Nakup motorne žage ?

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
smile-1.gif


Ampak nasvet vseeno ni bil slab...
Me goce se cez zimo lotim projekta... Staro tomosko 770 iz 8000 obratov prepilit na ene 11000...
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik Hellreiser pravi:
Poglejte fantje...
Daj poglejte karakteristike od 135 žage. Obratov ima cca 9000min-1. 100€ dražje pa imajo 12000min-1. Če je tudi samo drva za kurjavo potrebno nažagat, bo to treba delat vsako leto. Dej ne glejte poceni žag, ker nič na bo prišparanega...
Ko se gre v gostilno, 100€ ni panike, za orodje se pa špara, potem je pa ena žalost in en kup matranja sebe in žage. Orodje ma da dela, ne pa da boš pol ure razžagoval.
Glejte vsaj srednji farmer rang, ne pa te jajca...
lp


Sem šel malo pogledat , pa ti moram odgovoriti da imam občutek da pišeš nekaj na pamet...

Mislim da vse Husqvarna žage tja do profi razreda imajo pri obratih napisano "Maksimalna moč pri o/min 9000 rpm"... Profi razred pa sem gledal je pa zapisano isto , samo da je 9600obratov. Tako da sedaj nekaj izpostavljat 135-ko je neutemeljeno..

Ogledano tule :
http://www.husqvarna.com/si/proizvodi/motorne-verizne-zage/

lp
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Ja 12-13000 so samo MAX obrati brez obremenitve...
 

Hellreiser

Pripravnik
6. mar 2015
111
0
16
Mercedes poglej...
Jaz imam za sabo že par tisoč kubikov, pa ti povem iz iskušenj, da kupi boljšo žago. Kot prvo se pozna moč, kot drugo ni pregrevanja. Ko rabiš orodje mora delat, ne da boš popravljal in čakal da se shladi...
Kot tretje je seveda tukaj tudi blaženje, ki je zame najpomembnejše! Poceni jajca bo treslo, da boš po dveh urah imel totalno mravljinčaste roke. Če te nisem prepričal, pejd v hofer in kupi jajca, samo potem ne jokaj po forumu.
lp
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Predlog potem za žago ki ima 4kg in spada v profi razred? Ker to je potem vse tam okoli 1k eur s raznimi karbonskimi ohišji in ostalimi triki. Plastika in odsotnost 100 antivibracijskih vijakov/vzmeti (ter en vijak za meč) ima namreč za posledico tudi nizko težo in neka razumna meja se začne nad 4.5kg recimo.

Tako da ja dobiš solidno močno žago od priznanega proizvajalca za 500 eur ampak ima skoraj 6kg, če hočeš eno kilco manj ima približno enake specifikacije 2x ceno. Teža očitno igra bistveno vlogo pri dizajnu in posledično ceni.


Pa imam doma žago pod 4kg (kratek meč) in žago s skoraj 7kg. Ni treba vprašat katera ima 5x več delovni ur!
grims-1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik Hellreiser pravi:
Mercedes poglej...
Jaz imam za sabo že par tisoč kubikov, pa ti povem iz iskušenj, da kupi boljšo žago. Kot prvo se pozna moč, kot drugo ni pregrevanja. Ko rabiš orodje mora delat, ne da boš popravljal in čakal da se shladi...
Kot tretje je seveda tukaj tudi blaženje, ki je zame najpomembnejše! Poceni jajca bo treslo, da boš po dveh urah imel totalno mravljinčaste roke. Če te nisem prepričal, pejd v hofer in kupi jajca, samo potem ne jokaj po forumu.
lp
če dovoliš, da ti odgovorim, čeprav si odgovarjal @mercedesu
Vse to kar si napisal je res in po napisanem si "profič žagarije".
Moraš pa še eno stran pogledati. Nekateri imajo letno v rokah žago pol ure. Pa še to na trikrat. Tako da ta poceni jajca tud če tresejo tistih nekaj minut, ne bo nič narobe. Se pa strinjam s tabo, da če kdo misli, da bo cel dan žagal z neko poceni varianto, se je grdo zmotil. Poceni je bilo še zmeraj najdražje.
Tisto o pregretju sem pisal jaz. Sicer ni moja se pregrela ampak od znanca. Sma pa skupaj ugotavljala in šraufala, kaj ji ne "paše"
grims-1.gif
Glede na to, da pa je moja iste znamke, lahko pričakujem isto. Za kaj prerezat bo že vredu.... ko bom pa v gozdu cel dan žagal, bom pa nabavil motorko za jurja.... in upošteval tvoj nasvet
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Na spisek pregrevanja bi dodal še...

1) prerevno nastavljen vplinjač (na WOT mora malo prdet iz avspuha)...posledicno imas sigurno zdrajsan bat ce snames izpuh in pogledas cez izpusno luknjo...

