Najden telefon - uporaba

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Kakšno leto nazaj sem našel enga orenk Samsunga na tleh na Dunajski. Ker sem bil na poti na kavo, sem ga vzel s sabo in počakal na klic. Model pokliče in govori angleško, ves zadovoljen, da se je telefon našel in se zmeniva da pride v lokal, kjer sem pil kavo. Pride tip po telefon, reče hvala in to je to. Mislm, a je res problem dat za kavo, če ti je en rešil ful enih težav in neprijetnosti. Pa mi nikakor ne gre za tist euro ali dva, ampak morš bit pa bedak, da kej tazga nardiš.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.089
3.033
113
Baterijo ali simko bi mu pred njegovim prihodom snel. Potem se pa odločiš glede na lastnikov odziv.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Kakšno leto nazaj sem našel enga orenk Samsunga na tleh na Dunajski. Ker sem bil na poti na kavo, sem ga vzel s sabo in počakal na klic. Model pokliče in govori angleško, ves zadovoljen, da se je telefon našel in se zmeniva da pride v lokal, kjer sem pil kavo. Pride tip po telefon, reče hvala in to je to. Mislm, a je res problem dat za kavo, če ti je en rešil ful enih težav in neprijetnosti. Pa mi nikakor ne gre za tist euro ali dva, ampak morš bit pa bedak, da kej tazga nardiš.

OFF: Bodi vesel, da ti ni še impulzov računal, ko si z njim govoril :evil:

ON: Tudi jaz sem vrnil telefon, ki se je zbil, ko je modelu očitno padel na tla, in ko sem mu izročil telefon (še pomatral sem se, pa sem mu ga dostavil na dom), mi ni rekel niti hvala, ampak : "Kaj je to, zakaj pa je zbit? Ko sem ga zgubil je bil cel".

No, pol se pa pejt ... maš bolnike na obeh straneh ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Joj ste komplikatorji. Storiti dobro delo povsem brezplačno je za lastno počutje bolje kot dobiti neko brezvezno kavo ali deset €.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Janez_Krajnski

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.069
301
83
"Dobro delo" narediš zaradi sebe. Ne zaradi tistega, ki je izgubil telefon. Ne zaradi kave. Ne zaradi par eur drobiža. Če pričakuješ "nagrado" potem raje pusti zadevo stat.
Če bi meni nekdo prinesel telefon (ali kaj drugega) v eni roki, drugo pa držal iztegnjeno za vbogajme ....

Normalen človek seveda reče hvala. Niso (nismo?) vsi normalni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in nacek

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Najdeš telefon...počakaš, da pokliče in rečeš, kovček z denarjem odloži pri tretji klopci. Časa imaš 30min. Ko boš opravil nalogo, te pokličem, da ti povem, kje te čaka telefon. Če zamudiš, telefona ne boš videl nikoli več. Če vidim koga, ki ti sledi ali policaje, predajo prekinem.
Vse je odvisno od tebe! :evil:
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Po pravici povedano, jaz pričakujem samo zahvalo in bi hvaležno odklonil, če bi začel lastnik brskati po denarnici.

Točno to, boli me za un euro, za kavo. Gre se za to, da folk ni niti tok vzgojen al hvaležen, da bi ti reku ti dam za kavo. Ni point v kavi ali dnarju. Tud jaz bi mu reku da ne rab nič dajat, mam dost, nič bat. Gre se za to, da si naredil nekaj dobrega in mu prihranil nekaj skrbi, časa, denarja,... A je tok težko rečt: Ej najlepša hvala a ti lohk kavo častim?
 

kocka

Pripravnik
18. sep 2007
445
12
18
Kot je že wd40 napisal, so pri Androidu nekatere izjeme - unlockan bootloader. Tudi nekateri telefoni imajo znane exploite, preko katerih se tudi da to zaščito zaobiti.

Ampak za nek naključno najden telefon, je zelo majhna verjetnost da bo imel unlockan bootloader. Znan exploit za točno tisto napravo je tudi verjetno podobno nizka verjetnost.

