Nakazilo v tujino

Steve

Guru
13. avg 2007
9.719
1.618
113
Zanima me kake imate kaj izkušnje z nakazili v tujino? Namreč pred 1 tednom sem preko nlb švabom nakazal nek znesek, ki ga do danes še niso dobili. Pa kako eu pa enotni trg pa kaj jaz vem kake pametne izraze še naj uporabim, se mi tu gremo, če rabi eno navadno nakazili toliko časa??
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.212
1.833
113
običajno jenakazilo naslednji dan pri naslovniku.

Če si zadevo počenjal preko banke se pozanimaj pri njih - mislimd alahko pogledajo ali jenaslovnik že prejel plačilo.

Na vsak način pa počakaj še kak dan da neboš po nepotrebnem tolkel panike.
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
v nemčijo in avstrijo traja do 3 dni, enako tudi v hrvaško.
v ameriko do sedaj max. 5 dni.

vse sem izvajal prek skb.net ali klika.

l.p.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Težka, da še po enem tednu ni denarja. Banke imajo občajno T+1 do maximalno T+5, s tem da, če je nakazilo v EUR in še v Nemčijo, bi moral imet denar že zdavnaj na računu. Je pa seveda odvisno ali ima tvoja banka sklenjeno pogodbo direktno z banko na katero si nakazoval, ali pa posreduje plačilo preko druge banke, kar pomeni, da si posredniška banka vzame še en dan! Pa še tu ne bi smelo trajati več kot T+3.
Recimo, še nakazilo iz Slovenije v Ukrajino je bilo sprovedeno v petih dneh, pa je šlo preko dveh bank. Osebno sem nakazovala fizični osebi v Nemčijo, pa je dobil denar v dveh dneh.

Mene bolj jezi to, da moraš osebi, ki dela v Slo in ima odprt račun pri slovenski banki, vendar ni rezident, delati nakazilo preko obrazca za nakazilo v tujino
jezen.gif
ampak ok, to ni politika banke.

SEPA je pa še v testiranju kolikor jaz vem!
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
nalagači

v tujino je do tri delovne dni.
a je to zimbabve al avstrija je vseeno, važno je čez koliko bank gre. pa kako je s prazniki, pa kako je s podatki, swifti, bani, računi.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Zanima me kake imate kaj izkušnje z nakazili v tujino? Namreč pred 1 tednom sem preko nlb švabom nakazal nek znesek, ki ga do danes še niso dobili. Pa kako eu pa enotni trg pa kaj jaz vem kake pametne izraze še naj uporabim, se mi tu gremo, če rabi eno navadno nakazili toliko časa??

Še enkrat preveri vse podatke in kode.

Povsem možno da je napačno nakazano.

drugače pa celotna evropa 3-5 dni max.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.016
3.773
113
Ljubljana
hmpg.net
Pred enim tednom, je to 18? Do danes je to Nemciji tocno 3 delovne dni. Ce 18 popoldan pa samo pravzaprav samo 19 in 20.
21 in 24 so bili prazniki
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.592
290
83
www.kacnje.eu
Sam sem v tem tednu dvakrat preko NLB Klika nakazal v Nemčijo in obakrat je prišlo naslednji delovni dan (mislim, da moraš opraviti transakcijo preko SEPA01 do 11h).
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.719
1.618
113
bilo je 18.3. dopoldne. danes 26.3. dobil potrditev da so dobili nakazilo. 21. je praznik pri njih? če je, potem odšteješ 4 dni in je to 3-4 dni. majo srečo
10.gif
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Seveda, 21.3. je bil velikonočni petek (praznik) in TARGET sistem ni deloval po celi Evropi, tako da je plačilni promet obstal tudi pri večini, če ne vseh naših bankah. Pa čeprav nismo imeli praznika.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.592
290
83
www.kacnje.eu
Tak je bil dogovor in tako je pisalo tudi na straneh banke. Potem pa sobota in nedelja, pa še velikonočni ponedeljek. Zato je prišlo do toliko zamika.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.212
1.833
113
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
dobil potrditev da so dobili nakazilo

Konec dober, vse dobro.


Včasih je rs treba počakat kak dan predno zaženeš paniko
smile-1.gif
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Zanima me kake imate kaj izkušnje z nakazili v tujino? Namreč pred 1 tednom sem preko nlb švabom nakazal nek znesek, ki ga do danes še niso dobili. Pa kako eu pa enotni trg pa kaj jaz vem kake pametne izraze še naj uporabim, se mi tu gremo, če rabi eno navadno nakazili toliko časa??

Že nekaj časa so take zadeve v dnevu ali dveh.
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
ksz...

Kdaj tudi ne bi škodilo, če bi se pred paniko / raznimi obtožbami na račun bank prebralo najprej kakšno obvestilo o praznikih in posledično spremenjenem urniku delovanja plačilnih sistemov, same urnike plačilnega prometa / presečne ure, splošne pogoje in podobno...večinoma je vse razloženo na straneh bank.
smirk-1.gif
bi bilo veliko manj težav.