Nakup rabljenega avta in vin številka

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Ker je bil 100% poškodovan pripeljan v Slovenijo. Naj ti dajo slike pred uvozom, ali pa samo datum, kdaj so ga v Avstriji kupili ...
 

B81

22. jul 2007
34.474
8.952
113
Zakaj slike? Avto sem videl, tudi vozil sem ga.
Meni se zdi, da se ti malo norcujes :) zakaj slike? Wtf?

Drugace pa ce s prometno na uradnem servisu ne dajo podatkov, pac daj nekaj za uslugo.
Ce se izmikajo pri trgovcu, bejz vstran.
Probaj pa AudoDna, tule bi moral do it najvec podatkov.
Sam bi sicer iskal kaj drugega, zaradi trgovca.
 

Fedex

Zelenc'
4. maj 2018
14
1
3
Kakšna je pa cena, da ti je tako všeč?
V Avstriji so cene avtov malo višje in bi se ti moral nakup pri nas bolj splačati.

Saj nakup je pri nas, slovenska avtohiša ga prodaja.
Meni se zdi, da se ti malo norcujes :) zakaj slike? Wtf?

Drugace pa ce s prometno na uradnem servisu ne dajo podatkov, pac daj nekaj za uslugo.
Ce se izmikajo pri trgovcu, bejz vstran.
Probaj pa AudoDna, tule bi moral do it najvec podatkov.
Sam bi sicer iskal kaj drugega, zaradi trgovca.

Kaj ti bojo slike pred uvozom in kako boš sploh vedel, da so tiste slike preden je bil avto uvožen? Meni se zdi pomembno, kak je avto sedaj. In glede na to, da izgleda kot nov, dvomim, da bi na tistih slikah zgledal kako drugače. Ne razumem.
Sem pa danes govoril z enim prodajalcem in je rekel, da bo on dobil info pri renault servisu s pomočjo VIN.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Saj nakup je pri nas, slovenska avtohiša ga prodaja.


Kaj ti bojo slike pred uvozom in kako boš sploh vedel, da so tiste slike preden je bil avto uvožen? Meni se zdi pomembno, kak je avto sedaj. In glede na to, da izgleda kot nov, dvomim, da bi na tistih slikah zgledal kako drugače. Ne razumem.
Sem pa danes govoril z enim prodajalcem in je rekel, da bo on dobil info pri renault servisu s pomočjo VIN.
In kaj bi potem sploh rad izvedel? Zanima te, kakšen je avto sedaj, avto si videl, preteklost te ne zanima.
Potem res ne vem, kaj hočeš še več na podlagi vin številke? Lahko ti povedo zabeleženo preteklost, prihodnosti ti za avto ne bodo znali napovedati ...
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
In kaj bi potem sploh rad izvedel? Zanima te, kakšen je avto sedaj, avto si videl, preteklost te ne zanima.
Potem res ne vem, kaj hočeš še več na podlagi vin številke? Lahko ti povedo zabeleženo preteklost, prihodnosti ti za avto ne bodo znali napovedati ...

A so nesreče, tudi manjše kot je menjava kakšnega odbijača tudi zabeležene?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Saj nakup je pri nas, slovenska avtohiša ga prodaja.


Kaj ti bojo slike pred uvozom in kako boš sploh vedel, da so tiste slike preden je bil avto uvožen? Meni se zdi pomembno, kak je avto sedaj. In glede na to, da izgleda kot nov, dvomim, da bi na tistih slikah zgledal kako drugače. Ne razumem.
Sem pa danes govoril z enim prodajalcem in je rekel, da bo on dobil info pri renault servisu s pomočjo VIN.

Zakaj bi kupoval rabljenega z ne vem kakšno zgodovino, če imaš pa na razpolago praktično novega nerabljenega za 12 jurjev?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12435389&display=Renault Megane Berline 1.6 SCe115KM Life...
 

Fedex

Zelenc'
4. maj 2018
14
1
3
In kaj bi potem sploh rad izvedel? Zanima te, kakšen je avto sedaj, avto si videl, preteklost te ne zanima.
Potem res ne vem, kaj hočeš še več na podlagi vin številke? Lahko ti povedo zabeleženo preteklost, prihodnosti ti za avto ne bodo znali napovedati ...

Seveda me zanima preteklost, kaj zdaj bluziš. Ravno preteklost me zanima, to sem napisal že v uvodnem sporočilu in tudi logično je, da vsakega kupca zanima preteklost. Ampak ne zanimajo me slike, kako je prej zgledal. Kaj mi bodo "stare" slike, če sem avto peljal in ga videl v živo? Če me ne zanimajo slike, to še ne pomeni, da me ne zanima preteklost. Seveda me zanima, kako in kje je bil servisiran, koliko ima realne km itn. Če ti to vse vidiš iz starih slik, si pač maher.
 

Fedex

Zelenc'
4. maj 2018
14
1
3
Zakaj bi kupoval rabljenega z ne vem kakšno zgodovino, če imaš pa na razpolago praktično novega nerabljenega za 12 jurjev?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12435389&display=Renault Megane Berline 1.6 SCe115KM Life...

