Najden telefon - uporaba

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Še mojih 5 centov. Leta nazaj: s prijateljem se vračava iz Uršlje gore in na poti nabaševa na denarnico - notri nekaj denarja in seveda vsi dokumenti, ampak nobenih "telefonskih". Poklical na informacije - povedal naslov iz osebne in "teti" razložil zakaj potrebujem "domačo" telefonsko tega naslova. Te mi seveda ni smela dati - pa še ni bilo GDPRja. Povedal mojo mobilno - in lepo prosil naj ona pokliče in pove, da imava denarnico "enega njihovih" - čez dobrih 5 minut mi zvoni na mobitelu in me kliče "sine" in mi pove kje je - se zmeniva kje se dobimo in mu dam denarnico.
Na vse kriplje naju je "silil" v prvo gostilno - ker je pač želel plačati "večerjo" ozr. kar bom pojedli in spili - na koncu sem popustil in je pač plačal "večerjo" - sama sva pa plačala pijačo za vse tri (nisva hotla, da bi ga vse skupaj stalo več, kot vsi dokumenti vredni ...).

Poanta zgodbe - da se marsikaj, če so vsi udeleženi "ljudje" ("teta" na informacijah bi lahko rekla "ne smem, ne gre"). Še posebej je pa lepo, da se zna izkazati "hvaležnost" (pa ne, da sem pričakoval neko nagrado). Predvsem pa bi (je) veliko vredno, da se spet začne ceniti "poštenost" / "morala" - in tega nam vedno bolj primanjkuje, ker vsi samo "sebe" in svoje pravice poudarjajo.
 

alabaster

Pripravnik
28. feb 2008
201
20
18
Zato je smiselno, da se kartice, ključe, telefone enostavno označi s telefonsko številko in se tako poenostavi vračanje najdenih stvari.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Kartico in telefon se zagotovo da vrniti lastniku. Na karticah je običajno naveden ime in priimek ali pa vsaj izdajatelj kartice in neka stevilka.
Telefon pa če ni ravno predplačniški se pa tudi najbrž da vrniti enostavno preko veljavne SIM kartice če ne drugače.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Brat pred leti videl, da je gospod.v lokalu pozabil telefon na klopi. Je stekel za njim iz lokala in mu izročil telefon. Gospod mu ga je dobesedno strgal iz rok z besedami "to je moj mobitel" kot da mu ga je ukradel. Nobene zahvale ... :bonk:
Nekaj podobnega se je tudi meni zgodilo pred leti na bankomatu, ko je gospa pred mano odhitela ne da bi iz reže bankomata vzela denar.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Brat pred leti videl, da je gospod.v lokalu pozabil telefon na klopi. Je stekel za njim iz lokala in mu izročil telefon. Gospod mu ga je dobesedno strgal iz rok z besedami "to je moj mobitel" kot da mu ga je ukradel. Nobene zahvale ... :bonk:
Nekaj podobnega se je tudi meni zgodilo pred leti na bankomatu, ko je gospa pred mano odhitela ne da bi iz reže bankomata vzela denar.
Tako pač je z novodobnim JAZ, JAZ, JAZ konceptom. gr69 je odlično napisal.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.178
113
FB_IMG_1579453149546.jpg
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.171
673
113
Našel danes nekega Samsunga, bil zaklenjen. Čez 5 minut klic, malce zgubljeni tip. Tip s kolesom, mene zebe v jakni ... Mu je padu iz žepa na glavni cesti skozi mesto. Se zmeniva in mu dostavim telefon. Here is the phone, thank you, have a nice day. Nek tujec, dela v Bohinju. Case closed.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Jajc, to sem ga pa pokvačkal.
Sedaj mi je jasno, zakaj je toliko telefonov na Gorenjskem na Facebook Marketplaceu :).
 
  • Haha
Reactions: Hanzi