Nakup Lancie Delte - se še splača?

din

Pripravnik
19. avg 2007
76
0
6
467716-post_slo.gif


amen
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
S to razliko, da sta Bravo-Delta bolj različna, kot avtomobili iz drugih koncernov!

kako razliko ti vidiš? bravo in delta sta isti avto pa če ti plešeš tango po trepalnicah.

No ja. Prosim, da se skloniš pod Delto in pogledaš zadnjo premo. Potem pa naredi isto še pod Bravom.

@OP pa... obvoz. Tako kot sem jaz. Sedeži so katastrofa. Pa notranjost mi ni všeč. Avto bi sicer lahko bil nad vsemi, pa so šparali in ga s parimi idiotskimi podrobnostmi naredili čudnega.
stupid-1.gif
Je pa menda celo prinesel denar (beri se je poplačal razvoj in celo profit prinesel).
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
S to razliko, da sta Bravo-Delta bolj različna, kot avtomobili iz drugih koncernov!

kako razliko ti vidiš? bravo in delta sta isti avto pa če ti plešeš tango po trepalnicah.

Če tako šraufaš avte, kot tukaj klobasaš neumnosti, potem ti želim veliko strank s CDI-ji.
lp
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.082
113
vsakemu svoje.
vidim preveč avtov na dan in vem kaj je enako in kaj so različni avti.
če ima avto drugačno obliko in zadnjo premo (pa par elektronskih pomagal) to za mene ni drug avto. Ampak še vedno enak avto.
isti ti je [cenzura] fiat croma in opel vectra. oziroma opel vectra in opel croma. To da je notranjost drugačna in drugi sedeži pa oblika za mene ni drug avto. če je vse ostalo enako.

v glavnem če pleh odstraniš in ostanejo praktično enake zadeve to ni drug avto.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
sam tukaj se motiš saab,croma in vectra so si res zelo podobna vozila,vsekakor pa ne enaka,že motorji so v saabu in oplu licenčni in ne FLAR proizvodnje
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Lahko tudi napišeš pe o ostalem, ni problema, rad debatiram z nekom, ki ve več od mene.
TTC od Lancie je praktično zelo podoben, kot je zapora pri MeganuRS ( in če me spomin ne vara tudi v Fordu RS ).
Torej daleč bolj napreden sistem od ESPja ( ASR ).
Torej, poanta je v tem, da je Delta vnesla tehnologijo v srednji razred, tehnologijo ki je bila predtem rezervirana za druge razrede.
XDS je TTC, ne more biti bistveno bolj napreden od ASR ali ESP, če je to druga zadeva (čeprav se uporablja iste senzorje, elektroniko, itd.). Ne moreš tega primerjat med seboj.
Kot sem napisal je to zadevo imel že tudi Golf 6 takrat.

Še osebno mnenje o tej generaciji Delte: izgleda fajn, so dokaj poceni, full opreme, zelo prostoren avto. Dober paket za marsikoga.
Bi jo imel? Ne.
Glavni razlog je ravno elektronika. Recimo lahko pogledamo Thesis, bomba avto ampak ko to začne štrajkat (in začne) se ga ne rešiš več oz. letijo dinarčki. Sem pač tip človeka, ki se ne more vozit v avtu, ki ni v brezhibnem stanju (z vsem delujočim). Vse to seveda vpliva na ceno rabljenih.
In si upam trditi, da bo žal enako z Delto. Morda se ti zdi sedaj poceni 9 jurjev, ampak čez nekaj let jo boš moral skoraj podarit, da se jo boš rešil. Na kar seveda vpliva tudi uvoz Delt v žalostnem stanju, ki se potem prodajajo zelo poceni in tako zbijajo ceno še tistim nekaj korektnim, ki so v Sloveniji. Meni osebno pa je poleg minimalnih pogojev pomemben tudi TCO lastništva. In pri Delti je preveč tvegano. Še enkrat pa poudarjam, da je to moje OSEBNO MNENJE.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
a ti pol posodim mojo alfico za en dan, upam da dovolj znoriš da porihtaš vse
roza.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
se ne strinjam, ker so take čudne stvari, da bi te že s tega vidika pritegnilo
grin1.gif


