Nakup Lancie Delte - se še splača?

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
ksz

Moje razmišljanje, glede na delo, ki ga opravljaš. Jaz bi vzel nekaj bolj robustnega in absolutno bulletproof, ker si ne moreš privoščiti biti brez avta.

Na misel mi pride zadnji model Impreze. Plus dobiš še 4x4, ki zna prav priti pozimi. Če nimaš potrebe po hitrostnih rekordih bi bil 1.5 atmosferski bencinar s ~100KM verjetno dovolj.

Sicer je avto grd, ampak dela, dela in dela, da pozabiš, da ga imaš (po pričevanju znanca).
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
na alterju res najdeš vse žive humoriste

valda je nekomu, ki bi kupil lancio, vseeno kako avto zgleda...

aja, 1.4T itak, 170 konjski multiar, če se da

150 konjski je še vedno zakon, samo ga malo muči žeja
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Kolikor razumem, je Lancia samo ena od opcij. OP gleda tudi Toyote, Honde ... in tudi zdaj ima Toyoto Avensis, ki ni višek oblikovanja.

Želel sem samo ponuditi še eno od možnosti, na katero redkokdo pomisli. Glede na to, da bi OP po eni strani rad tako zanesljiv in neproblematičen avto, kot je njegova sedanja Toyota, in glede na delo, ki ga opravlja, se mi zdi, da bi mu Impreza lahko odgovarjala. In BTW, v UK je Impreza precej priljubljen avto med fotografi.

Humorno je kvečjemu navijanje za Lancio, ki je sicer ok avto, a je daleč od pojma robustnosti in japonske neproblematičnosti.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Citat:
Uporabnik alfabet pravi:
Kolikor razumem, je Lancia samo ena od opcij. OP gleda tudi Toyote, Honde ... in tudi zdaj ima Toyoto Avensis, ki ni višek oblikovanja.

Želel sem samo ponuditi še eno od možnosti, na katero redkokdo pomisli. Glede na to, da bi OP po eni strani rad tako zanesljiv in neproblematičen avto, kot je njegova sedanja Toyota, in glede na delo, ki ga opravlja, se mi zdi, da bi mu Impreza lahko odgovarjala. In BTW, v UK je Impreza precej priljubljen avto med fotografi.

Humorno je kvečjemu navijanje za Lancio, ki je sicer ok avto, a je daleč od pojma robustnosti in japonske neproblematičnosti.

v UK kamorkoli po dežju zapelješ, ne prideš več ven s travnika brez 4x4:D
v Walesu na WRCju je po dežju prejšnji dan na klančku parkirala samo "elita obiskovalcev", vsi s 4x4 - scoobiji, VAg grupa in Land Rover po večini
mam 50kg s pojstlo vred (šala) in se mi je ugrezalo do gležnja v tisto mahovnato kvazi travo :D
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Če boš vzel aurisa vzemi OBVEZNO 1.6, 1.33 je res prešvoh - razen če maš samo mestne vožnje. Sem mel zanimivo pot in sicer tako, da sem se v eno smer peljal z 1.33, v drugo pa z 1.6 in je razlika res opazna. Še toliko bolj če je avto še malo naložen. Pa letniki 2011 so notri tudi že prenovljeni in ne zgledajo več tako dolgočasno
smile-1.gif


LP
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
jaz bi tudi, glede na trenutni avto, svetoval, da se odpravi v Toyota salon
kakšna Lancia neki :D
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.579
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Citat:
Uporabnik alfabet pravi:
ksz

Moje razmišljanje, glede na delo, ki ga opravljaš. Jaz bi vzel nekaj bolj robustnega in absolutno bulletproof, ker si ne moreš privoščiti biti brez avta.

Na misel mi pride zadnji model Impreze. Plus dobiš še 4x4, ki zna prav priti pozimi. Če nimaš potrebe po hitrostnih rekordih bi bil 1.5 atmosferski bencinar s ~100KM verjetno dovolj.

