Nakup motorne žage ?

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Pozdrav ,

za vsa manjša opravila okrog hiše in razrez manjše količine metrskih drv kupujem eno manjšo žago. Za kaj večjega v gozdu imam že eno večjo stihlarco.

Sedaj pa se nekako ne morem odločiti med Stihl 181 ali 171 in Husqvarno 135 ali celo 435 ?? Maj poudarim da bo ta žaga namenjena res manjšim občasnim zadevam .Vseeno pa nočem nekega klumpa.


Ima kdo kakšne izkušnje ali pozna kateri od mojih ogledanih modelov. ?

Načeloma tale dva :

http://www.husqvarna.com/si/proizvodi/motorne-verizne-zage/135/966761802/#product-features

http://unicommerce.si/produkti...ike/671/ms_181/


Kakšno pametno mnenje vedno dobrodošlo...
smirk-1.gif


lp
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Pozdrav ,

za vsa manjša opravila okrog hiše in razrez manjše količine metrskih drv kupujem eno manjšo žago. Za kaj večjega v gozdu imam že eno večjo stihlarco.

Sedaj pa se nekako ne morem odločiti med Stihl 181 ali 171 in Husqvarno 135 ali celo 435 ?? Maj poudarim da bo ta žaga namenjena res manjšim občasnim zadevam .Vseeno pa nočem nekega klumpa.


Ima kdo kakšne izkušnje ali pozna kateri od mojih ogledanih modelov. ?

Načeloma tale dva :

http://www.husqvarna.com/si/proizvodi/motorne-verizne-zage/135/966761802/#product-features

http://unicommerce.si/produkti...ike/671/ms_181/


Kakšno pametno mnenje vedno dobrodošlo...
smirk-1.gif


lp

Imam tako štilarco pa dela odlično, husa imam za podirat. Kar boš kupil bo delalo.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.136
54
48
Osrednja Slovenija
Jaz ti svetujem samo da bejž stran od hudiča, ki ima meč zategnjen z eno matico. Tista husa na linku sicer niti ni draga, ampak ko pomislim na tasta in njegovo prdalco podobnega ranga (namesto matice ima celo plastičen vijak, da kao ne rabiš orodja) me kar stisne. Moj nasvet je, da čekupuješ firmo (ala husa, štil) pozabi na vstopni razred. Sam sem raje namesto takega razreda huse kupil solo za cca isti denar in je mnogo boljša od te z linka.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Al pa makito... Ceprav tud niso poceni...

Kar se tice enega vijaka
smile-1.gif


Razdreš...naštudiraš za kaj se gre...nategneš ketno...žagaš...ketna spusti...nategneš...žagaš...spusti...razdreš študiraš kje je fora...zategneš...spusti...ponoviš zgoraj opisano še ene 3x 4x in oboliš...

Nehaš žagat in si odpreš pir
grin1.gif
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.136
54
48
Osrednja Slovenija
Bi ne mogel bolje opisat tega sranja
smile-1.gif

Z makito se pa tudi strinjam. Je bila v ožjem izboru, pa sem zaradi vez dobil solo nekaj ceneje. Mislim da me je model 643 stal 260€ ( npr proti prej omenjeni husi malenkost ceneje, pa celo malce močnejša je. Za obžagovanje in obrobna dela puna kapa. LAni sva se pa s tastom spravila metrska žagat na tri kose - husi ode ketna 1x, 2x, 3x,... (beri zgornji post), potem začne še trokirat - konec. Vzame staro štilarco, težka ko pes, močna še bolj - ode spet ketna - izpadel vijak za šponanje. Potem sva pa z mojo cel dan delala, kljub temu da sem jih zjutraj slišal da s tremi motorkami pa res ne rabiva v hosto hodit
smile-1.gif
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Eh ,sem misli če kdo pozna konkretno ta dva modela... Ta dva modela sta oba dva več kot super za hišna opravila. Vse tiste xyz firme se lahko skrijejo. Obe su tudi težke dobre štiri kile in okrog dva konja.
Večjih mi ne propagirat ,ker imam večjo štilarco ki je pa praktično sploh ne uporabljam ,ker je enostavno nimam zakaj.Tistih par kvadratov gozda moram malo pustiti še za naprej.

Dejansko me res samo zanima če ima kdo kakšno konkretno idejo s katero bi se bolj nagibal k eni ali drugi znamki.

Oče ima stihl 170. Pa je prežagal lepo količino drv za kar nekaj zim.. Pa dela ko urca.

Jaz sem šel vseeno malo višje v, vrh teh modelov ,se pravi stihl 181 ali pa husqvarna 135.

