Nakup motorne žage ?

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Tisto da ima en vijak me sploh ne gane... sigurno ni s tem nobene težave ,drugače bi sigurno kaj spremenili, plus sigurno je notri še vodilo tako da meč ne plava kar tako gor pa dol.

Nič ni narobe ,samo ko mi ponujate hofer in podobne variante ,sigurno niste brali mojih želja. Prvo to ni mala žaga ,saj ima meč 45cm ,in pa celih 6 kilogramov.

Vedno bolj se nagibam k Husqvarni 135. Sem pa opazil da je fino če je žaga letnik ,model 2016. Tu je pokrov verige kovinski ,prej je bil pa plastičen. Tu je pa znala biti težava. Na koncu koncev je pa Husa še za odtenek cenejša od Stihla.

Sem povprašal enega trgovca kateri model prodaja,in mi je takoj odgovoril:
Hallo

Ja das ist das neuste Modell 2016 mit Metalldeckel !


Am 11.10.2016 um 21:59


Nakup v tujini tudi ni problem,če je vse po reglcih.
Sem povprašal kako je z garancijo v Sloveniji v primeru nakupa iz tujine :

Zahvaljujemo se vam za Vase sporocilo.

Garancija je veljavna v kolikor ima stroj izpolnjeno vso potrebno dokumentacijo in je predan v skladu s smernicami Husqvarne.


Mogoče še za koga koristne informacije.

lp
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Znanec s 170 ni zadovoljen. Pravi da ne laufa lepo, pa da se ne da veliko stelat. Nimam pa ravno 100%zaupanja v njega da je nek hud ekspert. Nekaj podobnega kot mi sanjaci tule na alterju.
Sam imam na 019T plasticen pokrov in en vijak. Pa cez to nimam pripomb. Je pa mec precej občutljiv na zvijanje in podobno. Mislim da sem ze dva zvil. Jbg, picollo ketna zahteva tanek mec in ko ti ga nekaj stisne ali malo prevec potegnes zago, ga zaviješ.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Saj jaz se zavedam da iščem bolj takšno " igračko " ,ker enostavno za vsako malenkost mi je ta večja štilarca že malo presedla s svojo težo in okornostjo.

lp
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Igračka (vsaj meni) je tudi prejšna 357xp... Sam je zal ne delajo več
frown-1.gif
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
samo kaj pa znajo nekateri zakomplicirati stvari...

Pa kaj res kdo misli da bo katera žaga delovala večno brez okvar ,popravila...Jao...Bistveno je da so težave zminimalizirane na minimum.

Za druge ne vem ,osebno pa se zavedam da nič ni večno. Gre pač za mnenja o čimboljši izkušnji.

Če zdrži deset let pa vsako leto razreže za kakšno klaftro drv. je pa že itak zmaga. Kdor pa rabi za vsakodnevno delo bo pa normalno iskal bolj resno zadevo.

Pa če malo drugače pogledamo zadevo. Recimo da stane 300 evrov. Je to na leto tako čez palec cca 30 evrov in na mesec slabe 3 evre. .... Mislim da za ta denar ni nobenih cigaretov več. .. Tako da bi pa sedaj gledal še neke strogo kitajske proizvode je pa res že oslarija.
Moje mnenje pač..

lp
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
kolko si pa delal v 3 letih z njo?
Jaz imam tud neko bolj poceni, pa je blo vse OK, dokler sem kdaj pa kdaj kaj odrezal z njo. Odrezal... ugasnil... čez 5-15 min spet nekaj odrezal... in je ona laufala. Ko sem jo pa rabil malo več, mislim pa da je 20-30 min laufala, je pa ugasnila. In nisem je več zalaufal, dokler se si čist ohladila. Z Husqvarno in Stihlom teh problemov ni. Vsaj jaz ne vem za takšne.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Vzami sivanko in spucaj oddusek na čepu od bencina... Očitno ti dela vakum v tanku
tongue-1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Ni to. Vse sem že prepucal. Lahko pa tud to še pogledam. Pač. ko se pregreje, ne zalaufa več, dokler se ne ohladi. Zanimivo, da samo svečko dam novo noter, (hladno) pa spet dela. H(j)ebi ga, sm enkrat kupu za mal dnarja....
Znanc ima pa Husqvarno nekal let starejšo, pa je še ni počistil niti zračnega filtra. Pa še kr laufa. No, zdej je neki začeu stokat, da jo nekaj dušu. Sm mu reku, da bi njega tud dušilo, če bi imel zapacan filter pred (gobcem)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Probaj...

Ce ne pa ko crkne sveco vn... Pa na maso pa ce ni iskre ko kurblas (vroca svecka...nova hladna svecka) pol mas pa CDI modul fuč
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
z hladno je vžgala... z vročo ne.
Zdaj je pa ne rabim tolko, da bi jo ne vem kolk segrel. Kot sem napisal, "mal dnarja, mal muske". Sem vzel v zakup, ko sem ji nabavu. Tak, da se niti ne sekiram. rad pa mal prešraufam...
Imam še Huso tamalo. Tista dela bp.
 

pinKING

Pripravnik
1. sep 2007
518
7
18
ORANGEland
www.trenutkiveselja.si
po mojem vedenju 135 nikoli ni imela plasticnega pokrova verige.

