Nakup motorne žage ?

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Ne pozna me nihče. Ne pozna mojih potreb ,navad,obseg dela. Jaz sem nekako po svojih občutkih sestavil svojo listo ,sedaj me pa zanimajo konkretna mnenja.
Ampak ravno po potrebah, navadah in obsegu dela se izbira motorna žaga. Tako da.... zdaj sploh ne vem več zakaj si spraševal. Se po tem tvojem postu sliši takole, kot da sprašuješ kaj naj kupiš, pa nas ne briga zakaj ti to rabiš.
Pa prav v tej temi ni pogovor zašel preveč iz smeri. Res pa da so se pojavila še dodatna mnenja in problemi, ki niso bili odgovori namenjeni tebi, ampak debata o isti stvari.
 

wind

Pripravnik
17. sep 2007
293
0
16
Jaz sem bil pred isto dilemo vendar sem kupil makito 3200 in mi ni žal in dala je že veliko čez.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Ne pozna me nihče. Ne pozna mojih potreb ,navad,obseg dela. Jaz sem nekako po svojih občutkih sestavil svojo listo ,sedaj me pa zanimajo konkretna mnenja.
Ampak ravno po potrebah, navadah in obsegu dela se izbira motorna žaga. Tako da.... zdaj sploh ne vem več zakaj si spraševal. Se po tem tvojem postu sliši takole, kot da sprašuješ kaj naj kupiš, pa nas ne briga zakaj ti to rabiš.
Pa prav v tej temi ni pogovor zašel preveč iz smeri. Res pa da so se pojavila še dodatna mnenja in problemi, ki niso bili odgovori namenjeni tebi, ampak debata o isti stvari.

Pa saj sem v startu zapisal da iščem žago za manjša opravila , ker večjo že imam... Izbiram pa med huso 135 in stihl 181 ...

Potem je bilo pa govora o vseh drugih žagah skoraj bolj kot o teh dveh.


Pričakoval sem bolj ogovore v smislu , husa rajši in lažje vžge kot stihl ,stihl ima boljši meč, stihl vseeno manj trese...veriga je boljša ta...

Se razumemo,to se meni zdi da je potem da se držimo teme.

Če bi pa jaz postavil vprašanje katero žago naj kupim ,brez da ža sam omenim izbiro ,potem pa razumem da pridejo vse hofer,bauhaus...itd žage v izbor.

lp
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
vse je vredu. Ne se jezit. Izbiro si postavil tudi takšno, da zaj(ebal) ne bi nič, da vzameš katerokoli. Vse druge variante so bile bolj debata za nas ostale.
PS Manjša opravila so tudi širok pojem. Nekemu gozdarju je manjše opravilo, če samo dva cela dneva dela z tamalo motorko. Nekomu je pa to vrhunec trpljenja.
No, pa poceni nabavi, pa še lepše žagaj
LP
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Se nič ne razburjam ,nič bati...hehe

Samo smešno mi je ko mi nekdo skoraj reče da ne vem kaj bi rad , a sem lepo napisal neke okvirne želje , potem mi pa napiše da najboljša je pa električna žaga..??

Cena je pa zopet relativna zadeva...Ni tako nujno da moram imeti danes. Cene so v velikem razponu . In če najdem ,brez da naredim zato cent stroškov cenejšo ,bom pa normalno vzel cenejšo...

Trenutno imam nekako ogledano v tujini. Pooblaščen trgovec ,račun ,garancija + 3litre olja za verigo + 3x olje za 5l mešance + 2 rezerven verige+ kanister kombiniran olje ,bencin z dostavo 270 evrov .!!

Mislim da bo težko najti bolj ugodno ??



lp
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
ja... tisto z elektriko je bilo res mal neumesno
A nisem jaz pripel link , kjer stane 230?? no, ni pa vseh teh dodadkov zraven. Pa z dostavo
evo tukaj je. Pa če ti nemško leži
klik
 
Nazadnje urejeno:

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
ja... tisto z elektriko je bilo res mal neumesno
A nisem jaz pripel link , kjer stane 230?? no, ni pa vseh teh dodadkov zraven. Pa z dostavo
evo tukaj je. Pa če ti nemško leži
klik

Videl ,videl tvoj link...samo ne vem če sploh pošiljajo vSlovenijo ?? Pa če je samo 20 evrov poštnine je to potem že 250 skupaj.

Še dam dvajset evrov pa imam ono mojo opcijo z dosti dodatkov.

