Nakup rabljenega avta in vin številka

Fedex

Zelenc'
4. maj 2018
14
1
3
Sem pred nakupom rabljenega avtomobila, katerega sem si ogledal v avtohiši in se z njim tudi peljal. Trgovec mi nanj tudi daje 1 letno granacijo. Avto je star dve leti. Zanima me, ali si vseeno lahko kako pomagam z vin številko in preverim še kakšne podatke. V carfaxu ga ni. Naj bi bil avto uvožen iz Avstrije. Mi lahko morda kdo od uporabnikov da kakšno informacijo? Nimam ravno izkušenj z nakupom rabljenih avtomobilov. Zanima me predvsem zgodovina avtomobila. Servisna knjiga je sicer v avtu, vendar je še nisem pogledal.
 

vomedo

Pripravnik
9. dec 2016
168
10
18
Z VIN številko lahko preveriš kdo je proizvajalec, model vozila, če je res iz Avstirje, opremo vozila, v kateri tovarni je bil sestavljen, kateri motor ima, etc.

Če želiš izvedet pravilno servisno zgodovino, stopiš do uradnega prodajalca in ga povprašaš. Verjetno boš rabil ključ vozila.

Drugače pa če je avto star komaj 2 leti, te mora bolj zanimat tovarniška garancija. S tisto od prodajalca si lahko rit obrišeš.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Tovarniška garancija je ponavadi ravno dve leti, torej je avto najbrž že izven garancije, verjetno z ene 200.000 km in če v tem času ni bil na servisu je čisto možno, da ima km prevrtene za desetkrat manj na ene 20.000 km.

Ni pa prav, da vsi ne vidimo vsega kar je znanega o avto.
Še lastnik sam ne more sam brezplačno priti do podatkov o njegovem lastnem avtu.
 

vomedo

Pripravnik
9. dec 2016
168
10
18
Ja ponavadi... Moj ima 4+2, brez omejitve kilometrov. Če pa kupuješ kakšno "premium" sranje, tam res ne upojo dati več kot 2 leti.

Kako lastnik ne more priti do podatkov? 1. opcija je E-uprava, druga je uradni servis, oboje brezplačno za lastnika.

Povej za kateri avto se gre.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Carfax piše, da ima o mojem avtu 17 podatkov.
Kako naj kot lastnik avta pridem do teh 17 podatkov o mojem avtu-me prav zanima kaj vse not piše.

Na e-upravi vidim samo to, da sem uradni lastnik avta pa to, da nisem imel še nobenega zabeleženega prekrška.
 

vomedo

Pripravnik
9. dec 2016
168
10
18
Kakšen carfax, prosim te lepo no.

Na e-upravi vidiš še registracijo, prevožene kilometre, težave na tehničnem, kdo je uporabnik vozila in podobno.
Pri uradnem prodajalcu pa še izveš vse o servisni zgodovini in o vseh vpoklicih. Če je bil avto vzet na lizing (kar je po vsej verjetnosti bil) pa še izveš o vseh poškodbah in popravilih.

Evo 17 podatkov na carfax:
- avto dobavljen trgovcu XY
- Avto kupljen pri trgovcu XY
- datum 1. registracije vozila
- nov lastnik vozila
- nov uporabnik vozila
- opravljen 1. servis pri 15.000km
- odpravljene napake novega vozila
- opravljen 2. servis pri 30.000km
- vozilo odjavljeno
- vozilo prijavljeno
- nov lastnik (odplačan lizing)
- avto odjavljen od prometa
- avto izvožen v SLO
- prijava vozila
- avto pregledan pri trgovcu XZ
- nov lastnik vozila (trgovec)
- uporabljen v poslovne namene

Ali pa reskiraj 10€ in poglej o avtu vse kar lahko izveš zastonj.
 

Fedex

Zelenc'
4. maj 2018
14
1
3
Gre za Renault Megane. Avto izgleda res kot nov, od zunaj in od znotraj. Vseeno pa vem, da neizkušenega kupca se da nategnit. Težava je, da ima samo VIN številko in mislim, da tudi na uradnem servisu ne dajo podatkov, dokler nisi lastnik. Povprašal sem na pooblaščenem servisu in tam mi niso hoteli zaupati kaj več kot to, kdaj je bil registriran. Za kaj več ga bi moral pripeljati tja.
Zakaj garancija od trgovca ne bi nič pomenila?
 