Je kar celega jurja več od mojega, poleg tega ima manj opreme in samo eno leto razlike. Že cena, ki jo bom sedaj dal, mi je šla malo na knap, tako da višje (torej čez 12k res nisem želel it). Ne zgleda pa tale slab, se strinjam.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Je kar celega jurja več od mojega, poleg tega ima manj opreme in samo eno leto razlike. Že cena, ki jo bom sedaj dal, mi je šla malo na knap, tako da višje (torej čez 12k res nisem želel it). Ne zgleda pa tale slab, se strinjam.

Samo pri tem vsaj veš pri čem si, pri tistem za jurja manj pa vprašanje kaj vse se je z njim dogajalo.

Pa tukaj https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12435389&display=Renault Megane Berline 1.6 SCe115KM Life...

dobiš zraven že vinjeto, tapravo rezervno gumo... pa vsaj parstoevrov se tudi vedno da zglihat.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Z merilcem laka ga premeri.
Ti zna.povedat vec kot vin stevilka na servisu, carfax porocilo in podatki na e upravi skupaj.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
S tistim za per $ iz Aliexpressa si ne bo nič pomagal, kvalitetnega pa nima vsak oz. ti za to računajo. Tudi MTL računa to storitev. Poleg tega ti tudi merilec ne pove vsega če je avto bil kvalitetno popravljen (ker je lahko debelina lahka v mejah tovarniških toleranc)
Termovizijski pregled pa košta nekje 200EUR
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Seveda me zanima preteklost, kaj zdaj bluziš. Ravno preteklost me zanima, to sem napisal že v uvodnem sporočilu in tudi logično je, da vsakega kupca zanima preteklost. Ampak ne zanimajo me slike, kako je prej zgledal. Kaj mi bodo "stare" slike, če sem avto peljal in ga videl v živo? Če me ne zanimajo slike, to še ne pomeni, da me ne zanima preteklost. Seveda me zanima, kako in kje je bil servisiran, koliko ima realne km itn. Če ti to vse vidiš iz starih slik, si pač maher.
Vidim, da si zelo ''pameten''. Hotel ti je lepo povedat, da se včasih da dobiti fotografije avtomobila na dražbi, ki znajo pokazati, kakšno je bilo stanje preden si ga ti dobil v roke. Recimo prednji konec speštan, sedaj je pa cel nov in šajni, ker je na novo skupaj sestavljen in pobarvan. Kar ne pomeni, da je ta avto takšen, ampak...
Ne razumem, zakaj sprašujejš za nasvet, če si pa ti očitno stručko in vse veš...
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Zakaj bi kupoval rabljenega z ne vem kakšno zgodovino, če imaš pa na razpolago praktično novega nerabljenega za 12 jurjev?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12435389&display=Renault Megane Berline 1.6 SCe115KM Life...

Predrag, pa prodaja se tudi že skoraj eno leto. Nov pride pod 13k: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11428992&display=Renault Megane Berline SCe 115 Life

Sicer pa se mi zdi, da je odpiralec teme troll, ker bolj kot mu svetuješ, bolj zajebava.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ted

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Predrag, pa prodaja se tudi že skoraj eno leto. Nov pride pod 13k: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11428992&display=Renault Megane Berline SCe 115 Life

Sicer pa se mi zdi, da je odpiralec teme troll, ker bolj kot mu svetuješ, bolj zajebava.

Odpiralec teme trdi, da bo dve leti in pol starega megana brez tovarniške garancije, uvoženega iz Avstrije iz bog ve kakšno zgodovino in z bog ve koliko km, kupil za dobrih enajst jurjev.

Stokrat bolj pametno bi bilo za nekaj več kupiti skoraj novega s tovarniško garancijo.
Meni se 12 jurjev za nevoženega skoraj novega megana sploh ne zdi tako veliko, pri prodajalcu je enak jurja dražji, pa prazen tank goriva, brez vinjete, brez rezervne gume, brez zadnjih senzorjev, plus kompliciranje z novo registracijo, pa še cena velja samo ob menjavi staro za novo, torej vsaj jurja in pol več.
 

Fedex

Zelenc'
4. maj 2018
14
1
3
Vidim, da si zelo ''pameten''. Hotel ti je lepo povedat, da se včasih da dobiti fotografije avtomobila na dražbi, ki znajo pokazati, kakšno je bilo stanje preden si ga ti dobil v roke. Recimo prednji konec speštan, sedaj je pa cel nov in šajni, ker je na novo skupaj sestavljen in pobarvan. Kar ne pomeni, da je ta avto takšen, ampak...
Ne razumem, zakaj sprašujejš za nasvet, če si pa ti očitno stručko in vse veš...

Če je hotel to povedat, bi pa tako povedal. In kdo ter predvsem zakaj bi ti prodajalec take slike kazal? Saj ni neumen. Potem bi jih dal že kar v oglas.