili izdani v počastitev 150 let prvega vlaka ki je prisopihal z Dunaja v Ljubljano.
Žal sam nisem prišel do nobenega od teh ker so bili v trenutku rasprodani. Pokupile so jih pa Slovenske železnice za darilo svojim zaposlenim in pa za poslovne prijatelje..... Je pa precej kovancev ki so bili izdani kasneje pridobilo na vrednosti. Skoraj vsako leto se izda kakšna serija.. ... Če koga še kaj zanima naj vpraša...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.375
1.003
113
Celje
Obišči stran
Pravilno! Omenil bi samo še to da sem sam kupoval slovenske srebrnike in slovenske zlatnike. Masa zlata in srebra se je prodajala po dnevni ceni.
Je pa fora v tem da imajo nekateri kovanci sedaj kar precejšnjo numizmatično vrednost. In to tisti ki so bili izdani v precej niski nakladi.
Eden od takih kovancev so "Slovenske železnice" ki so bili izdani v počastitev 150 let prvega vlaka ki je prisopihal z Dunaja v Ljubljano.
Žal sam nisem prišel do nobenega od teh ker so bili v trenutku rasprodani. Pokupile so jih pa Slovenske železnice za darilo svojim zaposlenim in pa za poslovne prijatelje..... Je pa precej kovancev ki so bili izdani kasneje pridobilo na vrednosti. Skoraj vsako leto se izda kakšna serija.. ... Če koga še kaj zanima naj vpraša...
ja dej povej kaj se najbolj "splača" kupovati kot dolgoročno naložbo za "penzijo" in slabe čase. Ker jst sem pač kupoval klasiko (Filharmonike) in tu neke numizmatične vrednosti ni.
Pri srebru je pa še DDV...
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
601
311
63
Tako je bilo pred dobrimi desetimi leti..... Zgodba se pa še sedaj nadaljuje....

 

Ador

Majstr
7. avg 2019
601
311
63
Ali pa zbirka vseh slovenskih srebrnih priložnostih kovancev je stala če si jih kupoval v povprečju na eno leto in pol po komadu za eno kosilo. Sedaj je pa cena 3750 evrov..... To je naložba v priložnostne kovance. Če bi vse skupaj stehtal bi jih bilo za tako iz glave za 650 gramov. Cena srebra bi bila pa ta moment? Cca 800 evrov.
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
601
311
63
ja dej povej kaj se najbolj "splača" kupovati kot dolgoročno naložbo za "penzijo" in slabe čase. Ker jst sem pač kupoval klasiko (Filharmonike) in tu neke numizmatične vrednosti ni.
Pri srebru je pa še DDV...
Ja, Filharmonik je Filharmonik, cena je ista kot cena ploščice. Ta moment precej visoka jutri je pa lahko 20% manj vreden.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

Ador

Majstr
7. avg 2019
601
311
63
Samo še to, te priložnostne kovance moraš pa vedno kupovati na banki kjer dobiš tudi certifikat. Včasih je prodajala Centralna banka Slovenije, potem so to dali v roke Deželni banki Slovenije kdo pa sedaj prodaja pa ne vem ker ne kupujem več. Kaj češ, sem v pokoju. :) še en zanimiv link :
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
601
311
63
Mislim da niso bile vse rezervirane, pred leti si se prijavil na DBS in si imel avtomatsko rezerviran en komplet. Če pa nisi prišel pravočasno po njega potem je šel pa v prosto prodajo. Se pa izdaje prilagajajo povpraševanju. Je pa kar precej kovancev ki so bili izdani v večji nakladi kot je bilo povpraševanje zato nekatere lahko kupiš še dan danes. Kot sem zgoraj napisal je bil problem z Železnicami, Jurijem Vego pa mislim da Šahovsko olimpijado na Bledu potem so pa to ko je bila prodana prva izdaja kovali še drugo izdajo.... Ne me držati za besedo, pišem po spominu kaj je bilo pred 20 in več leti.....
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
601
311
63
Drugače je bila pa zelo iskana izdaja kovanca za 2 evra. To je pa bil kovanec "Rimska pogodba" Vsak prijavljen na banki je lahko kupil 25 kovancev, to se pravi eno rolo. Takoj ko je bil izdan je pa cena na Bolhi, eBayu skočila na 20 in več evrov. Sam sem jih nekaj potalal kolegom ene 12 jih imam pa še vedno... Ali pa 11, ne vem točno.
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
601
311
63
Tole si prečitajte, sem hotel iti v Zagreb pa mi je en kolega obljubil da jih bo šel kupiti na banka pa potem nisem šel, kolegu se pa ni dalo počakati 20 minut. Na začetku sploh niso imeli omejitve koliko bi jih lahko kupil....