Tam do 230 bi se splačalo ,če bi jo dobil pri nas v Sloveniji..

lp
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.747
357
83
Vipavska dolina
Včasih so gozdarji kupovali ceneje, ne vem kako je sedaj s tem. Mi je nekdo omenil pred leti, da mu je zrihtal kar dobro ceno. Če koga poznaš povprašaj.
Sicer pa, če imaš že eno profi je za mala dela mogoče res nesmiselno kupovat še eno tako. Sam sem vzel manjšo profi, ampak mi za moje delo zaenkrat dovolj dobro služi da ta druga niti ne pride v poštev oz. skoraj ne vem kje jo imam.
Kdor omenja da tresenje ne igra vloge, sam raje dam enkrat precej več denarja da mi roke ne "vibrirajo" še dan potem, pa čeprav žagaš malo. Te zadeve se ne kupujejo letno, no vsaj če kupiš nekaj spodobnega. In če je komu (ne leti na odpiralca teme) hudo dat eno plačo, potem naj kupi plastik fantastik, mogoče ga bodo na koncu več stale take, kot če bi v začetklu kupil eno dobro. Pri nas imam sedaj to ene 3 al 4 leta, prejšnja jih pa verjetno ima že kakšnih 20, se pravi če tale zdrži toliko me bo stala na leto 40€. Toliko jih zapravim za cigarete v 14 dneh...
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.151
54
48
Osrednja Slovenija
Ne morem da ne bi - se sicer popolnoma strinjam, ampak si upam stavit gajbo, da tista huda 20 let stara mašina trese mnogo bolj kot katerakoli nova za 100€. Sicer dobro vem kaj pomenijo vibracije, ampak spet - treba je probat. In ne glede na to da nisem ne gozdar ne kmet in povprečno uporabljam motorko recimo 20 ur letno, sem jih zaradi drugih vzrokov imel precej v rokah. In napredek je očiten, tudi pri kitajskih, kar se vibracij tiče.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.747
357
83
Vipavska dolina
Citat:
Uporabnik Samojed pravi:
Ne morem da ne bi - se sicer popolnoma strinjam, ampak si upam stavit gajbo, da tista huda 20 let stara mašina trese mnogo bolj kot katerakoli nova za 100€...
Verjetno, zato pa uporabljam novejšo
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.266
5.822
113
pri taščici
Vzemi 20 let staro profi, pa novo kitajko. Res da bo tista profi se delala ko kitajka ne bo več, ampak ergonomija pa je na kitajki najbrz boljša kot na 20 let stari profi zagi.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.876
5.459
113
pa na 20 stari profi si zlomiš križ..... (Tomos 770 / Husqvarna L77)
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Tukaj pravijo husa 135...tud 236 je kao slabs narjena..

http://arbtalk.co.uk/forum/chainsaws/62665-husky-135-stihl-ms181.html

Že sam proizvajalec je huso 236 postavil dosti nižje po karakteristikah in oceni kot 135. 236-ko dobiš že kar dosti pod 200 evri... Pa tudi sigurno ni čisto zanič..
Je pa 135-ka močnejša,lažja... 236-ka je pač enostavno res najcenejša motorka od husqvarne pa upam staviti da še vedno boljša od 90 procentov tipično kitajskih.

Govorimo pa zopet o tej bolj hobi uporabi...Preden spet kdo udari s kakšnimi profesionalnimi modeli ven..

lp
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.266
5.822
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
pa na 20 stari profi si zlomiš križ..... (Tomos 770 / Husqvarna L77)
Svak se še ne pritozuje čez križ. Pa mu je ena nekaj crknila, pa je šel na boljsjaka se eno kupit (zgornjo). Letno najbrz kaksnih 10-20 litrov bencina spusti skozi 77.
Za zraven pa ima se 135? Pa neko "Tanako"
 

Hellreiser

Pripravnik
6. mar 2015
111
0
16
Res mi ni jasno, kdo to kupuje?
V naših koncih, če kupiš žagp, vzameš XP od Husquarne, pa je to to.
Pa sej dobrih 600€ hitr not dobiš, pri vsem tem lubadarju...
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.747
357
83
Vipavska dolina
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
pa na 20 stari profi si zlomiš križ..... (Tomos 770 / Husqvarna L77)

Bom napisal še oznako, da ne bo kdo jamral...

Stihl 038 AV (al je še super zraven se pa niti ne spomnim, tole pa sem si zapomnil). Če te zarad take boli križ, potem se je za zamislit...
Ta "nova" je pa stihl MS 261...
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.552
-249
83
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Vzemi 20 let staro profi, pa novo kitajko. Res da bo tista profi se delala ko kitajka ne bo več, ampak ergonomija pa je na kitajki najbrz boljša kot na 20 let stari profi zagi.

20 let stara profi žaga je recimo Stihl 026. Upam si staviti da ima boljšo ergonomijo in manj vibraciji kot 3/4 novih kitajskih.