Nakup rabljenega avta in vin številka

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.573
113
Marlbor
Če je hotel to povedat, bi pa tako povedal. In kdo ter predvsem zakaj bi ti prodajalec take slike kazal? Saj ni neumen. Potem bi jih dal že kar v oglas.
Če jih ne upa ali noče pokazati, potem je nategun. Jaz hranim slike poškode na avtu, ki je bila popravljena, ravno iz tega razloga. Ko bom prodajal avto, bom lahko kupcu pokazal, kaj je bilo poškodovano in kaj vse je bilo zamenjano. Ravno iz tega razloga, da ne bo mislil, da je avto bil totalka in je zato desni bok barvan spredaj in zadaj.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.573
113
Marlbor
kako boš pa dokazal če je blo kej poškodovano pred tvojim prevzemom novega avta? :)
Tega vprašanja pa priznam, da ne razumem najbolje. V osnovi mora kupec sam ugotoviti, da je vozilo bilo poškodovano kot novo pred mojim prevzemom in potem od mene zahtevati neke dokaze, v kakšni meri je bilo poškodovano in kako popravljeno. Zakaj bi jaz njemu poskušal dokazati nepoškodovanost vozila, če on niti jaz ne sumiva ali veva, da bi naj obstajale kakšne poškodbe.
 

Fedex

Zelenc'
4. maj 2018
14
1
3
Odpiralec teme trdi, da bo dve leti in pol starega megana brez tovarniške garancije, uvoženega iz Avstrije iz bog ve kakšno zgodovino in z bog ve koliko km, kupil za dobrih enajst jurjev.

Stokrat bolj pametno bi bilo za nekaj več kupiti skoraj novega s tovarniško garancijo.
Meni se 12 jurjev za nevoženega skoraj novega megana sploh ne zdi tako veliko, pri prodajalcu je enak jurja dražji, pa prazen tank goriva, brez vinjete, brez rezervne gume, brez zadnjih senzorjev, plus kompliciranje z novo registracijo, pa še cena velja samo ob menjavi staro za novo, torej vsaj jurja in pol več.
Če jih ne upa ali noče pokazati, potem je nategun. Jaz hranim slike poškode na avtu, ki je bila popravljena, ravno iz tega razloga. Ko bom prodajal avto, bom lahko kupcu pokazal, kaj je bilo poškodovano in kaj vse je bilo zamenjano. Ravno iz tega razloga, da ne bo mislil, da je avto bil totalka in je zato desni bok barvan spredaj in zadaj.
Mogoče pa slik preprosto nima, ker ni bilo nič poškodovano?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.127
113
vsak avto, ki se na dražbi kupi je poslikan iz večih strani. In vsaka poškodbica poslikana. Vsak handler ma to ali na računalniku ali pa v mapici v izpisku od dražbe.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Ja in? Kaj sem kje rekel, da je bil avto kupljen na dražbi? Kaj pišem kitajsko? :)

ksz...

Verjetno je pisal zato ker se večina avtov uvozi iz dražb, to seveda pomeni od leasing hiš, kar nekaj večjih avtohiš v tujini prodaja avte celo v paketih, npr. 10 avtov ki jih imajo v paketu stane 100t eur potem pa sam prodajalec za posameznega določi ceno....seveda kdaj pa kdaj še uturijo kakšnega ki leasing hiši stoji pa kar je je.

Drugače pa ne vem zakaj prodajalec nebi pokazal slik od prej, v kolikor je bil avto kupljen na dražbi...meni je ob vprašanju če je bil avto kaj poškodovan en prodajalec na Celovški v LJ, pokazal slike iz dražbe kako je bil avto poškodovan...še cena po kateri ga je kupil se je videla ampak to je pač njegov deal, pač nič ni skrival. Tako da vsak prodajalec ki ga uvozi iz tujine ima pri sebi slike zdej pa ali jih pokaže ali ne je pa drugo.
 

BlackHole

Pripravnik
23. avg 2007
764
0
16
ksz...

Verjetno je pisal zato ker se večina avtov uvozi iz dražb, to seveda pomeni od leasing hiš, kar nekaj večjih avtohiš v tujini prodaja avte celo v paketih, npr. 10 avtov ki jih imajo v paketu stane 100t eur potem pa sam prodajalec za posameznega določi ceno....seveda kdaj pa kdaj še uturijo kakšnega ki leasing hiši stoji pa kar je je.

Drugače pa ne vem zakaj prodajalec nebi pokazal slik od prej, v kolikor je bil avto kupljen na dražbi...meni je ob vprašanju če je bil avto kaj poškodovan en prodajalec na Celovški v LJ, pokazal slike iz dražbe kako je bil avto poškodovan...še cena po kateri ga je kupil se je videla ampak to je pač njegov deal, pač nič ni skrival. Tako da vsak prodajalec ki ga uvozi iz tujine ima pri sebi slike zdej pa ali jih pokaže ali ne je pa drugo.

Razumem, ampak kdor pa ima namen skrivat, pa ti valjda ne bo kazal nekih slik poškodb. Ta je meni rekel, da eni pač avte menjajo na dve leti, da vse dela in da mi da 1 leto pisne garancije na vse vitalne dele, kar bom itak še podrobneje pregledal ob prevzemu.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Razumem, ampak kdor pa ima namen skrivat, pa ti valjda ne bo kazal nekih slik poškodb. Ta je meni rekel, da eni pač avte menjajo na dve leti, da vse dela in da mi da 1 leto pisne garancije na vse vitalne dele, kar bom itak še podrobneje pregledal ob prevzemu.