2) razstavi izpuh...in poberi vn tisto mrežico proti iskram... Ce ma avspuh perforiran del kjer letijo izpusni plini vn...ga rahlo tam odpri po zarezah z flexarco...vsako rezo za cca 1mm
wink-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ah, to je spet neka mlečnozoba mularija, ko mislijo, da bi vse v belih bombažnih rokavičkah delali - samo da ostanejo rokice nežne in za božat kako punco zvečer
tongue-1.gif


Mašina za podirat mora biti težka. Ne moreš s fičotom po avtocesti dirkati 160 na uro, kjer je že prepih močnejši od avteka samega
rolleyes-1.gif

Za vejevje brenkat je pa pomembno zares, da je mašina lahka in spretna - ter dovolj močna. Sicer pa stroj enostavno mora imeti lastno maso, potem dela sam. Če je prelahek, ga moraš pa sam riniti naokoli ...
rolleyes-1.gif
, tako kot kakšno zvedavo najstnico.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.136
54
48
Osrednja Slovenija
Sicer se skozi vrtimo okoli iste točke, ampak vseeno - ne profi, ampak dobra varianta je po mojem mneju solo. Evo specifikacije z neta (teža se mi zdi nekam mala, verjetno je to brez meča):
SOLO 643IP Večnamenska zelo zmogljiva motorna žaga s sistemom proti tresljajem in sistemom EasyStart
Tehnični podatki:
- 2 takten bencinski motor SOLO 40,2ccm/2,0kW(2,7KM)
- dolžina meča 38cm/15"
- korak verige 0.325
- masa: 4,1kg
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:Pa imam doma žago pod 4kg (kratek meč) in žago s skoraj 7kg. Ni treba vprašat katera ima 5x več delovni ur!
grims-1.gif
Enkrat, ko se strinjam z Utiševalcem
smile-1.gif
. Sicer nisem pravi "gozdar", podere mi običajno profi in z vitlo potegne tja, kamor potem sam pridem s traktorjem. Potem pa žagam narazen. Za deblo res včasih vzamem večjo, sicer pa samo igračko, ki ima 4 kg. Presenetljivo, zaradi ožje verige še zdaleč ne reže toliko počasneje, kot ima manj moči.
Pregrevanje? Jaz se precej prej pregrejem.
Ne delam pa drv za trg in nimamo gozda, kjer bi bila sama lepa debela debla. Bolj ali manj čistimo, kar se začenja sušiti ali je že suho in jablane v visokodebelnem sadovnjaku.
Sem pa s to stihl 180 že hodil kolegom pomagat spravljat narazen bukovo hlodovino, ki so jo kupili in sem bil kar konkurenčen. Nisem pa se silil pri najbolj debelih plohih zraven. Tudi nima nekega smisla, če je več žag, da jaz za "hvala lepa" svojo žago preveč mučim.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Hvala za nasvete
Vplinjač so mu nastavili na servisu. Kolk so ga... ne vem.
Je pa to motorka, ki stane okol 100€ in neumno je pričakovati, da bo delala eno uro skupaj. Po moje se bi že plastika začela topiti
evil.gif

Je pa znanec že v štartu naredil napako, ker ni imel nabrušene verige. Menda je ni nikoli. Pa tudi pile nima. Zračnega filta sploh nikoli ni očisti. Niti ne ve, da obstaja. Potem vemo, kako se je vse skupaj mučilo rezati. (bi rekel, da je prej brusilo, kot rezalo) Moja je iste znamke, zato sem se oglasil. Imam pa vsaj nabrušeno zmeraj, filter čistim. Se je pa izkazalo, da imam ali bom imel več žaganja, kot sem sprva mislil (prvo skoraj nič ali 5x na leto do 10-15 min), tako da mi je ta tema pomagala za kaj se odločiti, ko se bom odločil za novo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Solo se je meni zameril, ko sem imel težavo na nekaj let stari škropilnici dobiti vžigalno tuljavo v sezoni. Na koncu mi je serviser posodil svojo škropilnico, ker je trajalo več tednov. Tak rezervni del mora biti v 48-ih urah dobavljiv. Kar se mene tiče, me ta firma ne zanima.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
a govorimo samo o žagah, ki so namenjene podiranju v gozdu al o tem, ktera je za kaj uporabna oz. kaj kupiti za doličeno uporabo??
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
ahhh... pa kabel vlečt okol hiše za sabo, a ne? Te so bolj primerne za po objektih, delavnicah...... itd.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
To ne moreš verjeti kam smo že prišli...


Bistvo mojega vprašanja je pa bilo ali husqvarna 135 ali stihl ms 181.

To je to.

Pa ne se sedaj sekirati ali bom jaz to imel za zobotrebce delati ali pa za goloseke delati.

Ne me narobe razumeti ,vesel sem vsakega mnenja ,ampak ponavadi vsaka tema zaide v povsem druge vode.

Ne pozna me nihče. Ne pozna mojih potreb ,navad,obseg dela. Jaz sem nekako po svojih občutkih sestavil svojo listo ,sedaj me pa zanimajo konkretna mnenja.

Bo pa sigurno ena od teh dveh ki sem ju izpostvail. Ker za bolj težka dela imam jaz stihl ms290 že vrsto let in dela bp. Res pa je tudi ta v uporabi recimo 20 ur na leto.

Hvala.
lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Evo ,sedaj pa samo še ceno nekje najti boljšo pa bomo zadevo zaključili...( Drugače bom pa nekje v roku 14 dni pogledal po avstriji ,ali pa celo preko spleta naročil..)

lp