Nakup prenosnika - pomoč

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
Zdravo!

Kupujem prenosnik - lepo prosim za kakšen konkreten nasvet.

Rabim nekaj za povprečno uporabo (nobenih grafičnih zadev), ampak vseeno zadevo, da mi ne bo potrebno čez leto spet kupovat.
Kaj rabim gledat? Code 2 duo procesor, ne?

Najraje bi kupil v Bigbangu - Namreč slišal sem, da če se ti računalnik pokvari in kupuješ v bigbangu novega, da ti dajo določeno vrednost - je to res?

Kaj mislite o tem? http://www.bigbang.si/racunaln...5-t5870-3g-320g

Kakršen koliko nasvet bo več kot dobrodošel:)

Hvala vnaprej vsem!
 

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
Ma, moj brat ma HP-ja in tudi mene ni navdušil. Se mi je pa glede na ceno (pripeti link) zdelo, da ponuja največ.
Zakaj tebi HP-ji niso všeč?

Kaj pa Delli? Imam ga (trenutnega) 3 leta in nisem imel nikoli nekih težav...

Toshibo si gledal kje? Bigbang?

Pa hvala ti!
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Kaj pa kakšna Toshiba, serije Tecra?
Pa še no matter what garancijo imaš, če ga kupiš sedaj.
cool-1.gif


https://www.trust-toshiba.com/index_com.php
 

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
Ma kako ste zadovoljni s Toshibami? Meni niso nikoli ble kaj posebej všeč...

A lahko kdo potrdi, to kar sem glede garancije napisal za prenosnike, kupljene v Bigbangu?
Hvala!
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Pri big bangu imaš garancijo "se zgodi"... Vem samo, da ti povrnejo del stroškov, če gre za fizično poškodbo.

Drugače pa glede Tecre A10/S10 - je zelo zanesljiv računalnik. Ob normalni uporabi nima biti kaj narobe, je veliko manj pokvarljiva kot serija satellite. Če pride zaradi hardwareske napake na naprimer 200 prodanih satellitev 10 na servis, je ta številka pri tecrah 1.

Splošne garancije je 3 leta, katero lahko podaljšaš na 5 let.

No matter what pa lahko uveljavljaš 14 dni po nakupu - dobiš denar nazaj. Če ga v roku 1 leta kakorkoli fizično poškoduješ (npr. da ti pade na tla in ti poči display), potem ti na servisu popravilo opravijo brezplačno. V primeru kraje, pa dobiš povrnjen denar.


Moja tecra je stara približno 5 let, v tem času sem menjal disk in tečaje, pa baterija drži le še dobro uro računalnik je pa v uporabi približno 16ur na dan.
 
Nazadnje urejeno:

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Tkole bom djau: V svojem življenju in življenju mojih bližnjih je bilo vsaj 15 prenosnikov, od tega kar nekaj HP-jev. Žal moram rečt, da nobeden od njih ne dela več. Kar se servisa tiče - vse tri sem imel na servisu v garanciji, nikoli mi niso prenosnika popravili. Vedno je bil kriv padec in fizična poškodba, prenosnik pa nikoli ni imel stika s tlemi. Problemi pa so bili: pri enem je imel zaslon skoraj kvadratni cm odluščene matrike, torej neuporabna črna lisa, pri enem je šel pekač, eden pa je vsak teden enkrat zablokiral. Skratka, bil sem zelo razočaran.
Kar se tiče Della - imam d630 službenega, čeprab je po karakteristikah boljši od T42, ki je služben bil prej mi je žal za njim. Zaslon ima luft, tako, da ga moram popravljat vsakič, ko prenosnik malo premaknem ali ko malo močneje kihnem. Še večji luft ima sestrin dell, ki pa je malo starejši iz serije latitude.
Doma imamo eno toshibo, ki sem ti jo prej omenjal - 490€ z no matter what garancijo. Takih toshib je trenutno v krogu mojih prijateljev kar nekaj in zaenkrat smo še vsi zadovoljni.
Seveda pa obstajajo tudi boljše zadeve, za več denarja. Sam drugače uporabljam Macbook Pro.
 

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
Hvala, fantje!

Joj, kaj pa vem - tako nisem nikoli bil za Toshibo... Sicer mam pa tut sam zdaj Dellovega Latitude - kje si mislil, da je luft?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Z večino napisanega se strinjam. Po drugi srani pa sprašujem, koliko ti to pomaga? Moraš se odločit, v katerem razredu kupuješ. Ta macbook je 50% dražji od HPja?

Applov ne bom komentiral, ker jih ne poznam, ampak enkrat si ga mogoče omislim...

Pri ostalih pa takole - če ostanemo v prvotnem rangu 600€, so tako HP, Toshiba kot Lenovo dobra izbira. Jaz bi šel v to smer.

Komentiram iz prve roke lahko HPja: jest sem iskal poceni računalo in kupil isto serijo, samo z AMD. Zamera je mehak pokrov zaslona, čudne klavirske tipke touchpada. To pogledaš in vidiš, koliko moti. Všeč mi je clean look, solidna tipkovnica, solidno trdno ohišje, matt display (eden redkih v tem razredu, ki ga lahko dobiš s takim zaslonom, ostali so vsi glossy). Napram konkurenci ima tudi malo priključkov, ampak sam veš, kaj rabiš.

Mi je pa po nakupu padel v oči še Fujitsu Siemens v črno-beli barvi. Bolj kot ne vizuelno, enkrat na jumbo plakatu, enkrat v živo, ampak je na naš trg udaril par tednov prepozno zame...
 

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
Hvala ti!

Jst bi rabil predvsem od vas strokovnjakov nasvet koliko se mi splača odštet, če hočem met računalnik za nekje 3 leta.
Sedaj imam 3,5 Dellovga Latitude, pa sem s kvaliteto izdelave zadovoljen. Brat je kupil 3 mesece nazaj HP-ja in ima tam, ko zaslon stoji na plošči že vse nalomljeno.

Torej, kater rang mi svetujete naj gledam?
600€?
1200€?
Več pa ne dam:)
 

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
Cbb:) Nič te ne razumem - kaj se guga in kaj je dobra izbira?:) Hvala:)
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Kolikor denarja, toliko muzike.

Odločit se moraš sam, delo bodo enako dobro opravili vsi, vprašanje je, koliko si zahteven, koliko ga boš prenašal, kaj boš z njim delal, kakšno resolucijo rabiš, kako pomembna ti je baterija...

Lahko tudi ostaneš pri Latitudu. Nova serija je baje super, E6500 sem v Avstriji videl za jurja.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Citat:
Uporabnik mAn pravi:
Cbb:) Nič te ne razumem - kaj se guga in kaj je dobra izbira?:) Hvala:)

Če ga veliko odpiraš / zapiraš, mehanizem zaslona (panti) dobi luft, ne stoji več trdno na mestu. Zgodilo se je tudi pri meni, pri D800 in D820, ampak je bilo za prenesti, pa uporaba je bila tudi precej "močna". Je pa po drugi strani res, da gre za top serijo.

Ampak to velja za prejšnje serije - nova je vsaj na pogled čisto nova, tudi oznake so čisto druge (če ima to kaj veze
cool-1.gif
)