Kot kaže bom res šel na an ban pet podgan... hehe

Lahko da bom vzel husqvarno čisto iz firbca..je še ni bilo pri hiši.

lp
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.136
54
48
Osrednja Slovenija
Pa saj sem ti konkretno napisal - husa ima en vijak za meč in bejž od tega. Kaj bi še rad? Res smo se potem razpisali malo naokoli, ampak te huse ne vzamem za 100 evrov, ti se pa odloči sam.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Svak ima malo huso in je res imel nek problem pri zategovanju meča kot pišejo tukaj nekateri. Zato sem jaz kako leto nazaj kupil stihl 180. Ta ima klasična dva vijaka in zaenkrat brez težav. Ampak žaga (no, husa tudi) služi pri amaterju, torej nekaj 10 ur na leto. Težko kaj resnega povem o robustnosti. Kolega, ki ima nekaj več gozda in prisega na husquarno, je enkrat pomagal pri meni in je po obotavljanju prijel tole igračko v roke. To je bilo v soboto, v ponedeljek je šel prej iz službe, da je nabavil svoj primerek
smile-1.gif
. Pa prodajalec dela dovolj dolgo, da bi šel po službi. Kaj češ, ljubezen na prvi pogled ne pusti čakati.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik Hellreiser pravi:
http://www.totum.si/lahke-in-kompaktne-motorne-zage

tule maš link, imajo 435 v akciji, vzemi vsaj to, da se ji lahko reže motorna žaga...
lp


Ja ,saj to sem tudi v svojem prvem postu izpostavil kot možnost izbire... Mi odgovarja ,teža ok..samo je že malenkost večja od onih dveh. Finta je v temu ,da sem one dve res izpostavil samo zaradi velikosti.

To 435 sem gledal v komendi na sejmu in je res dobra zadeva.

Zato pa še zbiram malo mnenja.Mi je pa všeæ teža.
lp
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.542
-256
83
Citat:
Uporabnik Samojed pravi:
Pa saj sem ti konkretno napisal - husa ima en vijak za meč in bejž od tega. Kaj bi še rad? Res smo se potem razpisali malo naokoli, ampak te huse ne vzamem za 100 evrov, ti se pa odloči sam.

Pa saj imajo vse tamale Stihl motorke serije 1 do vključno MS 251 samo en vijak. Pa mislim, da ima tudi profi. model MS 241 prav tako en vijak. Dva sta od MS 261 naprej
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
jaz imam za takole okoli bajte MS211,pasem azdovoljen. malo me edino jezi, da je cela plastična, ampak je za to lahka. Mi jo je bager rahlo povozil pa je cela ostala. Tako da. Da bi pa meč opletal zaradi enega vijaka, pa ni čutiti.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Hellreiser pravi:
Kupi husquarna 550xp, pa maš mir za cel lajf. Daš par 100€ več in je to to!
pogumna izjava.... Le zakaj je potem samo 2 leti garancije. Se hofer da tri....bau najbrz 5
In ja, imam ms190, 61ff, 359, kontra stihl. Pa kot kaze bo kontra stihl prezivela vse, kljub temu da ze nekaj let ni laufala. (prej pa je morala narediti toliko kot sedaj tri zage skupaj), na servisu pa jih bila najbrz manj v pol stoletja kot te tri zage v 20 letih
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
In ta ima celo dva vijaka!
grin1.gif


Srys, dva vijaka da držita meč dolžine 35cm ne rabiš. Sploh če tako reče husquarna ali pa kateri od drugih znanih prozvajalcev. Je pa pri enem vijaku glavni problem da lahko (lažje) meč precej zamakneš po višini/geometriji in to je tudi problem vaše stalno nenapete ketne. Meč ki ni pravilno poravnan z geometrijo žage se bo ob žaganju upognil (normalna stvar) in če pride veriga ob tem v stanje prenapetosti (če je že tako preveč napeta kot ponavadi je) bo sila enostavno "skrajšala" meč (še dobro, drugače jo utrga), posledica je da v normalnem stanju popusti napetost verige in majster mora pit pir!
grin1.gif


Tako da vsem ki imate te probleme oz. vsem ki imate sosede ki imajo te probleme ne škod kakšen tečaj kjer vam pokažejo kako se pravilno napenja verigo in kako se poravna meč ob tem.
 

Sine370

Pripravnik
27. jun 2015
816
0
16
8 let furam huskvarno 136. 4 ketne sem porabil trikrat špago zamenjal in dvakrat svečko! Cena je bila takrat 199€ (v akciji).
Prijatelj ima štilarco s podobnimi karakteristikami, pa tudi še kar dela.
Une kungfu robe pa ne kupuj!
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
glede na to, da so obe dobri, poglej za katero imaš bližje servis. (če ga boš sploh rabu)