Nakup rabljenega avta

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
139
63
jaz bi gledal kaj takega.
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1967428

zelo zanesljiv in prijetno vozen.
Ker delaš toliko kilometrov bi bila prva misel dizel, ampak za tak denar, tako starega si pa jaz ne bi upal kupit. Kvečjemu od znanega lastnika.
Bencin je dosti bolj prizanesljiv do neveščega kupca, ker če je kaj narobe se takoj vidi, pri turbodizlu imaš pa lahko velike stroške.


lp
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Zakaj pa ne? Bratranec jo je imel ,karavanko, T DI
Khm, a tudi ti malo nakladaš
grims-1.gif
? Tele kante so bile le TDI ali TDI, nič TDI.

66 in 81kW.
 
Nazadnje urejeno:

Garfield

Pripravnik
19. avg 2007
223
0
16
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Zakaj pa ne? Bratranec jo je imel ,karavanko, T DI
Khm, a tudi ti malo nakladaš
grims-1.gif
? Tele kante so bile le TDI ali TDI, nič TDI.

66 in 81kW.



No, potem je pa na moji Octavii tovarniška napaka, ker je oznaka z rdečima DI, v prometni mi piše 96 kw, pa menjalnik so mi neki zašuštral ker mam 6 brzin ,letnik 2003
cool-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Garfield pravi:No, potem je pa na moji Octavii tovarniška napaka, ker je oznaka z rdečima DI, v prometni mi piše 96 kw, pa menjalnik so mi neki zašuštral ker mam 6 brzin ,letnik 2003
cool-1.gif
Nič niso zašuštrali
aplauz.gif


PS: A imaš L&K?
cheer.gif
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Kot berem na forumih pri kappah grajajo elektroniko. Torej prevec zanesljive verjetno niso?

LP

Jaz v enem letu nisem imel niti enega problema. Opozorilo me je, da je potrebno zamenjat prednje zavorne ploščice - ker jih je bilo res potrebno. Edino zaganjač sem dal obnovit, ker mi je pred novim letom čisto crknil, čeprav to nima čisto nobene zveze z elektroniko. Baje da imajo vsi italijani slabo maso oz. elektriko in elektroniko nasploh, a jaz do sedaj tega nisem občutil na lastni koži. Zato tudi priporočam, sicer ne bi.
zmaga.gif
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Mah, po lastnih izkušnjah je takole: vprašaš enega, ti pohvali za znoret, najraje bi ti dal za polog. Vprašaš drugega, ti reče tace stran, to je podn od podna in sranje od sranja. Vprašaš tretjega, ne ve. Četrtemu je vseeno. In tako naprej...

Človek je pač predstavil svoje zahteve, jaz sem predlagal v okviru zahtev. Za tak denar bo verjetno težko dobil avto, ki je izjemno udoben, avtocesto požira kot za šalo, prtljažnik za vsaj tri trupla in še kaj. Predlagal bi tudi lybro, vendar je zaradi mlajših letnikov cena že višja. Pa še ena reč: ne glede na to, kateri motor vzame, je lahko prepričan, da je stvar preizkušena. Pravijo, da je 2.0 (brez turbo) malce podhranjen, zaradi mase. 2.0 turbo, 2.4 bencinc ali 2.4 jtd so po mojem najboljše izbire, ostalo je samo stvar preference. Jaz sem zaradi kilometrine iskal in našel jtd-ja in do sedaj lahko samo pohvalim. Olja mi praktično ne pije - na servisu je bilo do vrha paličice, ob naslednjem servisu (čez cca 16k km) ga je manjkalo okrog 2 mm. Razmišljal sem o tem, da bi malce skrajšal interval menjave olja, a sem po pogovoru z mehanikom ugotovil, da pravzaprav nima smisla, ker so olja danes že precej napredovala in posledično zdržijo večje kilometrine. Je pa res, da avta ne gonim ko hudič grešno dušo.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Nisem vešč rdečenja črk pri VW koncernu... Saj veš, službeni Passi z TDI je imel samo 75kW...
Ja, bila je verzija z 81kW in je imela ESP, žakla pa samo čelna... Pa long-life servisni interval. Pa pri cca 60kkm je crknil LMM
evil.gif
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik creep pravi:
Mogoce glupo vprasanje, ampak od kdaj obstaja 1.9TDI z 60kw? Kolikor je meni znano, bi moralo pisati 66kw (90KM).
17758-icon_confused.gif
Cel oglas je bullshit. ESP v TDI Octaviji letnik 2000? 4x airbag?
hysterical-1.gif

Mene tudi zanima, kakšne so bile opreme pred faceliftom, torej pred nivoji opreme elegance itd.
Po faceliftu (2001 naprej) so pa nekatere itak imele oboje. Sicer se pa ESP gumb nahaja na konzoli (če se ne motim zraven gumba za zadnje steklo). Pri večini, kjer piše, da imajo ESP, je navedena tipka "prazna".
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd
Da si še jaz malo sposodim temo.

Počasi razmišljam o nakupu drugega avtomobila. Sedaj se vozim z golf-om 2. Za avto nebi dal več kot pa max 3000€. Rad bi, da je novejši od 1997, da ima klimo in air bag(2x), električni pomik stekel,... pač čimveč opreme, da so zanesljivi za ta denar, pa z čim manjšimi stroški vzdrževanja-ne predragi rezervni deli. Kaj od teh bi mi najbolj priporočali--vectra, xsara, mondeo vsi so lahko v karavanski izvedbi, če niso pa obvezno 5 vratni.
Motor bencinski. Zanima me tudi, kakšna je poraba teh avtov z 1.6 16v ali 1.8 16v motorji na večinoma kratkih relacijah, kaj priporočate da je ravnoprav moči. Lahko predlagate tudi kakšne druge avte približno te velikosti, samo da niso kaki hyudaji pa daewooji itd.
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Kupujem nekaj podobnega kot ti.

Predvsem ne bi rad majhnega avta. Gledam za xsaro, vectro, laguno, carismo.
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd
Tudi jaz nočem manjšega avta kot je zdaj golf2, pa renaulta tud nekak nebi imel.
me pa zanima čimveč o zgoraj omenjenih motorjih.
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd
Kakšni so pa kaj stroški z vzdrževanjem teh 2 avtov in kakšna je poraba. Sam sem namreč doma malo iz mesta v hrib 5km, pa ne vem kateri motor je bolj primeren za solidno porabo
 

zlatorog87

Pripravnik
14. jan 2008
177
1
18
na Seniku
kaj pa opel astra l97, dobiš z klimo, absom, 2x airbag, servo, el pomik. mi ga imamo pri hiši že od vsega začetka. zaenkrat ni delal nobeneih problemov. motor je 1.6 75km, poraba okrog 7.5l