Najden telefon - uporaba

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Koliko časa najden aparat stoji na policiji, da potem pripada najditelju, če se lastnik ne najde?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Če bi vam nekdo prinesel nazaj telefon, koliko "drobiža" bi mu dali? (10€, 20€, 50€...?)
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
Če bi vam nekdo prinesel nazaj telefon, koliko "drobiža" bi mu dali? (10€, 20€, 50€...?)

10.000.000,51 €

Zakaj vraga pa??

Koliko "drobiža" pa daš vsakemu ki ti reče dober dan?

Normalno človeško stvar/dejanje je treba ovrednotit in plačat?

Aštar komada kje si, hočem prevoz na kakšen bolj normalen planet ....
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.195
113
V bistvu je normalno človeško tudi, da se zahvališ in poštenega najditelja častiš vsaj za pijačo. Recimo v nekaterih državah dobi najditelj 10% vrednosti.

Jaz sem enkrat enemu vrnil neko najdeno stvar (se ne spomnim več kaj je sploh bilo) in malodane, da me ni nadrl. Bedak.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Dva telefona sem doslej našel in uspešno vrnil lastnikoma. Enega sem peljal lastniku domov, ker mi je bilo skoraj na poti. Šlo je za mladostnike, ne vem kako bi lahko pričakoval neke € nagrade.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.195
113
Ni nobene težave, vedno lahko odkloniš.
Ampak pošteno pa je, da ti ponudi neko nagrado, pa čeprav samo za eno pijačo. Predvsem pa, da se normalno obnaša in je hvaležen, ne pa da te skoraj nadere, ker si mu vrnil stvar.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Koliko časa najden aparat stoji na policiji, da potem pripada najditelju, če se lastnik ne najde?

Treba je tudi vedeti, da imajo vsi novi telefoni factory reset protection.

Če ima lastnik nastavljen PIN/pattern/geslo za odklep, potem telefona kot najditelj niti ne moreš uporabljati za lastne potrebe...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Recovery. A je to tudi zaklenjeno? Po mojem ne.

Mislim da ne razumeš kaj factory reset protection je in kako sploh deluje...

Telefon lahko seveda resetiraš preko recovery, ampak ga še vseeno ne boš mogel uporabljati. Po factory reset se namreč moraš prijaviti s prejšnjim accountom, sicer bo telefon ostal "zaklenjen" - ga ne boš mogel do konca aktivirati.

To obstaja že več let tako na Android, kot tudi na iPhone telefonih. Mislim da je bilo to uvedeno cca. 2016, kar pomeni da imajo trenutno bolj ali manj vsi telefoni že to zaščito.

EDIT: ta zaščita je posledica tega zakona iz Californije: https://lifehacker.com/how-californias-new-smartphone-kill-switch-law-will-aff-1627397108
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Če je telefon nižjega razreda (pod 500€) se mi zdi no go da bodo to naredil....

Vrednost same naprave nima veze. Gre za kaznigo drjsnje, ce prijavi krajo. Lahko pove, da ima gor podatke, vredne miljone. Kljuce btc denarnic. Karkoli. Seveda bojo to naredili. Kako vem?

Ker so ze in ne enkrat. Je par let nazaj po prekmurju pustosila rna banda srbov in vrirala v stanovanja. Kolegu in njegovi familiji so odnesli med drugim tudi nexus 5, vreden se cca 200eur. In zgodilo se je natanko to, kar sem zgoraj opisal. Na primorskem je prizgal telefon in so ga nasli.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Mislim da ne razumeš kaj factory reset protection je in kako sploh deluje...

Telefon lahko seveda resetiraš preko recovery, ampak ga še vseeno ne boš mogel uporabljati. Po factory reset se namreč moraš prijaviti s prejšnjim accountom, sicer bo telefon ostal "zaklenjen" - ga ne boš mogel do konca aktivirati.

To obstaja že več let tako na Android, kot tudi na iPhone telefonih. Mislim da je bilo to uvedeno cca. 2016, kar pomeni da imajo trenutno bolj ali manj vsi telefoni že to zaščito.

EDIT: ta zaščita je posledica tega zakona iz Californije: https://lifehacker.com/how-californias-new-smartphone-kill-switch-law-will-aff-1627397108

Root, costum recovery? Tako bi slo po mojem.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Kot je že wd40 napisal, so pri Androidu nekatere izjeme - unlockan bootloader. Tudi nekateri telefoni imajo znane exploite, preko katerih se tudi da to zaščito zaobiti.

Ampak za nek naključno najden telefon, je zelo majhna verjetnost da bo imel unlockan bootloader. Znan exploit za točno tisto napravo je tudi verjetno podobno nizka verjetnost.

Pri iPhone pa je zadeva še bolj robustna in mislim da imaš še manjše šanse, da telefon odkleneš.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.095
2.446
113
Mislim da ne razumeš kaj factory reset protection je in kako sploh deluje...

Telefon lahko seveda resetiraš preko recovery, ampak ga še vseeno ne boš mogel uporabljati. Po factory reset se namreč moraš prijaviti s prejšnjim accountom, sicer bo telefon ostal "zaklenjen" - ga ne boš mogel do konca aktivirati.

To obstaja že več let tako na Android, kot tudi na iPhone telefonih. Mislim da je bilo to uvedeno cca. 2016, kar pomeni da imajo trenutno bolj ali manj vsi telefoni že to zaščito.

EDIT: ta zaščita je posledica tega zakona iz Californije: https://lifehacker.com/how-californias-new-smartphone-kill-switch-law-will-aff-1627397108

Zanimive in uporabne informacije. Tega sploh nisem vedel, da je zaščita že tako daleč (prej imel Note 4).