Sicer je avto grd, ampak dela, dela in dela, da pozabiš, da ga imaš (po pričevanju znanca).

verjel ali ne - sem iskal tudi kako Imprezo, ampak jih žal trenutno ni za najti, plus, se bojim, da bi cena znala iti iz buđeta ven.

pri avtu ne gledam toliko na zunanjost kot na notranjost in moja Avensiska je res dvignila letvico zelo visoko, ker se bojim, da bo težko najti avto tako udoben... ni bilo problema odpeljati iz Budimpešte v Ljubljano. prejnji vikend, ko sem se vozil s Fabio, vse lepo in prav, super avto, sploh za ta denar, samo edina opazka, ki sem jo imel - ne sedi se približno tako fino, kot v mojem (pa ne pravim, da se obupno sedi, samo se v Avensisu toliko bolje).

sedel sem v obeh variantah Aurisa in se sedi zelo zelo podobno kot v avensisu, odvisno pač, kako imam nastavljen sedež - nov Auris je precej bolj ležeč (in športen), stari Auris pa malce bolj pokončen, a vseeno zelo udoben. hvala za hint 1.33 vs. 1.6, se mi je kar zdelo, da bo tako nekako ...

v naslednjih dneh se dogovim za testno vožnjo z Mazdo3 ...
tongue-1.gif


rad pa bi manjši avto, ker se mi velikokrat naredi, da če bi imel hatchback avto, bi ga lahko na hitro stisnil nekam, moje velike avensiske pa žal ne morem ...
tongue-1.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
bulletproof pa japonci,
hysterical-1.gif
ja, ampak 20, trideset let nazaj. danes so vsi avtomobili tam-tam. Kot zanimivost, ce se kdo spomni prastarih bmwjev. Recimo trojko E30 kjer je tudi jugoslovanska verzija s fergazerjem in 75KM (316 brez i) imela 99% enako podvozje kot model 325i (2.5l sestvaljnik, 170KM). Pri danasnjih modelih je pa ravno obratno. Tudi japoncih. Potrosnistvo..
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Zakaj ne bi šlo skupaj? S cenasmi nisem na tekočem ostalo komot drži...mora biti pa tam avto v nulo...kar vidiš ob gledu.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Ko pogledaš cene za isti letnik(ali pa 09) pa z "običajnimi" km, vidiš da je tvoja 50% dražja od tistih. Sicer je samo ena nova v oglasu, pa se ta v italiji, ampak nova dizlarca je 5 jurjev dražja od tvoje. Na pakete opreme se ne spoznam.
Se pravi je "tvoja" v 5 letih izgubila tretjino vrednosti...
Ima pa res sumljivo malo km. Edino če so jo imeli stalno v salonu in so z nje prah brisali. Sicer bi rekel da je možno da so eno cifro izpustili med km.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Sicer bi rekel da je možno da so eno cifro izpustili med km.

Pri 190k km usnje na volanu ne bi izgledalo tako pa četudi bi bil od tega 99% vožen po ac v rokavičkah.

11.jpg
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Vzemi avto glede na njegove tehnične značilnosti in glede na popuste, ki ti jih trenutno nudi avtohiša. Verjemi, da imajo avtotrgovci prerazporejen trg glede na ekonomske značinosti posameznega avtomobila. Zaradi tega ti niti ni treba primerjat posamezni vrst avotv. glej le akcije, kjer gredo v dumpng iin ti nudijo največ.
Glede znamk samih ti pa povem, da tip, ki je počen na VW in ga hvali kot božanstvo, ko sem ga pa vprašala, zakaj rabi avto na 100 let garancije in 100 let nevemčesavse, glede na to, da ga bo itak zamenjal čez nekaj let, je rekel, da je VW avto življenja in da zdrži šepaše. No ja, vsaj do smrti. Če ga ne bo prej prehitela.
evil.gif

Jaz, ko bom menjala, sploh ne bom več gledala na znamke. Prihranite si to tudi vi.
Lp Mamca
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Pri hiši je 7 let star z 25 jurji prevoženih. Tako da...nič pretresljivega. A kot rečeno se tudi opazi da ima toliko prevoženih ker MORA biti kot 'nov'.

Je šel prejšnji od hiše...8 let in 15 tisoč
wink-1.gif