Nakup rabljenega Tourana

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Ima pa diske za 200kkm
wink-1.gif

Se strinjam pri vsakem avtu se najdejo napake. Samo vprasanje ce jih lastniki najdejo, oziroma klasificirajo kot napake in pptem te napake tudi sporocijo po forumih. Ker ce to naredijo so oznaceni za jambrace ali pa za ljudi kiso kupili avto po "zelji" z magicnimi km in naj zdaj ne pricakujejo bp avta
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Madona kaj vsi z nogami bremzate ko kremenčkovi????

kaj te boš bremzal. brezveze. ker pol moreš spet gas tišat. pa je poraba večja pa še pakne se obrabljajo
grims-1.gif


zdaj si ti zamisli pogled mehanika (ja na pooblaščencu) ko je na rednem servisu pri 210.000km pregledal pakne, pa je rekel, da je pa še kr nekaj "mesa" gor. sem mu rekel, da sem ženi prepovedal bremzat, ker imajo pakne predrage
hysterical-1.gif


@all:
jaz sem pač napisal tak kot je. točno to sem rekel tudi bodočemu kupcu. dobil bo tudi vse račune zraven.
zakaj bi skrival? avto je avto, hočem da je 100% ker se z njim vozi žena in vozi tudi otroka najina z njim okol. sem pač vzgojen, da se na avtu ne špara.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
ksz...

vozil tourana in naredil z njim nekje 800km, kaj pa vem nič posebnega,recimo meni se je zdel 5008 z 2.0hdi motojrem veliko bolje za vozit kot touran z 2.0 tdi motorjem. sploh 5008 se na cesti večino časa obnaša kot karavan
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.457
113
Citat:
Uporabnik matej_ pravi:
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Madona kaj vsi z nogami bremzate ko kremenčkovi????

kaj te boš bremzal. brezveze. ker pol moreš spet gas tišat. pa je poraba večja pa še pakne se obrabljajo
grims-1.gif


zdaj si ti zamisli pogled mehanika (ja na pooblaščencu) ko je na rednem servisu pri 210.000km pregledal pakne, pa je rekel, da je pa še kr nekaj "mesa" gor. sem mu rekel, da sem ženi prepovedal bremzat, ker imajo pakne predrage
hysterical-1.gif


sem pač vzgojen, da se na avtu ne špara.

hysterical-1.gif
ajde če bi bil nek potnik in bi se večino časa trajbal bo nemških AC bi ti še verjel....da ti diski zdržijo po 200kkm.....v slovenistanu pa prodajaj buče komu 3jemu!

Vzgojen si lahko kvečjemu da maš dizla zato da se "špara".....
hysterical-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Tudi pri oplu bi bli diski komot se za drugi set ploscic in bi imeli posteno preko dvesto, oa sem jih zaradi nizke cene raje menjal v setu s ploscicami.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik UniqUser pravi:
Bom še v tej temi poiskusil:
Morda pozna kdo to vozilo. je bilo od novega registrirano kot službeno na Porcshe Ljubljana (od novega do 147.500 km). Je morda bilo voženo kot svina z mehom? Po videnem niti ne.....

THX

https://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=11847988&show=2

Ne razumem Cross VW vozil verzije brez 4x4 pogona?! Zakaj bi tiščal na avto "terenske" zaščite, potem pa se po makedamu voziš?!
Pa še to samo poleti, ko ne rabiš 4x4?!
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Zaradi dodatne višine in faktor da si in.
A 4x4 SUVje, ki največ kar doživijo, je plezanje na pločnik razumeš?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
S takimi gumami (235/45 R17), ni lih za na pločnike?!
bonk.gif


Ne, resno. Sem imel prej scenika in mi odgovarja višje sedenje. S kupi težav s hrbtenico in rednimi "izleti" v hribovje bi mi prav prišel še 4x4. Že sedaj sem v prvem snegu plužil po dovozu do hiše. Je bil sneg ta pravi in Conti zimske gume.
smile-1.gif
CrossTuran je za moj uč OK, večjega ne rabim. Tako pa mi ostane kakšen Yeti, Forester, Sportige... Vsi pa so kao terenci...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Madona kaj vsi z nogami bremzate ko kremenčkovi????

Odvisno kje se voziš in kako voziš.

Pri nas so direktorju menjali na 15.000 diske in ploščice (touareg).

