Bolečine v prsih po prometni nesreči

~someone~

Zelenc'
24. jan 2019
7
2
3
Pozdravljeni!
Stara sem 13 let in sem včeraj utrpela kar hudo prometno nesrečo, čeprav (hvala bogu) nihče od udeležencev ni bil huje poškodovan. Na kraj nesreče so prišli reševalci in nas vprašali če nas kaj boli, jaz sem povedala da ne, saj me takrat res ni. Včeraj ponoči in danes zjutraj pa sem začela opažati bolečino v prsnem košu, predvsem med prsmi (bolečina je malo močnejša spodaj), ki se je čez dan vse bolj stopnjevala. Močneje začne boleti ko dvignem kaj težjega, se prepognem, naredim kakšen hiter/nepričakovan gib... Poslabša se tudi če poskušam globoko vdihniti in izdihniti in sicer že takoj po začetku vdiha. Če kihnem ali zakašljam se močna ostra bolečina hitro razširi po celem prsnem košu in včasih tudi v trebuh, sicer pa je bolečina ni preveč ostra, je pa kar močna in vedno prisotna. Če položim roko na srce se mi zdi da bije hitreje kot je pred nesrečo ampak z gotovostjo ne morem trditi.
Razmišljam o obisku zdravnika če bolečina ne bo nehala pojenjati, ampak ne vem, če bo moja mama pri volji za to da me pelje, saj trdi da je bolečina tu samo zaradi zatega varnostnega pasu (najbolj čudno se mi sicer zdi, da zatega varnostnega pasu, niti kakšne sile nisem čutila, pa tudi pozna se mi ne nič, je pa celoten prsni koš ter tudi trebuh na dotik občutljiv in mogoče malo zatečen).
Že vnaprej hvala za pomoč, ker se mi že meša od bolečine in nenehnega podoživljanja nesreče...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.799
4.296
113
Pozdravljeni!
Stara sem 13 let in sem včeraj utrpela kar hudo prometno nesrečo, čeprav (hvala bogu) nihče od udeležencev ni bil huje poškodovan. Na kraj nesreče so prišli reševalci in nas vprašali če nas kaj boli, jaz sem povedala da ne, saj me takrat res ni. Včeraj ponoči in danes zjutraj pa sem začela opažati bolečino v prsnem košu, predvsem med prsmi (bolečina je malo močnejša spodaj), ki se je čez dan vse bolj stopnjevala. Močneje začne boleti ko dvignem kaj težjega, se prepognem, naredim kakšen hiter/nepričakovan gib... Poslabša se tudi če poskušam globoko vdihniti in izdihniti in sicer že takoj po začetku vdiha. Če kihnem ali zakašljam se močna ostra bolečina hitro razširi po celem prsnem košu in včasih tudi v trebuh, sicer pa je bolečina ni preveč ostra, je pa kar močna in vedno prisotna. Če položim roko na srce se mi zdi da bije hitreje kot je pred nesrečo ampak z gotovostjo ne morem trditi.
Razmišljam o obisku zdravnika če bolečina ne bo nehala pojenjati, ampak ne vem, če bo moja mama pri volji za to da me pelje, saj trdi da je bolečina tu samo zaradi zatega varnostnega pasu (najbolj čudno se mi sicer zdi, da zatega varnostnega pasu, niti kakšne sile nisem čutila, pa tudi pozna se mi ne nič, je pa celoten prsni koš ter tudi trebuh na dotik občutljiv in mogoče malo zatečen).
Že vnaprej hvala za pomoč, ker se mi že meša od bolečine in nenehnega podoživljanja nesreče...


To so lahko notranje krvavitve, urgenca...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Punca, prosim, pojdi takoj (zdej, ne jutri) na nujno in povej, kaj se je zgodilo...pa mami povej, da naj pride sem na forum, da jo skurcamo. Jaz bi peljal mojega sina/hčerko TAKOJ na nujno, če bi potožil o bolečinah v prsih...
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Takoj na urgenco, stanje je lahko tudi hudo ogrožujoče..., slikali bodo prsni koš, verjetno so rebra napokana ...........