Sem jo uporabljal. vec kot zadovoljen, prestopil na vecje modele izkljucno zaradi potreb.

Meni osebno ne sedejo druge zage - ergonomija

Pa ne kupujem v tujini
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
kolko si pa delal v 3 letih z njo?
Jaz imam tud neko bolj poceni, pa je blo vse OK, dokler sem kdaj pa kdaj kaj odrezal z njo. Odrezal... ugasnil... čez 5-15 min spet nekaj odrezal... in je ona laufala. Ko sem jo pa rabil malo več, mislim pa da je 20-30 min laufala, je pa ugasnila. In nisem je več zalaufal, dokler se si čist ohladila. Z Husqvarno in Stihlom teh problemov ni. Vsaj jaz ne vem za takšne.
Jaz malo manj, sem jo pa po žledu posodil Samojedu, tako da je kar nekaj drevja sklestla. Verjetno več, kot marsikatera pri hobi "motorkarju" v petih letih.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Potem je že OK. Težko je reč, ktera od hoby programa bo laufala ktera pa ne.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
@mercedes: Ocvirk v Lušečki vasi (pri Poljčanah) je prodajalec in serviser vseh treh bolj znanih znamk (husquarna, stihl in makita). Tam boš z malo sreče lahko vsako prijel v roke in pogledal, če je kaka gužva s katerim tipom v servisu.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
@mercedes: Ocvirk v Lušečki vasi (pri Poljčanah) je prodajalec in serviser vseh treh bolj znanih znamk (husquarna, stihl in makita). Tam boš z malo sreče lahko vsako prijel v roke in pogledal, če je kaka gužva s katerim tipom v servisu.

Dober namig.. A mi niti ni tako blizu.
Včasih je tudi tako,da bolj ko kompliciraš slabše je..

Sem že na 99% da bom vzel tamalo husqvarno 135 ,pa kar bo pa bo.. Sem tudi malo tuje revizije prebral pa so v večini same pohvale.

Tako da trenutno mi je sedaj prioriteta da vidim po kaki ceni jo bi lahko kje pri nas dobil. Drugače bo pa tujina.

Če morda kdo ve za kakšno pametno ceno kje ,mi lahko javi. Se pravi za husqvarno 135.

Ne gre tu za neke velike denarje ,da se nebo kdo takoj spotaknil. Vendar tudi dvajset evrov ali manj je nekaj vredno. V tujini se da dobiti že od 200-230 evrov. Zdaj bi hodil extra iskati seveda ni računice.

lp
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz imam 20 let staro Huskvarno 350, torej 35 cm dolgo sabljo. Po vsem skupaj sklepam, da je to tvoj modificirani model 135.
Odlična mašina za vejevje brenkat, je tako spretna, da jo imaš z lahkoto z eno roko v sami krošnji drevesa. Zato sem jo takrat tudi kupil. Močna in spretna! Še danes vžge ob prvem potegu, ne da jo drkaš in drajsaš naokoli, da se vsi režijo, kateri imajo čas
rolleyes-1.gif
.
Pa dekompresor ima za lažji vžig, to je tudi pomembno, če delaš nekje v višini in bolj z eno roko.

Pa sam jo smeš šraufat, takoj ko jo prepustiš kakemu "serviserju", je konec z veseljem. Ta mašina ima dušo!
tongue-1.gif
 
Nazadnje uredil moderator:

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Ko si napisal, da se da v tujini dobiti mot. žago dosti ceneje, sem se še jaz "segrel" za nakup. Pa sem našel po hitrem googlanju, da so celo dražje. Imaš kakšen link ali nasvet kako je s tem...??
Pri nas je 135 Husa ....299,00
tujina pa klik 369€

No, prav imaš. Sem dalje iskal in našel popust iz 369 na 229€. 140€ je pa že veliko pri tej cifri
aplauz.gif
klik
Oziroma 70€ ceneje kot pri nas
aplauz.gif
 

Hellreiser

Pripravnik
6. mar 2015
111
0
16
Poglejte fantje...
Daj poglejte karakteristike od 135 žage. Obratov ima cca 9000min-1. 100€ dražje pa imajo 12000min-1. Če je tudi samo drva za kurjavo potrebno nažagat, bo to treba delat vsako leto. Dej ne glejte poceni žag, ker nič na bo prišparanega...
Ko se gre v gostilno, 100€ ni panike, za orodje se pa špara, potem je pa ena žalost in en kup matranja sebe in žage. Orodje ma da dela, ne pa da boš pol ure razžagoval.
Glejte vsaj srednji farmer rang, ne pa te jajca...
lp