- ker je 3 vratna, se vsake tolko ko dvigneš sedež, vklopi lučka za airbag, ker fabrizio pod sedežem ni mogo zalotat kablov
- senzor za rikverc na menjalniku je hin (predvidevam) ker varovalka in žarnica sta ok, tako da sem brez rikverc luči, kar je v temi še posebej zabavno
grin1.gif

- ob mrzlih dneh javi da ni olja, verjetno kak problem s senzorjem, če vzameš kontakt in daš ponovno, je vse ok
hysterical-1.gif

- občasno če prehitro zaverglaš ko daš kontakt, se vklopi vse na armaturki, abs, ars fail, kot da neuspe pravočasno naredit checka al nekaj
skratka ja, res ni dolgčas
smile-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.082
113
Citat:
Uporabnik shift pravi:
sam tukaj se motiš saab,croma in vectra so si res zelo podobna vozila,vsekakor pa ne enaka,že motorji so v saabu in oplu licenčni in ne FLAR proizvodnje
zakaj je pa potem na komplet podvozju bilokaj v roko primeš GM znak na cromi če so si tako različni? Bencinerji v cromi so oplovi.
hladilniki od crome enaki vectrinemu. Pod motornim prostorom vse enako, razen pozicije ECU-ja in pa vectra ima amortizerje za havbo dvignit. Spodnji del avta bilokaj pogledaš enako. itd itd. Ali je licenčni ali flar proizvodnje nevem. na obeh verzijah so FGP znaki kjerkoli pogledaš. Še na jebenem avspuhu na cromi je GM znak.. Preveč je identičnih zadev, da lahko rečeš to sta različna avta. Vsaj kaj se tehnike tiče. Pustimo obliko pleha in notranjost.
Saab je pa druga pesem. Tam so spremenili 70% delov napram Vectri ali neka podobna številka.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.082
113
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
se ne strinjam, ker so take čudne stvari, da bi te že s tega vidika pritegnilo
grin1.gif


- ker je 3 vratna, se vsake tolko ko dvigneš sedež, vklopi lučka za airbag, ker fabrizio pod sedežem ni mogo zalotat kablov
- senzor za rikverc na menjalniku je hin (predvidevam) ker varovalka in žarnica sta ok, tako da sem brez rikverc luči, kar je v temi še posebej zabavno
grin1.gif

- ob mrzlih dneh javi da ni olja, verjetno kak problem s senzorjem, če vzameš kontakt in daš ponovno, je vse ok
hysterical-1.gif

- občasno če prehitro zaverglaš ko daš kontakt, se vklopi vse na armaturki, abs, ars fail, kot da neuspe pravočasno naredit checka al nekaj
skratka ja, res ni dolgčas
smile-1.gif
to niso neki resni problemi ampak samo malomarnost lastnika..... ozirima nimaš interesa popravit. ker so vse malenkosti.

-najmanjši problem je kable zalotat.... boš mel mir za vedno. Glih 15 minut dela.
- za začetek brikaj konektor na stikalu (nekje na menjalniku) in boš videl če posvetijo luči. Menjaj stikalo in rešeno. ni nek dnar.
-olje ti javi samo prvič, ker potem si vzame 20 minut pavze. Torej če v naslednjih 20 minut daješ kontakt ne preverja več
smile-1.gif
je meni lybra delala isto. menjaš senzor nivojs olja.
Glede zadnjega pa ja najverjetneje ne uspe spustit vseh sistemov skozi, ista finta je če je prazen akumulator.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
se ne strinjam, ker so take čudne stvari, da bi te že s tega vidika pritegnilo
grin1.gif