Jaz sem zdaj pri svojem gledal diske ob menjavi gum (Touran, 27.000 km..12 je mojih)..zaenkrat se še niti rob ni naredil, da bi ga začutil (pa sem drugi lastnik
grims-1.gif
).
Trenutno delam po 50 km v eno smer na šiht in sigurno manj bremzam kot prej ko sem imel 10 km...
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik matej_ pravi:
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Madona kaj vsi z nogami bremzate ko kremenčkovi????

kaj te boš bremzal. brezveze. ker pol moreš spet gas tišat. pa je poraba večja pa še pakne se obrabljajo
grims-1.gif


zdaj si ti zamisli pogled mehanika (ja na pooblaščencu) ko je na rednem servisu pri 210.000km pregledal pakne, pa je rekel, da je pa še kr nekaj "mesa" gor. sem mu rekel, da sem ženi prepovedal bremzat, ker imajo pakne predrage
hysterical-1.gif


sem pač vzgojen, da se na avtu ne špara.

hysterical-1.gif
ajde če bi bil nek potnik in bi se večino časa trajbal bo nemških AC bi ti še verjel....da ti diski zdržijo po 200kkm.....v slovenistanu pa prodajaj buče komu 3jemu!

Vzgojen si lahko kvečjemu da maš dizla zato da se "špara".....
hysterical-1.gif

Take mam najrajsi. Pametni u 3PM.
Ker tocno ve koliko kilometrov (sem) naredil na dan, kolkrat sem zabremzal, kolk mora disk zdrzati oz. Kolkrat sem ga ze menjal. Sploh nisem vedel da obstajajo vw skrati, ko ti na avtu ko je v garazi menjajo diske, ne da bi sam vedu za to.

Do sihta imam 80km v eno smer od tega je 64km AC ( kontra od LJ). Torej 160km na delovni dan x 22povprecnih dni na mesec x 12 mesecev znese 42.240km na leto x 4,2 leta kolker sem ga jaz vozil + 4x14.000km kolker naredi zena na leto z njim znese cca. 234.000km kolker jih dejansko ima.

In ja ob nedeljah ko se vozim zjutraj na siht se velikokrat zgodi da sam enkrat zabremzam na AC, ko jo zapuscam na izvozu.

Ampak ne ti ves, da sem diske ze menjaval, da mam dizla sam zato, ker je IN, da kao sparam
bonk.gif

Ker tocno ves kam se vozim pa kolk se vozim.

Ne vem zakaj bi lagal pa si izmisljeval stvari.

Cross je bojde fora sam v opremi pa vizualnih dodatkih. Nikol ni bil misljen kot neko vozilo za terensko voznjo - besede prodajalca.
In ja bedarija je da ni 4x4. Mislim celo da nobenga tourana ni mogoce dobiti z 4x4 pogonom. Nisem pa siguren.
 
Nazadnje urejeno:

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Točno tako - tudi sam večino (80-90 %) km naredim po AC z normalno vožnjo in so na prejšnjem podobnem avtu diski d.p. zdržali 200k+ prevoženih, z vmesno enkratno menjavo ploščic. Upoštevajmo, da je prvi lastnik imel avto do 90k in verjetno večkrat zabremzal
smile-1.gif


Nobenega Tourana ni v štiripogonski različici ... razlog je med drugim tudi to, da bi preveč hodil v zelje Tiguanu. Cross pa je samo malo povišan, nekje 15-20 mm po spominu, vizuelno drugačen, pa širše zadnje gume.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Torej je avto tik pred reciklažo, diski so pa še ok? vsaj nekaj je zdržalo do konca, glede na to, kar je že bilo prej pomenjano..
zmaga.gif
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.370
302
83
Citat:
Uporabnik Corvette pravi:
Točno tako - tudi sam večino (80-90 %) km naredim po AC z normalno vožnjo in so na prejšnjem podobnem avtu diski d.p. zdržali 200k+ prevoženih, z vmesno enkratno menjavo ploščic. Upoštevajmo, da je prvi lastnik imel avto do 90k in verjetno večkrat zabremzal
smile-1.gif


Nobenega Tourana ni v štiripogonski različici ... razlog je med drugim tudi to, da bi preveč hodil v zelje Tiguanu. Cross pa je samo malo povišan, nekje 15-20 mm po spominu, vizuelno drugačen, pa širše zadnje gume.

...iiiin prišli smo do razloga, zakaj Hondi še nima rabljenega tourana (allrad antrieb) :D
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Torej je avto tik pred reciklažo, diski so pa še ok? vsaj nekaj je zdržalo do konca, glede na to, kar je že bilo prej pomenjano..
zmaga.gif

Daj ze nehaj, koncno najdemo eno lastnost ki prekasa premium alter vozila, pa najdes druge hibe....

Menjava diskov in ploscic na 15kkm na tuaregu. A je bil dnevno na grobniku z njim. A ima zavore za na grobnik.
rolleyes-1.gif
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
No jaz ponavadi naklepam tam 90 000 km z enimi ploščicami, pa mogoče bi šlo še več ampak rajši menjam ,da imam mir do naslednjega intervala na 30 000.

VW Golf pa to