Nakup avta v DE

damo

Majstr
4. sep 2007
1.006
148
63
Našel sem avto v Nemčiji, ki se mi zdi vreden nakupa. Je pa dosti severno (Koln), pa niti ne vem, kako se sedaj da priti gor, zato sem razmišljal, da bi ga kupil "na daljavo". Naročil bi pregled ene od služb, ki to delajo (Dekra, dieprufer.de....), kar bi me stalo 150-200eur. Nato bi se zmenil s kakim našim uvoznikom, da mi ga potegne dol.

Mi lahko koga priporočate, ki bi za normalen denar to naredil in nebi takoj dal 2 jurja šticunge gor? Gre se pa za avto, ki gor stane 17.500 eur bruto.

Kaj menite?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Včeraj so mi na Avto Krka homologacijah rekli, da firme normalno vozijo dol, fiziki pa no-go.
 

damo

Majstr
4. sep 2007
1.006
148
63
Pobi, hvala za pomoč. Sicer čakam še dodatne slike prodajalca - kar dosti velika avto hiša.

Pregled avta - na netu sem najdel nekaj renomiranih firm, ki naredijo pregled za cca 150eur. Ne vem, kako to delajo uvozniki, oz. kako se potrudijo. Verjetno ne dobiš poročila na večih straneh, ampak samo ustno mnenje v nekaj stavkih? Najraje bi vseeno riskiral teh dodatnih 150 eur in naročil oba mnenja, ima to smisla?

Nazadnje in edinkrat sem avto uvažal pred 25 leti, pa še takrat sem ga šel sam gor po njega.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.883
404
83
damo ko boš dobil avto, prosim napiši postopek, cene, imena firm, ki so ti pomagale. Mislim, da nas je več takih, ki jih tak način nakupa zanima ;)

Hvala

lp
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.507
9.236
113
damo ko boš dobil avto, prosim napiši postopek, cene, imena firm, ki so ti pomagale. Mislim, da nas je več takih, ki jih tak način nakupa zanima ;)

Hvala

lp
par ljudi ki jih poznam, tudi zlahta je iskala avto preko tega ponudnika. https://narociavto.si/
so dobra ekipa, skoz na voljo, koliko bi te prislo dodatno za nek zeljeni avto pa jih poklici. Ni poceni, ampak je vse tako kot mora bit. Priporočam.

Lahko greš sam, tudi sam sem šel. Gledaš ponudnike ki imajo dekra poročila ali podobno za nakupe na daljavo... In je to to, pošljejo predračun in plačaš. Potem je se zgodba nadaljujeje kako po avto, ali ti ga kdo pripelje cca med 300 do 500 € ali pa se greš sam..ne vem kako je to s korona cajti. Jaz sem šel v Berlini lani, letalo enosmerna, kupil tablice in domu. Simple. Bolj kot pri nas v avtosalonu. Fakt.