- ker je 3 vratna, se vsake tolko ko dvigneš sedež, vklopi lučka za airbag, ker fabrizio pod sedežem ni mogo zalotat kablov
- senzor za rikverc na menjalniku je hin (predvidevam) ker varovalka in žarnica sta ok, tako da sem brez rikverc luči, kar je v temi še posebej zabavno
grin1.gif

- ob mrzlih dneh javi da ni olja, verjetno kak problem s senzorjem, če vzameš kontakt in daš ponovno, je vse ok
hysterical-1.gif

- občasno če prehitro zaverglaš ko daš kontakt, se vklopi vse na armaturki, abs, ars fail, kot da neuspe pravočasno naredit checka al nekaj
skratka ja, res ni dolgčas
smile-1.gif
to niso neki resni problemi ampak samo malomarnost lastnika..... ozirima nimaš interesa popravit. ker so vse malenkosti.

-najmanjši problem je kable zalotat.... boš mel mir za vedno. Glih 15 minut dela.
- za začetek brikaj konektor na stikalu (nekje na menjalniku) in boš videl če posvetijo luči. Menjaj stikalo in rešeno. ni nek dnar.
-olje ti javi samo prvič, ker potem si vzame 20 minut pavze. Torej če v naslednjih 20 minut daješ kontakt ne preverja več
smile-1.gif
je meni lybra delala isto. menjaš senzor nivojs olja.
Glede zadnjega pa ja najverjetneje ne uspe spustit vseh sistemov skozi, ista finta je če je prazen akumulator.

saj to že skoz pravim, alfa gre, z jtd ni problemov, moja ma zdaj 240k, pač ostale pizdarije pa kot sem reko, veš da maš avto, ko te opozarja s takimi
grin1.gif


ni malomarnost, pač nisem mehanik, za vsako malenkost pa mi tud ni do mehanika hodit, počakaš da se nabere par stvari ...
smile-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
torej, avto izbran, zaaran, v bistvu še nikoli nisem kupoval avta od dealerja in me zanima naslednje,danes res ni nikomur za zaupati - zadnje nakazilo za avto - avto je pri enem dealerju - se naredi po podpisu kupoprodajne pogodbe; se izda predračun, na podlagi katerega se plača avto, ali kako gre to na koncu?

call me stupid, ampak raje vprašam, kot da se spravim v kakšno zagato ...
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Jaz bi plačal preostanek šele ko sem 100%.
Vse preveri 2x,3x. Plačaj, preberi pogodbo, podpiši, registriraj in gasa.

Katero delto si kupil ?
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Jaz bi plačal preostanek šele ko sem 100%.
Vse preveri 2x,3x. Plačaj, preberi pogodbo, podpiši, registriraj in gasa.

Katero delto si kupil ?

v bistvu na koncu ni Delta, kot bi nekateri Alteraši rekli, pač nimam jajc za Italijana ...
tongue-1.gif


bo Honda Civic (upam). ara že plačana (imam papir, podpisan in vse), zdaj samo še preostanek kupnine, pa na netu najdem dve različni varianti - verjetno je najprej kupoprodajna in potem denar pri fizičnih (privat) prodajalcih, pri dealerjih pa verjetno denar na TRR in potem pogodba in ostala birokracija.

saj pravim, tega nisem še nikoli, glede na to, da je dealer podobno, kot vsaka druga trgovina, je postopek enak - plačaš predračun in prideš prevzet stvar in je to to.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:pri dealerjih pa verjetno denar na TRR in potem pogodba in ostala birokracija.
To bo najbolje ja.
evil.gif



Za dealerja.


Pogodba (o ari, če je v igri), nakazilo in potem ti on izda račun.

PS: Preveri, da na računu ne bo pisalo, da avto ni vozen.
evil.gif


In naj ti avto dobro služi.
cool-1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Nimaš "jajc" za italijana, za hondo, k se ti bo ponoč svetila pa...:p

Drugače pa srečno z njo.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
In če se vozilo prodaja kot nekarambolirano, naj to tudi piše v pogodbi. Enako velja za stanje kilometrskega števca.