Absolutno...je pa tudi neka stvar....večina slovencev pričakuje 4-5 let star avto, da je kot iz salona, z 90t prevoženimi in za polovico cene...to je pa skoraj nemogoče, morda tudi zato kakšen vsake praske noče pokazat ker folk misl da je avto bil totalka že ob praskah. Sam sem sicer kupil avto pri drugem prodajalcu, v Kranju, ker mi pri temu ni odgovarjala oprema...tam o slikah nismo govorili, po VIN se je avto preverilo na pooblaščencu in vse je štimalo kot je povedal prodajalec...avto dela BP...pa ni brez praske seveda. Večina avtov od leasing hiš se proda iz naslova poslovnega najema...se pravi 3 leta star do 150t prevoženih oz nekaj podobnega, s tem da avti so redno servisirani na pooblaščencu ker je vse to vključeno v ceno ki jo plačaš za ta najem. Na 3 leta pa ponavadi delavcu pripada novi avto do določenega zneska in se tako zadeva vrti....kot je bilo že v eni drugi temi je pa ogromno avto od rent a car, te so še mlajši z manj kilometri.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.555
169
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Kdo bo zdaj kupil tega Megana, Fedex ali BlackHole ?

tudi meni je zdaj to padlo v oči. plus, trd je ko kamen, zaljubljen v ta Megane, sploh ne dojame vseh dobrih nasvetov, kaj preveriti in kaj je pomembno, tumba svoje.

še sam dodam nasvet - mehanik, ki mu res zaupam, mi je vedno pravil - "če nimaš ob nakupu rabljenega avta še 1000€ na strani za vsak primer, ga ne kupuj!" ... pa če prav sledim tej temi, čeprav se mi zdi precej trolovska, če 1000€ doda, ima v bistvu ganz neue avto z registracijo vred ...

da o tem, da za njegov denar z malo truda lahko dobiš boljši avto ...
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Ko sem jaz kupoval uvožen avto (kupljen na dražbi), mi je prodajalec pokazal vse slike iz dražbe, koliko je plačal zanj, zabeležbo vsake praske na avtu. Pa res čist vsako prasko označijo na dražbi, tudi, če se jo da spolirat ven. Tako da, če ne pokaže slik, nekaj ne štima... Razen, če ga je od kje dobil v račun.
 

BlackHole

Pripravnik
23. avg 2007
764
0
16
Absolutno...je pa tudi neka stvar....večina slovencev pričakuje 4-5 let star avto, da je kot iz salona, z 90t prevoženimi in za polovico cene...to je pa skoraj nemogoče, morda tudi zato kakšen vsake praske noče pokazat ker folk misl da je avto bil totalka že ob praskah. Sam sem sicer kupil avto pri drugem prodajalcu, v Kranju, ker mi pri temu ni odgovarjala oprema...tam o slikah nismo govorili, po VIN se je avto preverilo na pooblaščencu in vse je štimalo kot je povedal prodajalec...avto dela BP...pa ni brez praske seveda. Večina avtov od leasing hiš se proda iz naslova poslovnega najema...se pravi 3 leta star do 150t prevoženih oz nekaj podobnega, s tem da avti so redno servisirani na pooblaščencu ker je vse to vključeno v ceno ki jo plačaš za ta najem. Na 3 leta pa ponavadi delavcu pripada novi avto do določenega zneska in se tako zadeva vrti....kot je bilo že v eni drugi temi je pa ogromno avto od rent a car, te so še mlajši z manj kilometri.

Večinoma iz poslovnega ja. Ampak ta je bencinar, je manjša verjetnost, da je iz poslovnega, poleg tega ima tud precej neke dodatne opreme.
tudi meni je zdaj to padlo v oči. plus, trd je ko kamen, zaljubljen v ta Megane, sploh ne dojame vseh dobrih nasvetov, kaj preveriti in kaj je pomembno, tumba svoje.

še sam dodam nasvet - mehanik, ki mu res zaupam, mi je vedno pravil - "če nimaš ob nakupu rabljenega avta še 1000€ na strani za vsak primer, ga ne kupuj!" ... pa če prav sledim tej temi, čeprav se mi zdi precej trolovska, če 1000€ doda, ima v bistvu ganz neue avto z registracijo vred ...

da o tem, da za njegov denar z malo truda lahko dobiš boljši avto ...

Kater pa je boljši? Ni to nekaj subjektivnega? Kateri je po tvoje boljši? Poslušam sicer vse nasvete, nič bat. :)
 

BlackHole

Pripravnik
23. avg 2007
764
0
16
Ko sem jaz kupoval uvožen avto (kupljen na dražbi), mi je prodajalec pokazal vse slike iz dražbe, koliko je plačal zanj, zabeležbo vsake praske na avtu. Pa res čist vsako prasko označijo na dražbi, tudi, če se jo da spolirat ven. Tako da, če ne pokaže slik, nekaj ne štima... Razen, če ga je od kje dobil v račun.
Meni je prodajalec garantiral, da jamči za kilometre, da jamči, da je vse v redu, da mi bo vse to tudi zapisal na pogodbo. In ob podpisu pogodbe bom vse to in še kaj tudi zahteval, drugače ga sigurno ne bom vzel. Oglas imam sprintan, tako da ga lahko držim za "besedo" in na podlagi tega odstopim od nakupa, če bo začel mutiti.
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Meni je bolj, kot "zagotovilo" kaj vse bo naredil, pomembno, kaj mi predloži takrat, ko se resno odločam za nakup... Če drugega ne, se ne rabiš živcirat pa avta nazaj vozit in se bockat za vračilo denarja.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.127
113
kolko jaz vem imaš 24 ur časa, da ga vrneš če je na lizing. To mi je en prdajalec razlagal. Samo se ne spomnim najbolj točno