TAKOJ NA URGENCO !
 

~someone~

Zelenc'
24. jan 2019
7
2
3
Okej, hvala, danes grem k zdravniku in vam sporočim rezultate
Samo eno vprašanje: A ne nastanejo ob zlomih ali notranjih krvavitvah modrice?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.319
5.842
113
pri taščici
Mislim da so ti dali jasno vedet, da bi morala biti zdele ze z urgence.
Zanima me razlog, zakaj se je izogibas.
Napisala si ze tako, kot da je verjetno od pasa,ampak kaj pa ce.... Sem tudi sam pred 20 leti imel podobne simptome kot ti in sem takrat tudi tako razmisljal kot ti sedaj. Danes bi drugace.
Kaksna je bila hitrost ob trku (obeh vozil). Moja je bila nekje okoli 40-50kmh
 

~someone~

Zelenc'
24. jan 2019
7
2
3
Naše vozilo je stalo, drugo pa je dobesedno priletelo v nas, je moralo biti pa kar hitro, da so se pri nas vžgali airbagi
 

~someone~

Zelenc'
24. jan 2019
7
2
3
Jaz bi drugače šla na urgenco ampak mami pravi, da je to zaradi straha in pasa in bi rada da grem v šolo
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.319
5.842
113
pri taščici
No, ti kar uciteljici malo pojamraj kot si nam, pa bo oba ocenila...
Ljudje hodijo na urgenco, ker imajo zaspance v oceh, nekateri pa so doma kljib temu da....
 

~someone~

Zelenc'
24. jan 2019
7
2
3
Ob enajstih sem naročena pri zdravniku (mama se je končno strinjala da me pelje), bolečina pa zdajle po počitku popušča, vseeno pa še čutim pritisk v prsnem košu in slabost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

~someone~

Zelenc'
24. jan 2019
7
2
3
Torej, jaz sem ravno prišla domov, najprej sem bila pri osebnem zdravniku ki mi je napisal napotnico za Brežice, tam so mi slikali prsni koš. Diagnoza je: S20.2 Contusio thoracis (udarnina prsnega koša). Kirurg mi je svetoval protibolečinske tablete in me poslal domov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Torej, jaz sem ravno prišla domov, najprej sem bila pri osebnem zdravniku ki mi je napisal napotnico za Brežice, tam so mi slikali prsni koš. Diagnoza je: S20.2 Contusio thoracis (udarnina prsnega koša). Kirurg mi je svetoval protibolečinske tablete in me poslal domov.

Super. Samo, da je vse O.K. Ko boš bolje pa stopi do zavarovalnice, da ti izplačajo odškodnino. Tudi če voznik avta v katerem si bila nima urejenega zavarovanje, gre to iz police povzročitelja Veliko ne boš dobila, za kakšen vikend počitnice bi pa moralo biti.

Pa ne pozabi hraniti vse dokumentacije zdravnika.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Super nasvet za 13letnico. :zavijazocmi:

Drugače pa dobro, da ni kaj hujšega.

Kakor vzameš. Zato pa je zavarovanje. Hvala bogu, da je z njo vse O.K. Če pa mora že bolečine prenašati, pa naj ima vsaj nekaj od tega. Res je, da denar tega ne odtehta, če si bo pa za ta denar lahko kaj kupila, pa tudi prav.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.319
5.842
113
pri taščici
Super nasvet za 13letnico. :zavijazocmi:

Drugače pa dobro, da ni kaj hujšega.
Kar pravi nasvet, jaz bi se do odvetnika sel, ker ocitno se zavarovalnice res rade norca delajo iz zavarovancev. Hkrati pa jim nekateri z notranjimi in drugacnimi vezami mio odnasajo z namisljenimi nesrecami in podobnim kriminalom belih ovratnikov.