Pri iPhone pa je zadeva še bolj robustna in mislim da imaš še manjše šanse, da telefon odkleneš.
Očitno zadeva ni tako hudo komplicirana, če je na YouTube frp bypass za android 9. Za iPhone pa vem da ne gre tako izi, da pa se ampak je drago.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
"Dobro delo" narediš zaradi sebe. Ne zaradi tistega, ki je izgubil telefon. Ne zaradi kave. Ne zaradi par eur drobiža. Če pričakuješ "nagrado" potem raje pusti zadevo stat.

Tako je... Po drugi strani pa. Ko nekdo vrne tošl, kjer je notri denar se najmanj vreden (za lastnika seveda), potem tudi sram bilo njega, da nagrade ne ponudi.

Sežem po ves kes, ki je notri, da dobim dokumente, kartice in drugo, kar ima vrednost zgolj zame in mi lahko prihrani marsikatero za vedno izgubljeno reč ali en kup enih pota in ga dam najditelju. Ne zato ker se pričakuje, ampak ker bi mu bila res hvaležna, da startam od tam, kjer sem nehala, brez sitnosti. Absolutno pa ne gre nikamor brez nadomestila za svojo skrb in pota v višini enega dobrega kosila. To bi bilo pa mene sram...

Za OPja pa no comment. Okoli takih še gat ne smeš dati ven na štrik sušit, do dobrih gat je danes težje priti kot do delujočega telefona, pa še tatu je težje dobit...
 
Nazadnje urejeno:

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
10.000.000,51 €

Zakaj vraga pa??

Koliko "drobiža" pa daš vsakemu ki ti reče dober dan?

Normalno človeško stvar/dejanje je treba ovrednotit in plačat?

Aštar komada kje si, hočem prevoz na kakšen bolj normalen planet ....

No no ne da bi se razpočil. Normalno je, da najditelja nagradiš, v končni fazi bi lahko bil kot odpiralec te teme in telefona nebi vrnil, mogoče bi pač pogledal koliko fizične sile prenese telefon in na koncu vse skupaj vrgel v smeti(na to možnost prej nisem pomisli ampak po tvojem postu in če bi bil tvoj telefon bi ga sigurno uniči in vse skupaj vrgel v smeti. Najditelj ima če ne drugega vsaj neko pot, zapravi svoj čas zato ker si ti nekaj izgubi iz malomarnosti. Če je najditelj pošten it ti vrne stvar si pač zasluži nagrado pa če je to tebi všeč ali pa ne.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Pred desetletjem ob cesti sredi ničesar našel neko staro Nokio.
Nek čuden jezik na njej. Ugotovimo da Nizozemska, Belgija ali tisti konci..posumimo na turiste v bližnji gostilni in penzionu.
Kličem v gostilni, pošljem mejl, čez nekaj dni nazaj odgovor, da je lastnik telefona Nizozemc ,ampak da mu je ntelefon manj vreden kot poštnina na Nizozemsko. (Ker poštnine mu pa ne bi plačal). Tako je telefon ostal pri hiši.
Btw, včeraj prvič v zivkjenju izgubil bančno kartico(denarnico naredi se ne) . Pred avtom na parkingu MDM padla na tla in odpeljal. V 15 minutah me kliče šef, da naj grem nazaj v trgovino.
Hvala neznanemu najditelju in trgovcem v MDM da so poiskali kontakt in poklicali..
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Sicer pa smo na/po veselici že nekajkrat našli denarnice, mobitele... Če se najde na veselici, je velika verjetnost da je lastnik se tam. Po veselici pa ga ni več. Ampak po navadi so dokumenti v njej, ali pa se drug dan javi (ko mucek oddide).
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zet je bil decembra na službeni zabavi in mu je nekdo "po pomoti" vzel njegovo jakno s ključi in 40€ za taksi. Ker je ostal pač pol do konca, da bi videl ali je kakšna druga ostala in poiskal lastnika, so se vsi norca delali iz njega. Ker ni ostala nobena druga jakna je upravičeno pomislil, da mu jo je nekdo pač maznil. Tudi v gostilni so en teden trdili, da ni nič ostalo, oz. ni noben nič prinesel. Po dveh tednih je še enkrat poklical tja preden se lotimo ključavnice menjavat po bajti in glej ga zlomka - jakna je bila skupaj s ključi in 40€ tam. :oops1:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja tega se bojimo, ampak je hiša na takem mestu, da je par parov o_O ves čas pozornih na okolico. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi