Nakup prenosnika

AndrejD

Majstr
20. jul 2007
5.228
211
63
Vem, da ni na zalogi. Zanima me kako je z baterijo napram Intel procesorju? Grafična je sigurno boljša kot Intelova.
Pravijo da amd manj porabi kot intel.
Če pa ti je to res tako pomembno pa počakaj/kupi na 4 serijo amd procesorjev za prenosnike.
Mislim da žal edino v tujini ?

Yoga je imale kar nekaj težav, se je pa dosti dalo odpraviti z frimware posodobitvami - zamenjavo za novejšo.

corsol

Fizikalc
11. mar 2010
1.288
80
48
Kaj menite ali je smiseleno nadgraditi ?

ASUS K55vj i5-3210;8GB; Grafična GEFORCE GT 635M(2GB)
trenutno HDD 750; razdeljena 2 dela:
a) cca 278GB sistem+programi -zasedeno 140GB
b)cca 400GB - podatki(slike, glasba,..) zasedeno 102GB
+ pravkar menjana baterija(original)

....mislim, da bi bil čas , da ga dam malo očistit(mogoče kar vent. sproti menjat), sproti pa bi sistemski del na SSD(250GB), na HDD pa ostane kar je podatkov.

Načeloma se računalnik ne rabi za nič posebnega , pač domača uporaba internet, office, kak prepstejši prog.,...malo za šolo itd......, skratka nič zahtevnega,...službeno imam drug računalnik .....na živce mi gre ker se zadeva zaganja kar nekaj časa, pa zdi se mi da se malo pregreva(pač še nikoli očiščen)....

AndrejD

Majstr
20. jul 2007
5.228
211
63
Kaj menite ali je smiseleno nadgraditi ?

ASUS K55vj i5-3210;8GB; Grafična GEFORCE GT 635M(2GB)
trenutno HDD 750; razdeljena 2 dela:
a) cca 278GB sistem+programi -zasedeno 140GB
b)cca 400GB - podatki(slike, glasba,..) zasedeno 102GB
+ pravkar menjana baterija(original)

....mislim, da bi bil čas , da ga dam malo očistit(mogoče kar vent. sproti menjat), sproti pa bi sistemski del na SSD(250GB), na HDD pa ostane kar je podatkov.

Načeloma se računalnik ne rabi za nič posebnega , pač domača uporaba internet, office, kak prepstejši prog.,...malo za šolo itd......, skratka nič zahtevnega,...službeno imam drug računalnik .....na živce mi gre ker se zadeva zaganja kar nekaj časa, pa zdi se mi da se malo pregreva(pač še nikoli očiščen)....
Preveri disk. Se zna zgodit da gre k koncu.
Drugače pa SSD not
+ tvoj dodatni opis del pa gasa dalje.

Ursy

Zelenc'
14. maj 2020
1
0
1
Če se malo umešam.
Išče se prenosnik obvezno 17" za grafično oblikovanje (adobe photoshop, indesign in illustrator).
Zelo zaželeno, da so na ekranu čim bolj enake barve, kot po tisku. Ker gre za privatno uporabo, je zgornja mej postavljena na okrog 800€.
Kaj bi predlagali?

Gledal sem tole:
Hej,
midva s fantom uporabljava HP Zbook in je odličen. Ima HD+ zaslon in vse top specifikacije za uporabo grafičnega oblikovanja in še več :) Sva super zadovoljna.

Če bi še potrebovali kak nasvet ali bi koga zanimalo grafično oblikovanje - kontaktirajte.

L.p.
Urša