Vonj po katalizatorju v kabini

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Imam nadležen problem, namreč že po nekaj minutah ventilacije, ko se avto začne segrevat se začne v kabini pojavljat nek čuden vonj. Sicer ni tako intenziven, je pa zaznaven in mi je to moteče. Imam občutek kot da gre za vonj po katalizatorju, čeprav ne vem kako točno naj bi to smrdelo..Pri meni je nekaj nafti podobnega, ampak kot da ni samo nafta..ne vem..Avto je Peugeot 508 SW (2014/160K km), ki sicer znotraj še "diši" po novem. Pred kratkim sem imel redni servis, kjer so se menjali tudi filtri, čeprav nisem siguren, ampak mislim, da je bil zamenjan tudi kabinski filter. Mogoče celo tudi ni bil, to moram preverit ampak dvomim, da bi tudi nov filter ta vonj lahko preprečil. Ima kdo podobne izkušnje s tem kaj bi lahko bil vzrok in predvsem kako rešit ta problem?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Poglej kje v motornem prostoru je naftni filter...in pošlataj okol če so kej nafte polil ko so menjal.... :)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Če je to to...meglio pa cunja...pa mal regn-pegn :D
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
kaki meglio ne seri. Z brake cleanerjem pošpricaš filter in rešeno.
Pa katalizator kot tak nima vonja :)
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
glede na to da sem lev na področju avtomehanike ( v peugeotu znam shekat samo navigacijo hehe) sem si pogledal video na youtubu kje je lociran naftni filter. Kolikor gledam kako je fiksiran bi težko rekel, da je problem v tem, ker tu ni kaj veliko za zaje*at. No vsekakor bom pogledal in javim.

 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
WoW končno en avto k ma kej kar se (pogosto) menja na dostopnem mestu :)
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
saj ni v tem problem da bi zajebal. Samo vedno malo nafte steče iz cevi ali filtra ko ven jemleš. Pol pa če ne sčistiš lahko smrdi nekaj časa. Nevarno ni.
Če je res to. Lahko ti pa kje drugje nafta teče. Recimo pumpa, kaka šoba, kaka druga cev. Marsikaj

Kamele0N Saj se marsikje menja BP naftni filter. Razen na korejcih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ja točno to mi je že po telefonu omenil mehanik, da bi lahko bil vzrok ampak je seveda treba videt. Smrdi samo v avtu..no res pa je da še nisem ravno hodil okoli avta in snifal od kje prihaja :)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Kamele0N Saj se marsikje menja BP naftni filter. Razen na korejcih.

Mnja...sem ga sam 2x fotru na 1.6 CRDi i30 FD...ni nek kunšt...je res da je malo smotano ker ga moraš iz požarne stene dol šravfat...ampak s5 ni neki...če bi to delal vsak teden bi si pač naredil/kupil flex podaljšek za račno :)

Za ostale Hyindai modele pa ne vem...

Zdaj sem/smo na Toyotah...vsaj na moji me čaka (nisem še motovilil) odklop/odstranitev accuja....pomojem vse periferije okol (s5 je na požarni steni)...zgoraj pri brisalcih še plastiko stran (lokalno 2šnaperja)
Edin kar majo toyote ok je da ga odklopiš pa odšravfaš kompletno z nosilcem vred (2-3 šravfe)...will see ker je s5 malo pod "nadstreškom" tko da malo tipaš mal pa vidiš:)
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Na koncu bo mehanik ugotovil, da so mal šprical z WD jem, pa s krpo obrisal, da lepše zgleda ko odpreš.

WD al pa podobna sranja pa tudi fajn smrdijo dokler se ne prežgejo.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ok se moram osmešit, ker si zaslužite epilog te zgodbe, če sem že odprl temo.. :oops1::oops1::oops1:

Skratka z avtom ni bilo nobenega problema, problem so bili novi ceneni gumijasti tepihi, ki so (kakopak za to ceno) smrdeli po "katranu" in ko se je v avtu lepo segrelo, so začeli oddajat še toliko bolj intenziven vonj. Ugotovil sem naključno ko sem pral avto in sem hkrati čistil tudi preproge. Še sreča, da mehanik ni imel časa prej :eek:

to so te smrdljive preproge:

https://www.mimovrste.com/avto-preproge/webhiddenbrand-preproga-gumlux-comfort-gumijasta

Zdaj sem naročil nove, tipske od withcar-ja in zadeva rešena.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Ej ti to ne razumeš....to majo sam tist vonj "po novem"...tvoj avto je zgubil na dodani vrednosti...
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
Zdej mu bo dišalo (vsaj pri meni so od Withcara nekaj mesecev res lepo dišali). :D
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ej ti to ne razumeš....to majo sam tist vonj "po novem"...tvoj avto je zgubil na dodani vrednosti...

ma ti ne razumeš, ravno ti smrdljivi tepihi so mi ubili vonj po novem, ki je bil pred tem še vedno malenkost prisoten :cool:

Ledenko to je sarkazem? Ker če slučajno moj nos spet zazna podoben vonj, potem prodam tepihe z avtom vred (še 1 set pa bo gratis v prtljažniku hahah)
 
Nazadnje urejeno: