Najtežji del dneva

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Če si Vrhničan, greš itak lahko po drugi poti. Odvisno kolko ti avto pomeni. Sam kaj, ko se že tam vozijo *určeve počasnele.
10.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.659
258
113
verjetno misli po tankovski, sam moreš vseeno čakat za na tržaško... razen če greš celo pot po stari cesti, sam pol pa na brezovici stojihš...
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Citat:
Uporabnik ChickenBoy pravi:
Sicer pa kultura na cesti je na psu. Na srečo pridem iz Vrhnike zjutrek v Lj. in nimam tezav s kolono. Razen na Vrhniki, ko se gužvajo Logačani.
evil.gif

nč PM, ti kr javno povej
grin1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
je pot v službo.

Ob 6:45 štartam iz Litije, do Dola vse OK. Potem se malo čaka pred obvoznico, a gre. Peljem proti Brnčičevi in na črnuško obvoznico v smeri proti rondoju. Na pol poti do rondoja se vse ustavi. Pridem do rondoja in se držim desne, ker se moram pripeljat na Vojkovo. Po polžje....

Zdajle je res noro, ker nekaj pacarijo z napeljavo (in obnovo cestišča).
Ko se bodo skidali delavci, bo bolje.

Drugače greš pa v najslabšem možnem tajmingu. Jaz sem ob isti uri že mimo te lokacije.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Glede vožnje in šihta: je že kr redkost da se začne šiht ob 7ih, kar lahko potrdite tudi tisti ki začnete takrat delat
grin1.gif
Še bolj luštno je pol urce frej, ob 6-6.30 si ap cap po LJ..
Čim je pa 7.30 je pa tema
stupid-1.gif

Res je.
grin1.gif

Ampak ni panike - večina začne ob 8h, zelo veliko že tudi ob 9h.
Tisti, ki imajo pa flexi prihod na šiht, pa raje dlje spijo in se potem gužvajo.
grin1.gif
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Tisti, ki imajo pa flexi prihod na šiht, pa raje dlje spijo in se potem gužvajo.
grin1.gif
Ni res jaz imam flexi šiht in raje sem prej v službi, preden je kakršna koli gužva
wink-1.gif
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Je že msenjur povedal. Tankovska ampak nekateri drugi krajani so že pogruntali ampak vozijo turistično.

@msenjur
Odvisno, ponavadi ni gužve tam. Če pa je slučajno res en prometen zamašek, potem je pa najbolje iti čez Ligojno in potem Sinja Gorica, lahko tudi Drenov grič, ali pa greš Horjul - Dobrova - Brezovica. No omenim lahko še smer Borovnica, Črna vas in si na Rudniku.


Notranjci, skrivne poti so vam razkrite.
grin1.gif
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Če bi bili vsi pol manj komot kot ste, bi bilo življenje veliko lepše. Ko na poti v Ljubljano pogledam po avtih vidim, da se vsak pelje v službo sam. Ne vem zakaj se tako čudite nad gužvami, če pa sami ne naredite nič da bi se na tem področju kaj spremenilo.

Jaz osebno se na šiht vozim z še štirimi drugimi osebami. Edina slaba stvar te skupne vožnje je ker zaradi tega porabimo 10 minut več, da se vsi poberemo in odložimo.

Skratka, če bi se vozili skupaj bi bilo gužve pol manj, parkiral bi pred vrati, prišparali bi pri potnih stroških, ni ti potrebno biti vsak dan 100% zbujen že navsezgodaj pa še za okolje bi nekaj postorili.
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Pa ne samo na siht. Tudi studenti, ki se furajo v Ljubljano, grejo vsak s svojim avtom
stupid-1.gif


...kje so casi, ko smo se u 5-ih vozili proti Lj, + vsak s svojo potovalko. Vsaj zabavno je blo, ce ne druzga, pa stroske smo si delili.
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Citat:
Uporabnik xmovc pravi:

Čas porabljen za do službe se sicer skoraj linearno povečuje za 5minut/leto. Kar je bilo včasih 35min je danes 1h-1h15, krivda za to pa ni v cestah in avtomobilih, temveč CENTRALIZACIJI !!!

Pred dnevi sem poslušal enega iz kabineta ministra za trajnostni razvoj in je izjavil, da se promet v lj in tudi promet čez lj(tovorni) tako hitro povečuje, da se po nekih ocenah v naslednjem letu že lahko pričakuje kolaps na lj obroču. Kaj točno je s tem mislil, ne vem, kaj dobrega sigurno ne.
uf-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Se absolutno strinjam. Car pooling so v razvitih deželah že zdavnaj odkrili, pri nas pa (še?) ni aktualen, ker še noben politik ni slišal zanj.

Kar se zabasanosti Lj ringa tiče: rešitev je zgraditev ŠE ENE obvoznice - zakaj prekleto se moram za pot Mb - Kranj gužvati malo manj po Lj obvoznici?
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Vozim se solo. Moj sodelavec živi v isti vasi, ampak ker imamo flexi šiht (in veliko "terena"), on hodi čisto ob drugih urah kot jaz (v zadnjem letu sva samo trikrat vozila istočasno po cesti - to pomeni znotraj iste ure). Sva se sicer enkrat usklajevala (konferenca v centru LJ, fiksen start in odprt večer - sprejem) in je bilo sranje, četudi sva bila precej isto. Dostkrat je pa tako, da niti sama ne vem, kdaj pridem domov. Kako naj se potem usklajujem?



