Nakup rabljenega avta

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd
Kakšna pa je razlika med njima, če lahko na hitro razložiš, se ne spoznam najbolj. A so carisme samo na 5 vrat?Kako je pa kaj z vzdrževanjem in rezervnimi deli?
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Točno za tema dvema se tudi oziram.
grin1.gif


Carisma mi je zelo všeč. Fora je ker vem o njih zelo malo oz. nič. Kako je s plehom, vzdržljivost motorja...

Gledal sem tudi za roverje. serije 4xy in pa 45. Sem pa v nedeljo videl enega (letnik cca.1998) ki je bil kar fajn načet od rje pri blatniku.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Razlika je v tem, da ima GDI različica direkten vbrizg goriva, je pa bolj pokvarljiva in zato manj cenjena. Najmanj problematični so 1.6 motorji 74kW. Z rednim vzdrževanjem ti avti tečejo brez problema, elektronika jih ne zafrkava. Nekateri rezervni deli so mogoče malo dražji, ni pa panike. Glede števila vrat pa nimam pojma.
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd
Hvala za hitre odgovore.
Drugače se pa še malo razpišite tudi lastniki omenjenih avtov, da naberemo čimveč mnenj, pa tudi komu drugemu bodo koristile.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:Diesel Vectram se ogni v velikem loku.
Zakaj
confused-1.gif

sam imam ogledano s temle motorjem 1995 ccm, 74 kW / 101 KM
kakšna je poraba?
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
pri vectri 2.0 DTI bodi pazljiv na:
egr ventil
sklopko
turbino
alternator
zavorni sistem
izpušni sistem
cilinder sklopke
osvetlitev armaturke
orsrednji informacijski zaslon

takšno vectro (letnik 1999, torej zadnji, posodobljen model B vectre) sem namreč imel sam točno leto dni in tri mesece, nakar sem jo v brezupu prodal, ker od zgoraj naštetega ni crknila edino še turbina.
močno odsvetujem, razen če lastnika poznaš. pa tudi to ni ziher. lastnika sem poznal, pa je vseeno vse omenjeno crknilo.
po 15ih letih vectre A (brez problemov) in dobrem letu vectre B (skoz nekaj), opla ne kupim več. kakovost je precej padla.
maš pa sicer tudi nekaj (še) zadovoljnih uporabnikov tukaj na forumu.

aja, porabo pa sem mel med 5,7 in 6,5, kar je bilo edino zadovoljivo.
 
Nazadnje urejeno:

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik trigga pravi:
Lancii sta kot naročeni zate
wink-1.gif


Motorji so preverjeni. Varnost je na nivoju, štirje airbagi so po moje dovolj. Poleti se ne boš potil, pozimi te ne bo zeblo.

Daj bejž z tem špagetarjem, kdo pa dan danes vozi lančijo? Če so jih nehali delat že prej 10imi leti.

Ne ga srat.

Kako bo pa to prodal čez 3 leta? Lančijo ja moreš začet prodajat ko jo odpelješ s salona da v 3 letih
najdeš kupca, ki je dejansko pripravljen plačat za lančijo.

Lančija ma 2 super stvari: prva da ni nemec in druga da jih ni treba dost prenašat na cestah.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik trigga pravi:
Lancii sta kot naročeni zate
wink-1.gif


Motorji so preverjeni. Varnost je na nivoju, štirje airbagi so po moje dovolj. Poleti se ne boš potil, pozimi te ne bo zeblo.

Daj bejž z tem špagetarjem, kdo pa dan danes vozi lančijo? Če so jih nehali delat že prej 10imi leti.

Ne ga srat.

Kako bo pa to prodal čez 3 leta? Lančijo ja moreš začet prodajat ko jo odpelješ s salona da v 3 letih
najdeš kupca, ki je dejansko pripravljen plačat za lančijo.

Lančija ma 2 super stvari: prva da ni nemec in druga da jih ni treba dost prenašat na cestah.

Če se ne motim, ni bilo govora o prodaji, temveč o nakupu. Tipu sem predlagal avto po njegovih kriterijih. Ostale nebuloze pa lahko zadržiš zase in ne smetiš teme.
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd
Malo gledam na netu avte zdaj, pa me zanima vaše mnenje glede tega avta
Zdaj ne vem, meni se vidi da ima 5 vrat, piše da so 4.
Opreme ima kar dosti, kaj pravite.
Aja samo golfa moram še prej prodat
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Ker ma malkom čas, je malo posrfal za tvojimi kriteriji in pogoji...
Nekako so mi v oči padli razni megani, opl astre in podobno.
Gledal sem tam za 5 jurjev, astra karavan (ali limuzina), 1.4, 16v 90 konjev,
klima, 100k km, letnik med 00 in 01... Pa kar opreme, in kolko tolko
še modernega videza (razne omege, vektre je že oblikovno povozil čas)

Bi ti toplo priporočal nakup mamine lagune, ampak bi moral globje v žep...

Pa še link nahitro.
grin1.gif


Ti jo pa pripeljem na ptuj pokazat, pa se zapelješ en krog okol grada
smile-1.gif

(pa dobiš dost boljšo ceno kot je ta v oglasu)

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1988260#


Veš kak je pa ohranjen? Boljši kot iz salona. Mi smo meli šajbe skoz dol, se v avtu sploh ni dihalo da bi se
šipe rosile, mama si je dala tisto polvinilasto kapo za plavanje na noge, da se ni nič umazalo. V garaži smo
položli parket pa še tepih čez, parkirana z klunom naprej, ker je tam radiator, da je bil motor vedno na neki normalni
temperaturi. Nazadnje ko je deževalo 4 dni skupaj, je mati avto pustla v evroparku v garaži pa z busom hodla po nakupih,
samo da se ni zmočo.

V evropi najjači sigurno.
zmaga.gif


Malo heca, ampak res smo meli radi ta avto. Najbolj smo se jokali ko sn ga na streho parkiro.
cry12bpy.gif


Hec hec, nikol razbit, enkrat, dvakrat mogoče da je kaki čmrl not prletel do pa je tut vse od impaktov kaj jih je
avto doživel. Toplo priporočam. Dam na 3 obroke.
 
Nazadnje urejeno:

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Si pa zanimiv...po eni strani odsvetuješ Kappo, po drugi strani pa priporočaš Laguno '01 diesel...
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Si pa zanimiv...po eni strani odsvetuješ Kappo, po drugi strani pa priporočaš Laguno '01 diesel...

Zakaj je kapp tak malo na cestah? če je v SLO kap 20 je lagun 200, v čem je fora?

Vrjetno folk raje kupi grši in slabši avto...

Kakšno vezo ima to s tem, kar sem jaz napisal?
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Ne vem sicer, zakaj se ti Kappa gravža (razen tega, da se je ne da prodat, kar je zame nepomembno dejstvo), predvidevam pa, da je eden izmed razlogov pregovorno slaba italijanska zanesljivost. Zraven pa si postavil omenjeno Laguno.

Glede Kappe: udobna zagotovo je, prostorna je, opremljena je... Izgled avtomobila in bling faktor prav tako ne štejem kot razlog za odsvetovanje avtomobila.

Daleč od tega, da bi sam kupil Kappo (krivec je izgled), so mi pa zanimiva tovrstna odsvetovanja določenih znamk.