MOL

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Kar se pa tiče opremljenosti teh bencinskih črpalk, mislim da so še najsodobnejši pri OMVju. No, vsaj na Obali sem tako opazil. Ko vidim Petrol me prav mine volja zavit k njim..Njihovo ročko mi nonstop prekinja, da ne omenjam not. trgovine ali pa cevi od bencina vedno mastne..ahh..lahko da tukaj na Obali ne znajo točit pa vse mimo polijejo...
 

Jerez

Pripravnik
27. jul 2007
561
0
16
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
42 litrov z rezervo ali brez?

drgač je pa tudi zanimivo to, da se kdaj zgodi, da v 5 litrsko posodo za bencin natočiš 6 litrov, se dogaja...

luč za rezervo je komej enkrat zasvetila. Sej veš kako je pri civicih 6g
grin1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik skorpy pravi:
... In ker vedno polno tankam ter glede na položaj kazala za benz, vedno vem koliko približno mora iti notr, vem, da nisem bila ogoljufana.
No morda imam jaz srečo
grin1.gif

Ali pa te samo konstantno goljufajo.
grin1.gif
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
no no, stalno pa tut ne tankam na MOL-u, kdaj pa kdaj tut drugje, sam da ni petrol
hysterical-1.gif
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
Jaz imam občutek, da števec goriva na črpalki najbolj natančno deluje, ko ročico pipe stisnem do konca za maksimalen pretok. Nekaj časa sem točil tako, da sem z malim pretokom dofilaval do roba potem, ko mi je pipo že vrglo ven. Ob takih točenjih sem imel do 1 liter višjo porabo kot, če sem s tankanjem zaključil, ko je pipo prvič vrglo ven.
confused-1.gif


lp
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.154
2.334
113
v lokalni ostariji
to bo pa kar dejstvo...

vcasih, ko se ni blo samopoztreznih crpalk so znal majstri "pravilno" tankat da so te naokol prnesl (s manjsim pretokom... odpiranje/zapiranje pretoka)
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
Jaz imam občutek, da števec goriva na črpalki najbolj natančno deluje, ko ročico pipe stisnem do konca za maksimalen pretok. Nekaj časa sem točil tako, da sem z malim pretokom dofilaval do roba potem, ko mi je pipo že vrglo ven. Ob takih točenjih sem imel do 1 liter višjo porabo kot, če sem s tankanjem zaključil, ko je pipo prvič vrglo ven.
confused-1.gif


lp

Jaz bedak pa vedno dolivam...
rolleyes-1.gif


Bom preveril to hipotezo.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
A ni to dolivanje nasploh nepriporočljivo?
17758-icon_confused.gif

Jst, ko se pumpa ustavi, počakam mal, da se "penca" poleže, še enkrat zaženem stroj in to je to.

off: chao, mali je res srček
srce-1.gif
 

xmovc

Pripravnik
2. okt 2007
110
0
16
Olimpijsko mesto
Hm, a ni to nekak logično, primer (podatki so hipotetični):

1. točiš 50 litrov brez dofilavanja, naredil si 500km, poraba je 10 litrov
2. natočiš 53 litrov z dofilavanjem, naredil si ravno tako 500km, poraba je 10,6 litra
3. natočiš 50 litrov brez dofilavanja, naredil si 530km, poraba je 9,4 litra

Kar hočem reči je, da če nisi konsistenten pri izvajanju meritev je vseskupaj larifari.