Pri nas celo mož in žena hodita vsak s svojim avtom. Sta probala hoditi skupaj in ugotovila, da drug drugega čakata (pri nas se gre domov, ko kdo delo konča oz. ko mu poči film - kar je prej
wink-1.gif
), čas je pa predragocena stvar (vsaj v mojem okolju), da bi ga preždel naslonjen na teglc za rože, čakajoč na prevoz.



Če bi imela šiht od 8:00 do 16:00 (na gong prideš, na gong ješ, na gong ščiješ in serješ ter na gong greš domov), potem bi se seveda usklajevali. Valda ni noben nor, da bi zapravljal keš za bencin, če ni treba. Tako se vedno max. natlačimo, ko gremo na kakšne skupne sestanke izven LJ - torej takrat, ko vemo, da se bo za vse reč hkrati začela in za vse hkrati končala. Ampak to je dvakrat na leto.



Zakaj se pa študentarija vozi solo (četudi pristane na istih predavanjih), pa ne morem komentirati.

Vsaj meni se zdi čudno (mi smo se vozili skupaj).
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ko sem v 90 letih malo povohal faks se nas je še večina posluževala javnega prevoza oz. štopa. So pa že takrat primorci začeli frajariti za avti, ko so njihovi nonoti dobili italijanske penzije za nazaj in so kupili vnukom avte...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Ko sem v 90 letih malo povohal faks se nas je še večina posluževala javnega prevoza oz. štopa. So pa že takrat primorci začeli frajariti za avti, ko so njihovi nonoti dobili italijanske penzije za nazaj in so kupili vnukom avte...
Hm, še v mojih časih je bila vrsta na Dolgem mostu do avtoceste in smo kar lepo čakali. Tako da...
Sicer pa zanimivo: jaz sem imel takrat avto (ni bil z italijansko kupljen
redface-1.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Vozim se solo. Moj sodelavec živi v isti vasi, ampak ker imamo flexi šiht (in veliko "terena"), on hodi čisto ob drugih urah kot jaz (v zadnjem letu sva samo trikrat vozila istočasno po cesti - to pomeni znotraj iste ure). Sva se sicer enkrat usklajevala (konferenca v centru LJ, fiksen start in odprt večer - sprejem) in je bilo sranje, četudi sva bila precej isto. Dostkrat je pa tako, da niti sama ne vem, kdaj pridem domov. Kako naj se potem usklajujem?

Pri nas celo mož in žena hodita vsak s svojim avtom. Sta probala hoditi skupaj in ugotovila, da drug drugega čakata (pri nas se gre domov, ko kdo delo konča oz. ko mu poči film - kar je prej
wink-1.gif
), čas je pa predragocena stvar (vsaj v mojem okolju), da bi ga preždel naslonjen na teglc za rože, čakajoč na prevoz.

Če bi imela šiht od 8:00 do 16:00 (na gong prideš, na gong ješ, na gong ščiješ in serješ ter na gong greš domov), potem bi se seveda usklajevali. Valda ni noben nor, da bi zapravljal keš za bencin, če ni treba. Tako se vedno max. natlačimo, ko gremo na kakšne skupne sestanke izven LJ - torej takrat, ko vemo, da se bo za vse reč hkrati začela in za vse hkrati končala. Ampak to je dvakrat na leto.

Zakaj se pa študentarija vozi solo (četudi pristane na istih predavanjih), pa ne morem komentirati.
Vsaj meni se zdi čudno (mi smo se vozili skupaj).

tocno tako. kriva pa je seveda drzava, ki ne zna zrihtati javnih prevozov. ne vem zakaj sem lahko zivel v parizu 50km od centra (ajfl stopl) in se vozil v center najprej z vlakom in potem s podzemno. nobeno prevozno sredstvo nisem cakal vec kot 3minute, za pot sem porabil max 25min!!!! PETINDVAJSET MINUT!!! Za voznjo v center mesta kjer zivi 2.2mio ljudi, ne 300k!!

Z NAJVECJIM VESELJEM SE VOZIM Z VLAKI! toliko zivciranja odpade in pa se na siht se pripravis med sedenjem...
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Swifthead pravi:
Hahaha tale v Ventu sm biu jst....... :p

Sam nism pa æapac, ter imam malo manj od 2m in malo manj kot 120kg!

Če bi bil ti, bi tudi jaz stopil iz avta. Žvaka-tatu mafije se pač ne bojim.
10.gif
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik karantanka pravi:
Če bi bili vsi pol manj komot kot ste, bi bilo življenje veliko lepše. Ko na poti v Ljubljano pogledam po avtih vidim, da se vsak pelje v službo sam. Ne vem zakaj se tako čudite nad gužvami, če pa sami ne naredite nič da bi se na tem področju kaj spremenilo.

Jaz osebno se na šiht vozim z še štirimi drugimi osebami. Edina slaba stvar te skupne vožnje je ker zaradi tega porabimo 10 minut več, da se vsi poberemo in odložimo.

Skratka, če bi se vozili skupaj bi bilo gužve pol manj, parkiral bi pred vrati, prišparali bi pri potnih stroških, ni ti potrebno biti vsak dan 100% zbujen že navsezgodaj pa še za okolje bi nekaj postorili.

S kom pa predlagaš, naj se vozim? Se popolnoma strinjam s tabo in meni je vsakodnevna vožnja v službo odveč. A nažalost nimam izbire, ker so vlaki ob teh urah prenatrpani, avtobusi pa dražji od osebnega prevoza. Torej grem z avtom, sam.