Najtežji del dneva

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
je pot v službo.

Ob 6:45 štartam iz Litije, do Dola vse OK. Potem se malo čaka pred obvoznico, a gre. Peljem proti Brnčičevi in na črnuško obvoznico v smeri proti rondoju. Na pol poti do rondoja se vse ustavi. Pridem do rondoja in se držim desne, ker se moram pripeljat na Vojkovo. Po polžje. Z leve se "jebivetri" vrivajo in me jezijo. Naredit ne moreš nič. Pridemo do križišča in čakamo levo za Vojkovo. Ko končno pričakaš svoj trenutek, se z desne vrine kombi z nalepkami www.soncek.org in oznakami za prevoz invalidov - vsa čast in sigurno je v ponos organizaciji! Takoj za njim pa še bordo rdeč VW Vento. Ker imam dovolj zajebancije, potrobim. V Ventu pa čapac 2m 120kg odpre vrata in mi naglas jebe roditelje. Če bi mu rekel kaj nazaj, bi me najbrž kar ubil. Se obrnem stran in nekaj časa vozim za njim po Vojkovi. Čapcu se kmalu spet zamegli pred očmi in na levi pas prehitevat kar celo kolono avtomobilov na Vojkovi. Potem ga nisem več videl.

Sprašujem se - kje je kultura teh ljudi? Kje so vsi policisti med 7. in 8. uro zjutraj? Takega kaosa, kot ga imamo mi v prometu (Ljubljana zjutraj in popoldne), nisem videl niti v EU niti na Hrvaškem niti na Kitajskem. BRUH
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Krivo je po moje predvsem to, da je avtov vsak dan več, ni pa vsak dan več cest.

Tu pri nas na štajerskem ni nič boljše - se spomnim ene 5 let nazaj je trajala popoldanska prometna konica v MB od 13 - 16h, zdaj traja od 11h do 19h.

Glavni cesti MB - Ptuj in MB - Lenart pa sta že popolnoma preobremenjeni. Se že kake tri mesece nisem peljal podnevi po teh dveh cestah, pa da nebi stal vmes vsaj 20 min v koloni, krivo pa je delo na cesti ali prometne nesreče (ali pa preprosto cesta ne požere vsega prometa in nastanejo 5km kolone zaradi enega samega semaforja). Potem pa folk vozi po vseh mogočih lokalnih cestah, ki so potem totalno uničene, ker niso zgrajene za takšne obremenitve.

Vi imate vsaj avtocestni krog okoli Ljubljane in avtoceste v 4 smeri (ok, tista do Kranja še ni čisto gotova), v MB pa je hitra cesta skozi mesto (ki se vmes zoži na dvopasovnico) in avtocesto, ki se konča na robu mesta...

No v glavnem je tako ali tako vsepovsod po SLO preveč prometa, posledično pa narašča nervoznost voznikov, ki zamujajo v službo kljub temu, da so šli od doma pravočasno (ker včasih si prišel v službo v pol ure, zdaj pa si srečen če prideš v eni uri).

Groza, groza, GROZA!
 

Antonioo

Pripravnik
3. sep 2007
344
0
16
dej no, da mu nebo se zal da ni potegnu pistole vn ..
smile-1.gif
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
ma že sama pot Litija-Lj je obup. Včasih sm rabu do Lj 30min, zdej pa od 45min naprej. Krožnih imamo skor več kot cela ljubljana skupi
grin1.gif
, pa baje bo zdej še delal ga v Vidmu. Pa seveda, gradijo nove stanovanja v Litiji, da bo še več avtomobilov na cesti, obup je tole.
 

FRooT

Pripravnik
19. avg 2007
507
8
18
malo vozniške kulture vam tud nebi škodlo v mestih .. dokler bo pa vsak sam na svojo rit gledal in rinil v križišča se bo pa to stalno dogajalo ... HVALA BOGU nimam vsako jutro opravka z miljonom neotesanih dynamic-driverjev :D
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Citat:
Uporabnik FRooT pravi:
malo vozniške kulture vam tud nebi škodlo v mestih .. dokler bo pa vsak sam na svojo rit gledal in rinil v križišča se bo pa to stalno dogajalo ... HVALA BOGU nimam vsako jutro opravka z miljonom neotesanih dynamic-driverjev :D

OK no, potrebno je priznati, da so slovenci dynamic driverji samo, ko je treba izsilit pa bit pameten. Po tem to ni več potrebno in se vozi v drugi prestavi, ker več kot 40 km/h itak nima smisla doseči, sploh pa je fajn, ko potem tisti, ki se vozijo za dotičnim voznikom bentijo in se penijo že navsezgodaj.
rolleyes-1.gif

