Najden telefon - uporaba

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Dobr da mamo tebe, da nas malo razsvetliš vsake toliko. Se mi je zdelo, da sva se nekje srečala. Posebna šola 2. razred, jemali smo čreke C, Č, D. Še pomniš?
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Sem že 2x našel mobilni telefon na tleh. Enkrat celo sredi ceste. Obakrat po imeniku poiskal mama/ata in poklical ter uredil, da je telefon prišel v prave roke. Tudi denarnico z 270€ in osebnimi dokumenti sem že našel sredi ceste. Lastnik je imel skoraj solzne oči, ko jo je dobil nazaj.
Je že tako, da bi se tudi meni zdelo neskončno lepo, če bi bil ta druga oseba takega dogodka.
Če nekaj ni moje, ni moje. Je treba vrniti.
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
A dej no, a balkanci so pa lopovi al kaj? Mene je bolj strah enega avtohtonega zleht slovencka kot balkanca. Pa se to..10 ljudi se je oglasilo in vsi bi vrnili telefon. Malo morgen ja, statistika je drugacna. Jest bi sicer ga, ze zato, ker sovrazim rabljene stvari.
Klekej, enako kot ti trdiš "malo morgen...", lahko drugi za tvojo trditev o poštenosti rečemo "malo morgen".
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pred leti je neka revija napravila v več državah test poštenosti ljudi prav z "izgubljenimi" telefoni. Izkazalo se je, da smo najbolj pošteni Slovenci, ki smo vrnili mislim da 96% telefonov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in Ginginova

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
819
41
28
Pred kar nekaj leti mi je padel še ne tako "pameten telefon" iz nahrbtnika, kar sem opazil doma. Poklical sem na številko,
oglasil se je najditelj in v roku pol ure sem imel telefon v lasti.
Če bi sam našel izgubljen telefon, bi se postavil v njegovo kožo. Predvsem bi si želel, da ga lastnik čimprej dobi nazaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in koliko

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Ce ga je lastnik prijavil policiji, je ta preko operaterja ze v iskanju telefona (preko imei stevilke) ce das svojo sim not in bos ga uporabljal, te bojo nasli in bos mel problem.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Statistika je stvar verjetnosti na velikem številu primerov. Pri majhnem številu ti nič ne pove.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.583
493
83
Je pa problem, ker danes že težko najdeš telefon brez neke zaščite (pin, faceid, fingerprint). Brez tega boš težko prišel do imenika in pomagal lastniku izgubljenega telefona. Torej ostane verjetno le policija?
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Je pa problem, ker danes že težko najdeš telefon brez neke zaščite (pin, faceid, fingerprint). Brez tega boš težko prišel do imenika in pomagal lastniku izgubljenega telefona. Torej ostane verjetno le policija?
Zelo verjetno bo nekdo v kratkem poklical in takrat samo dvigneš in razčistiš kako vrniti lastniku telefon, če nihče ne pokliče ga odneseš na policijo.

Vsakdo se bo poklical, kje je založil telefon. Če nihče ne pokliče, da bi lociral izgubljen telefon, je že bolj verjetno da je bil telefon namenoma odvržen (in uporabljen pri kriminalnem dejanju).

Jaz sem bil že na obeh koncih, na WC-ju našel telefon (odložil, ko si je umival roke in ga pozabil), lastnik poklical v 10 min, sva se domenila, da ga kar pustim pri vratarju in je to bilo to.
Sem klical, kje sem založil telefon, se nekdo oglasi in rečem: Vem da je to moj telefon, me samo še zanima, kdo ste vi in kje ste. Se zasmeje in dobim odgovor: IKEA Customer Centre, kar oglasite se :) (ko sem čakal na kavču v IKEI, mi je padal ven iz jakne, nekdo ga je našel in ga dal tja).

Se pridružujem tistim, ki se čudijo tistim, ki ne vedo, kaj je edino storiti.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Sej se niti ne gre toliko za sam aparat ampak za vse kar je gor (glede na to, da je računalnik v malem)...