Nakup kurilnega olja?

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Je zdaj pravi čas, ali počakat do jeseni?

Dve leti nazaj sem se pošteno nategnil in ga skoraj dvojno preplačal, sedaj pa vedno cvikam
uf-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.159
2.256
113
A misliš da bo šla cena derivatov do jesni dol? Optimist. Vprašanje če bo cena sploh še šla kdaj dol kako pač vse skupaj kaže.... Vprašanje kaj se bo edino zgodilo z gibanjem €ura... Jaz bi kupil.
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
vsekakor dol ne bo šla.
Država obljublja, da bodo kurilno olje obdavčili, tko da bo cena enaka dizlu, da s tem spremenijo navade slovenčkov, da se ogrevajo kako bolj okolju prijazno. Definitivno drži. To je gospod dr. Kopač mogoče pred pol leta govoril po TV.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
trenutno so cene tu-tu nekje. če pa bi bila cena kurilca = cena dizl pa bi se verjetno že kako dalo.
zelo redko zunaj tankam, tako da niti ne vem ali ga imajo na črpalkah tako kot je pri nas. če to je potem ni težav
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.159
2.256
113
Ma v Avstriji se mi zdi da cene zelo nihajo, pred meseci ko sem peljal mimo določene pumpe je bil liter dizla skoraj 10centov cenejši, ko pa sem pred kratkim šel mimo (in nalašč s praznim tankom) enake pumpe pa celo cent ali dva dražji....
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Koliko stane uraden prevoz s cisterno (zavarovanje, pa nevaren prevoz bla bla bla... Pa splačalo bi se zgolj za Štajersko; Gorenjska so sami tuneli oz. prelazi kjer morajo izvajati bodisi zavarovan prevoz nevarnih snovi ali pa je prepovedan prevoz za cisterne) recimo za razdaljo 200 km? Po moje kar doberšen del razlike v ceni med A in SLO. Računajte tudi s tem, da je zviševanje cen KOL v interesu EU (ekologija, a ni celo neka direktiva o tem?)