Nakup prenosnika

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.940
1.253
113
Vem, da ni na zalogi. Zanima me kako je z baterijo napram Intel procesorju? Grafična je sigurno boljša kot Intelova.

Pravijo da amd manj porabi kot intel.
Če pa ti je to res tako pomembno pa počakaj/kupi na 4 serijo amd procesorjev za prenosnike.
Mislim da žal edino v tujini ?


Yoga je imale kar nekaj težav, se je pa dosti dalo odpraviti z frimware posodobitvami - zamenjavo za novejšo.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.667
822
113
Kaj menite ali je smiseleno nadgraditi ?

ASUS K55vj i5-3210;8GB; Grafična GEFORCE GT 635M(2GB)
trenutno HDD 750; razdeljena 2 dela:
a) cca 278GB sistem+programi -zasedeno 140GB
b)cca 400GB - podatki(slike, glasba,..) zasedeno 102GB
+ pravkar menjana baterija(original)

....mislim, da bi bil čas , da ga dam malo očistit(mogoče kar vent. sproti menjat), sproti pa bi sistemski del na SSD(250GB), na HDD pa ostane kar je podatkov.


Načeloma se računalnik ne rabi za nič posebnega , pač domača uporaba internet, office, kak prepstejši prog.,...malo za šolo itd......, skratka nič zahtevnega,...službeno imam drug računalnik .....na živce mi gre ker se zadeva zaganja kar nekaj časa, pa zdi se mi da se malo pregreva(pač še nikoli očiščen)....
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.940
1.253
113
Kaj menite ali je smiseleno nadgraditi ?

ASUS K55vj i5-3210;8GB; Grafična GEFORCE GT 635M(2GB)
trenutno HDD 750; razdeljena 2 dela:
a) cca 278GB sistem+programi -zasedeno 140GB
b)cca 400GB - podatki(slike, glasba,..) zasedeno 102GB
+ pravkar menjana baterija(original)

....mislim, da bi bil čas , da ga dam malo očistit(mogoče kar vent. sproti menjat), sproti pa bi sistemski del na SSD(250GB), na HDD pa ostane kar je podatkov.


Načeloma se računalnik ne rabi za nič posebnega , pač domača uporaba internet, office, kak prepstejši prog.,...malo za šolo itd......, skratka nič zahtevnega,...službeno imam drug računalnik .....na živce mi gre ker se zadeva zaganja kar nekaj časa, pa zdi se mi da se malo pregreva(pač še nikoli očiščen)....

Preveri disk. Se zna zgodit da gre k koncu.
Drugače pa SSD not
+ tvoj dodatni opis del pa gasa dalje.
 

Ursy

Zelenc'
14. maj 2020
1
0
3
Če se malo umešam.
Išče se prenosnik obvezno 17" za grafično oblikovanje (adobe photoshop, indesign in illustrator).
Zelo zaželeno, da so na ekranu čim bolj enake barve, kot po tisku. Ker gre za privatno uporabo, je zgornja mej postavljena na okrog 800€.
Kaj bi predlagali?

Gledal sem tole:

Hej,
midva s fantom uporabljava HP Zbook in je odličen. Ima HD+ zaslon in vse top specifikacije za uporabo grafičnega oblikovanja in še več :) Sva super zadovoljna.

Če bi še potrebovali kak nasvet ali bi koga zanimalo grafično oblikovanje - kontaktirajte.

L.p.
Urša
 

Voltaire

Pripravnik
29. avg 2015
142
5
18
Oj če koga zanima lepo ohranjen prenosnik v garanciji naj me kontaktira

Podoben temu:

Specifikacije:

Procesor:
i5–8265U
Pomnilnik:
16 GB DDR4 2400 (1× 16 GB), 1× prosta reža do 32 GB
Disk:
SSD 512 GB (PCIe NVMe Value)
 

Voltaire

Pripravnik
29. avg 2015
142
5
18
Kaj menite ali je smiseleno nadgraditi ?

ASUS K55vj i5-3210;8GB; Grafična GEFORCE GT 635M(2GB)
trenutno HDD 750; razdeljena 2 dela:
a) cca 278GB sistem+programi -zasedeno 140GB
b)cca 400GB - podatki(slike, glasba,..) zasedeno 102GB
+ pravkar menjana baterija(original)

....mislim, da bi bil čas , da ga dam malo očistit(mogoče kar vent. sproti menjat), sproti pa bi sistemski del na SSD(250GB), na HDD pa ostane kar je podatkov.


Načeloma se računalnik ne rabi za nič posebnega , pač domača uporaba internet, office, kak prepstejši prog.,...malo za šolo itd......, skratka nič zahtevnega,...službeno imam drug računalnik .....na živce mi gre ker se zadeva zaganja kar nekaj časa, pa zdi se mi da se malo pregreva(pač še nikoli očiščen)....