Fedex

Zelenc'
4. maj 2018
14
1
3
Kaj oziroma kako naj iščem podatke na e-upravi, če pa potrebujem številko prometne oziroma registrsko. A lahko te podatke dobim, če je avto last trgovca?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Kakšen carfax, prosim te lepo no.

Na e-upravi vidiš še registracijo, prevožene kilometre, težave na tehničnem, kdo je uporabnik vozila in podobno.
Pri uradnem prodajalcu pa še izveš vse o servisni zgodovini in o vseh vpoklicih. Če je bil avto vzet na lizing (kar je po vsej verjetnosti bil) pa še izveš o vseh poškodbah in popravilih.

Evo 17 podatkov na carfax:
- avto dobavljen trgovcu XY
- Avto kupljen pri trgovcu XY
- datum 1. registracije vozila
- nov lastnik vozila
- nov uporabnik vozila
- opravljen 1. servis pri 15.000km
- odpravljene napake novega vozila
- opravljen 2. servis pri 30.000km
- vozilo odjavljeno
- vozilo prijavljeno
- nov lastnik (odplačan lizing)
- avto odjavljen od prometa
- avto izvožen v SLO
- prijava vozila
- avto pregledan pri trgovcu XZ
- nov lastnik vozila (trgovec)
- uporabljen v poslovne namene

Ali pa reskiraj 10€ in poglej o avtu vse kar lahko izveš zastonj.
Hvala za te podatke.
Res škoda deset evrov za tole.

Kje na e-upravi pa vidiš vse tiste podatke, meni piše samo, da sem lastnik in, da nimam nič vpisano v vozniški o prekrških?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Gre za Renault Megane. Avto izgleda res kot nov, od zunaj in od znotraj. Vseeno pa vem, da neizkušenega kupca se da nategnit. Težava je, da ima samo VIN številko in mislim, da tudi na uradnem servisu ne dajo podatkov, dokler nisi lastnik. Povprašal sem na pooblaščenem servisu in tam mi niso hoteli zaupati kaj več kot to, kdaj je bil registriran. Za kaj več ga bi moral pripeljati tja.
Zakaj garancija od trgovca ne bi nič pomenila?

Praktično čisto novega megana s tovarniško garancijo dobiš že za 12 jurjev.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12435389&display=Renault Megane Berline 1.6 SCe115KM Life...

Res ne vem zakaj bi to kupoval v Avstriji z bog ve kakšno zgodovino avta.
 

vomedo

Pripravnik
9. dec 2016
168
10
18
Kaj oziroma kako naj iščem podatke na e-upravi, če pa potrebujem številko prometne oziroma registrsko. A lahko te podatke dobim, če je avto last trgovca?
Prodajalec gre s tabo. Prvo se ustavita pri uradnem prodajalcu in preverita zadeve. Nato se odpelješ še do svojega mehanika (pod pogojem, da je smiselno blizu) in če ti svetuje nakup, veš kje si.
Če trgovec kakorkoli bremza ali podobno, išči drug avto.

Tudi odjavlen/neregistriran avto ima še vedno prometno v obliki fotokopije.
 

Fedex

Zelenc'
4. maj 2018
14
1
3
Prodajalec gre s tabo. Prvo se ustavita pri uradnem prodajalcu in preverita zadeve. Nato se odpelješ še do svojega mehanika (pod pogojem, da je smiselno blizu) in če ti svetuje nakup, veš kje si.
Če trgovec kakorkoli bremza ali podobno, išči drug avto.

Tudi odjavlen/neregistriran avto ima še vedno prometno v obliki fotokopije.

Prodajalec je trgovec, se pravi avtohiša. Ne kupujem ga privat.
 

vomedo

Pripravnik
9. dec 2016
168
10
18
Bo se pa direktor vstal s pisarne in šel s teboj. Če imajo šefico, pa toliko bolje zate.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Carfax je lapsus da joj.... na enem avtu smo se zatipkal pri število km ( vpisali 20.000 namesto 120.000) , in sedaj carfax belezi da ima avto 20k km.