Nakup prenosnika

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.340
9.074
113
ja, to je ze en cas da ram ni ram in SSD in SSD. ratale so take razlike med komponentami da glava peče, kao nazivni podatki pa isti.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.607
6.355
113
HOFER prodaja te Chuwi-je in dvomim, da bi se blamiral s kakšnim res sranjem.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.340
9.074
113
blamirali? pa si ti videl te medion izdelke..ološ pač, dela, ampak ološ. Torej ceni primerno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: matofill

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.340
9.074
113
nisem rekel da ne dela, komentiral sem kvaliteto...Tvja od njih nebi imel niti za klet. ker je pač ološ panel. Ceni primerno.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
Ker ste tukaj bolj strokovnjaki.... zadnjič sem tega zalaufal po dolgem času, še internet je mlel dolgo (pre)več časa.

1618829795867.png


Kaj to je še aktualno za osnovno delo ali ne? Drugače, ga raje fotru šenkam in če ga bom kdaj potreboval drugega kupim za 300€....
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.340
9.074
113
je, ampka bi bil potreben hard reset, torej sistem na novo, to so glavni problemi teh starejših..ko podatki štimajo, a OS noče.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.607
6.355
113
Sam imam že več kot 5 let DELL prenosnik in je že od novega ta sredinska ploščica (touch pad ) ali kako se mu reče slovensko, trdo in zjjebano. Deluej samo, če pritisneš nekje v kotu. Sem takrat reklamiral in dobil nov laptop, pa je bil isti kuratz. Možno da je bila cela serija v kurtzu in sem pač dobil kuratz.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Zanimivo, da ta ološ dela že 5 let brez problemov. Medion ni nič drugega kot Lenovo.
Res je, ampak Lenovo prodaja laptope od ~300€ pa vse tja do ~3000€. Mislim da ti je lahko jasno da 10x dražji nima zastonj take cene.

Gledati zgolj specifikacije kot gole številke je enako kot če pri avtih primerjaš število koles...
Recimo 1TB SSD lahko kupiš no-name za ~100€ lahko pa greš all-in in kupiš enega za ~300€. Podobno je pri vseh ostalih komponentah.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.340
9.074
113
nisem , nimam della... hčera dobla enga hp probooka, pa je to to. Jaz ga ne rabim. imam starega HPja za svoje home projekte. in imam čas, da se on naloži pa te fore ;)

pravim samo, kako je s tem. Tebe pa tak vleče tisti čunga lunga, tako da kup, klikaj pa vsi srečni.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.607
6.355
113
nisem , nimam della... hčera dobla enga hp probooka, pa je to to. Jaz ga ne rabim. imam starega HPja za svoje home projekte. in imam čas, da se on naloži pa te fore ;)

pravim samo, kako je s tem. Tebe pa tak vleče tisti čunga lunga, tako da kup, klikaj pa vsi srečni.
Sploh me ne vleče. Sem pa začel razmišljati, da bi si mogoče res v prihodnosti omislil kakšen ala Chuwi laptop, saj sem pred kratkim kupil na Banggood-u Android tablico in dela kot šus.
Zato sem začel razmišljati o tem, da če so tablice zelo dobre, zakaj ne bi bili tudi laptop-i. Ocene uporabnikov (iz Evrope) pa so po večini odlične.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
mah, tudi mercedesi se kvarijo. morda res ne kar serijsko, ampak se. tudi dizajn je morda kje pofelšan...samo če ima srednji rang dell-a, hpja, lenovota ceno 600 eur, tale chuwi pa iste komponente in 300 eur...ali zdej chuwi prodaja z - maržo ali pa "glavni" prodajajo z 100+ marže. kar močno dvomim. nekje "morajo" šparati.
in ja, tudi chuwi ima očitno rangirane zadeve, jaz sem govoril za plastik fantastik model. alu model verjamem, da deluje bolj "premijsko".
jtfc, ssd 250gb notr dej, če bo za fotra, pa lohk tudi samo 120 gb. in bo zadihal na novo poba :)
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.473
859
113
to, da ti bo zdržal (spet) 10 let, lahko samo upaš :) ampak, nisi povedal, za kaj ga boš uporabljal? za pisarniško uporabo je recimo že i3 ali ryzen 3 dovolj (običajno 4 / 8 jedrnik). z 8gb rama in 250 ssdjem. integrirana grafika. za kaj več pa seveda naprej po cenovni lestvici...
Hja, se zavedam, da stvar lahko zdrži dolgo, lahko pa tudi ne - kot prejšnji prenosnik, ki je crknil praktično takoj po pretečeni 2-letni garanciji (bil pa je problematičen že tekom garancije). Trenutno imam Core2Duo (z ločeno grafično), bi pa vseeno šel zdaj kak rang višje. Uporabljal se bo za za precej različno uporabo - v največji meri seveda t.i. pisarniška uporaba, kakšen špil se bo tud zalavfal, ne izključujem pa možnosti tudi za kakšen zahtevnejši program.
Za future-proof vzami raje 16GB RAMa in 512GB SSD.
Nekako sem imel to v mislih (pogojno bi šlo z 8gb in prosto režo za nadgradnjo nekoč, ko/če bi bilo potrebno). Ampak glede na moje želje, kar sem gledal, bom moral ali pri procesorju en rang višje ali pa pri kakšni drugi komponenti malo popustiti. :)


Nekdo je omenil Chuwi-ja. Nič nimam proti njemu, ampak za primarni računalnik ga pa res ne bi želel imeti, sploh pa ne s Celeronom, zaradi katerega imam "travme" iz otroštva. :evil: :evil:
Verjamem pa, da zna za sekundarno uporabo bit čisto solidna zadeva.


Pa še nekaj glede grafike - pri integriranih grafičnih sta precejkrat oemnjeni imeni Iris XE in Vega 10 Graphycs. Kam to spada (po rangu)? Včasih vem, da je bilo bolj kot ne Intelova UHD integrirana grafika ter Nvidia Geforce in AMD/ATI Radeon kot ločeni grafični.