Jaz se imam sicer možnost peljati čez črnuški rondo, ampak se peljem raje čez BTC - je hitreje in manj izsiljevanja. Samo enkrat sem šla čez rondo in je bila na izvozu na Vojkovo ista zgodba - uletavajo v kolono iz vseh koncev, avti v koloni pa zaradi njih stojijo.
jezen.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.520
59
48
Kranj
Citat:
ma že sama pot Litija-Lj je obup. Včasih sm rabu do Lj 30min, zdej pa od 45min naprej.
To je luksuz. Če prideš iz Kranja v Ljubljano (25km) prej kot v eni uri si lahko tako vesel, kot da bi zadel sedmico na lotu.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Citat:
Uporabnik cresh pravi:
ma že sama pot Litija-Lj je obup. Včasih sm rabu do Lj 30min, zdej pa od 45min naprej.
Mah kakšen obup.....men je prou fajn, ob 6.00 grem in sem ob 6.30 že na šihtu....slabe pol urce rabim.....verjamem pa, da če bi šel malo pred sedmo da je dosti več gužve....ampak vseeno daleč od obupa
grin1.gif

Aja glede krožnih sej jih ni toliko....samo 5 jih imam do doma
hysterical-1.gif
......ampak bolje to kot pa 5 semaforjev, ker potem pa bi res bil obup.......vglavnem krožni so zakon posebej teli manjši.....

Pa še eno vprašanje mogoče malo off: A se kaj ve kdaj (če se bo sploh kdaj) začela graditi "obvoznica" mimo Hotiča....ker tam pa je res ozko..še doboro da ni veliko pešcev tam
uf-1.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.338
764
113
Promet oziroma število vozil se nenormalno povečuje. Se spomnim 93-ega, sem bil s starim dobrim fičkom najhitrejši na Celovški. Prehiteval levo, desno,... danes se pa počasi premikaš v koloni.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.637
145
63
Nasledni avto bo Lada niva z bulbari in ne je. 5% tistega ki me bo izsilu
grin1.gif


Madona jokate
grin1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Promet oziroma število vozil se nenormalno povečuje. Se spomnim 93-ega, sem bil s starim dobrim fičkom najhitrejši na Celovški. Prehiteval levo, desno,... danes se pa počasi premikaš v koloni.
sej danes je isto. Takrat si bil ti s fickom, danes je pa capac z ventom. Pussyi kateri to mirno pozrejo so pa isti.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik predator pravi:Pa še eno vprašanje mogoče malo off: A se kaj ve kdaj (če se bo sploh kdaj) začela graditi "obvoznica" mimo Hotiča....ker tam pa je res ozko..še doboro da ni veliko pešcev tam
uf-1.gif

Neki je blo govora, že takrat, ko se je gradil odsek Jesenje-Ribče in tut zdej, ko se je končno zgradil odsek Sp. Hotič-Zg. Log. Ampak če mene vprašaš, je to še daaaaaaaaleč. Za rekonstrukcijo ceste Hotič-Vače je bil datum do 2010, no zdej so ga podaljšal do 2012
bonk.gif
torej ,bodi vesel, da ni več semaforjev zaradi gradnje.

Je pa fino, da so mal "preplastil" celotno relacijo Litija-LJ. Sej zdej je sam še slabš
jezen.gif


Drgač so pa tut men krožni boljši kot semaforji. Pa nimam nekih problemov zjutraj. No 45 minut za 35km
stupid-1.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.338
764
113
Mal si po svoje to razumel in razložil ampak naj ti bo. Tudi taki morajo bit.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Nasledni avto bo Lada niva z bulbari in ne je. 5% tistega ki me bo izsilu
grin1.gif
Nič ne bo s tem. Takšni pussyi, ki se običajno vrivajo izberejo en tak bolj primere avto in voznika, pred katerega se vrinejo. Tako da sem 99,9% prepričan, da te ne bo nihče izsilil, ker bo raje voznika za tabo ali pred tabo. Namreč lastne izkušnje: ko se cijazim s svojo kanto me običajno nihče ne izsili, če grem kam z drugim mestnim jajčkom se kar vsepovsod najdejo sralci, ki te izsiljujejo, se vrivajo, itd. Da ne govorim o tem, da ko jih greš prehitevat še po gasu pohodijo. No, običajno potem ko pridem pred njih
evil.gif
.
V glavnem: toliko o pogumnosti slovencev. Pač si proba najti šibkejšega od sebe. Se pa najdejo idioti, ki ne šmirglajo ničesar. Tako je zadnjič na AC kolona za ABC in on lepo pride po drugem pasu (ne za ABC), se ustavi 10cm pred mano in začne rinit noter. Prvič: zablokiral je normalni vozni pas, drugič lahko bi me pogledal, nakazal in bi ga spustil (sicer vedno (morda) še preveč spuščam normalne ljudi) in tretjič lolek sploh smernika ni prižgal in rine v mene. No, na koncu je odnehal. In kar je najbolje: ni bil čapac, temveč cca. 50 let star moški: očitno mu je hondaška mislenost udarila noter, ker je imel Accorda.