Pomoje bi bil dovolj format in kakšen hitri servis :)
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.472
859
113
Po cca. 11 letih in pol je očitno prišel čas, da gre moj trenutni HP Pavilion (zasluženo) v pokoj in kupim nekaj novega. Seveda bi spet kupil nekaj takega, da bi čim dlje zdržalo. Ker je izbire ogromno in pri komponentah nisem najbolj domač, me zanima, kakšno specifikacijo naj gledam (procesor (želja je vsaj i5 oz. AMD-jev ekvivalent), grafična (integrirana ali ločena?), količina ramov, ....)? Budget cca. tisočaka (če je kaj manj, še toliko bolje; če je mal čez, tudi ne bo nič narobe, čeprav imam takega že ogledanega).

P.s.: Glede na to, da bo priklopljen na 32" ekran, ne rabi bit 17.3", bo 15."6 dovolj, lahko je še kako colo manjši.
 
Nazadnje urejeno:

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
to, da ti bo zdržal (spet) 10 let, lahko samo upaš :) ampak, nisi povedal, za kaj ga boš uporabljal? za pisarniško uporabo je recimo že i3 ali ryzen 3 dovolj (običajno 4 / 8 jedrnik). z 8gb rama in 250 ssdjem. integrirana grafika. za kaj več pa seveda naprej po cenovni lestvici...
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejD

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Za dobrih 300€ je vse en kuratz, če ga čez par let vržeš v kanto in ubodeš novega.
Sicer pa ali ne delajo vse na Kitajskem?
Kraj izdelave pa kvaliteta izdelka nimata nobene veze. Po tvojem bi vsi izdelki narejeni v SLO bili avtomatsko top-shit kvaliteta, kar pa vemo da ni res.

Še vedno velja: malo denarja malo muzike, ne glede na kraj izdelave. Tako da kupi od nekega priznanega proizvajalca in seveda ne ravno najcenejši model. Najboljše kak business model, kjer navadno dobiš tudi več garancije.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
tale celeron žal ni future proof, tudi ssd in 12gb rama mu ne pomaga veliko. tole je dejansko za najbolj osnovno nezahtevno delo (pa ne glede na dejstvo, da so sedanji celeroni na ravni starih i3).
sicer pa, kako pa veš, da boš čez nekaj let lahko še dobil poceni modele :)
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.607
6.351
113
Kraj izdelave pa kvaliteta izdelka nimata nobene veze. Po tvojem bi vsi izdelki narejeni v SLO bili avtomatsko top-shit kvaliteta, kar pa vemo da ni res.

Še vedno velja: malo denarja malo muzike, ne glede na kraj izdelave. Tako da kupi od nekega priznanega proizvajalca in seveda ne ravno najcenejši model. Najboljše kak business model, kjer navadno dobiš tudi več garancije.
Se ne spoznam, zato vprašam.
Vendar ko berem ocene uporabnikov je vse bp.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
sem enega chuwija mel v rokah (stranka ga je nekje nabavila), ne vem no, kvaliteta izdelava, tipkovnica...vse je delovalo res pocenkarsko. "kitajsko", bi lahko rekel. bi raje dal malo več.
še vedno ne vem, kaj bo namen uporabe...torej, ledenko?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Se ne spoznam, zato vprašam.
Vendar ko berem ocene uporabnikov je vse bp.
Če ti je avto svet bližje... Chuwi = Dacia, HP = Mercedes :evil:

Je pa vse odvisno od namena in pogostosti uporabe. Če si z laptopom služiš kruh ali pa ga potrebuješ za šolo/študij, potem seveda ne kupuj najcenejšega vsaki 2 leti.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.607
6.351
113
Če ti je avto svet bližje... Chuwi = Dacia, HP = Mercedes :evil:

Je pa vse odvisno od namena in pogostosti uporabe. Če si z laptopom služiš kruh ali pa ga potrebuješ za šolo/študij, potem seveda ne kupuj najcenejšega vsaki 2 leti.
Sem mislil da je v računalništvu malo drugače. 12GB RAM-a, 256GB SSD se mi kot povprečnemu uporabniku zdi kar OK.
Procesor, grafična kartica in ostale zadeve pa nimam pojma ali je OK ali ne.
Torej so njihovi RAM-i in SSD-i bolj ''švoh'' kvalitete v primerjavi s HP-jevim?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
sem enega chuwija mel v rokah (stranka ga je nekje nabavila), ne vem no, kvaliteta izdelava, tipkovnica...vse je delovalo res pocenkarsko. "kitajsko", bi lahko rekel. bi raje dal malo več.
še vedno ne vem, kaj bo namen uporabe...torej, ledenko?

No ja, imam Chuwija LapBook Pro, ohišje aluminij, kvaliteta izdelave OK, ekran topšit, dela na njemu vse, za kar je bil kupljen, pa ima starejši N4100 procesor ter "samo" 8GB rama...

Je pa res, da tisti najcenejši je bila plastika nikakva in sem zato vzel ta alu model.