Nakazilo v ZDA

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.374
233
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik shift pravi:
jaz plačam 4€ za vsa nakazila izven slo.to misliš preko swift/iban kode.traja do 2 dni(hypo)
Sem malce pogledal po ceniku banke in mi je približno jasno (6,67 EUR).
Še vprašanje: A imajo v ZDA banke navado, da odtegnejo še svoje stroške? Tako da, bi moral nakazati več?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.757
2.043
113
za šankom
do sedaj tega še nisem doživel

ebay
cool-1.gif
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Ko sem jaz nakazoval v ZDA na TRR sem moral plačati še stroške tamkajšnje banke, ki niso bili zanemarljivi (mislim, da okoli 25$). Na to me je sicer opozoril prodajalec, ker če ne njemu trgajo od zneska, ki mu ga nakažeš. Lahko pa da je to samo nateg, da te ocurijo za malo manče. Sem pa to slišal tudi od drugih, tako, da s temi stroški je verjetno nekaj resnice...
Pa tam nimajo IBAN/SWIFT sistema - to mislim ,da je samo v Evropi. No, vsaj lani, ko sem to plačeval je bilo tako. Lahko, da so kaj spremenili.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Swift (Bic) je, Ibana ni. Pri Iban sistemu preverjeno ni treba plačat OUR stroškov, pri nakazilih v ZDA in Azijo pa sem ga plačal, ker nisem želel rizkirat. Če kdo ve 100%, pa naj pove.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik GTI_Fan pravi:
Ko sem jaz nakazoval v ZDA na TRR sem moral plačati še stroške tamkajšnje banke, ki niso bili zanemarljivi (mislim, da okoli 25$). Na to me je sicer opozoril prodajalec, ker če ne njemu trgajo od zneska, ki mu ga nakažeš. Lahko pa da je to samo nateg, da te ocurijo za malo manče. Sem pa to slišal tudi od drugih, tako, da s temi stroški je verjetno nekaj resnice...

Sem imel enako izkusnjo. Prejemnik je bil kolega, tako da verjamem, da so tistih $25 res pobrali stran. Ce gre za eBay, si zrihtaj Paypal in pusti banke pri miru ... one se kar zivijo nekje v 80ih letih.