Najden telefon - uporaba

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Pred kratkim je bil najden telefon srednjega razreda Huawei - nič posebnega. Odklenjen, brez vsake zaščite.
Vprašanje : ga lahko uporabim s svojo SIM kartico, ali lahko pride do problemov ?

T
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ponavadi ima Huawei zaščito, da če zazna drugo kartico ga v 3 sekundah in 2 desetinkah raznese. :evil:


Če ima vklopljeno "najdi moj telefon" mu boš pač pomagal pri najdbi s tem, da ga uporabljaš. :fredi:
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.208
699
113
Ponavadi ima Huawei zaščito, da če zazna drugo kartico ga v 3 sekundah in 2 desetinkah raznese. :evil:


Če ima vklopljeno "najdi moj telefon" mu boš pač pomagal pri najdbi s tem, da ga uporabljaš. :fredi:

Saj če je "uporabnik" pošten, ga bo vrnil pravemu lastniku, ko se ta javi... :evil:
Drugače se pa najdene predmete običajno odnese na Policijo (sploh, če je v telefonu še lastnikova SIM kartica).
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj zato je bil moj odgovor tak. Sploh nisem posmislil, da nekdo "najde" telefon in je prvo kar ga zanima ali bo delal z drugo simko. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.889
263
83
tam ko se terc po tori rola
Nesi na policijsko postajo, zaradi mirne vesti. In... se ima smisla izpostavljati in sramotitvi, ko se te najde.? Če je telefon odklenjen, imaš itak dostop do imenika -do pravega lastnika je le korak ali dva.
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Pred kratkim je bil najden telefon srednjega razreda Huawei - nič posebnega. Odklenjen, brez vsake zaščite.
Vprašanje : ga lahko uporabim s svojo SIM kartico, ali lahko pride do problemov ?

T

Če je bil odklenjen, brez vsake zaščite, ne bo nobenih problemov. Ti samo vstavi svojo kartico in uporabljaj.
 
  • Jezen sem
Reactions: kajpace
I

Izbrisan uporabnik 3287

Pred kratkim je bil najden telefon srednjega razreda Huawei - nič posebnega. Odklenjen, brez vsake zaščite.
Vprašanje : ga lahko uporabim s svojo SIM kartico, ali lahko pride do problemov ?

T

vsakic, ko bos pogledal v telefon, bos vedel, da je ukraden. malo bedno, se ti ne zdi? razen, ce si tega navajen.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Nesi ga na policijo, če ne najdejo lastnika bo čez 1 leto tvoj. Če ga boš pa uporabljal, si pa v kaznivem dejanju zatajitve.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Predstavljaj si, da ti izgubiš ali tvoji.
1. NE na policijo!
2. Najdi v imeniku forta, mat, direktor. Pokliči, razloži in požanji zahvalo.
3. Uživaj v pivu za nagrado. Podoben občutek kot gandža. Iz prve roke - pa me je koštalo poštnina in izdelava zanesljive embalaže!!
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Nesi na policijsko postajo, zaradi mirne vesti. In... se ima smisla izpostavljati in sramotitvi, ko se te najde.? Če je telefon odklenjen, imaš itak dostop do imenika -do pravega lastnika je le korak ali dva.
Meni je to res zanimivo, kaj folk vse sprašuje.
A vas niso doma naučili, da se najdene stvari VRNE. Če ne gre drugače pač neseš na policijo. Ne zaradi mirne vesti in da ne boš imel problemov, temveč zato ker je TAKO PRAV.


Balkanizem v vsem svojem sijaju. Za bruhat.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Predstavljaj si, da ti izgubiš ali tvoji.
1. NE na policijo!
2. Najdi v imeniku forta, mat, direktor. Pokliči, razloži in požanji zahvalo.
3. Uživaj v pivu za nagrado. Podoben občutek kot gandža. Iz prve roke - pa me je koštalo poštnina in izdelava zanesljive embalaže!!

Če je telefon zaklenjen ne boš našel v telefonu nič kam bi se lahko obrnil oz. poklical. 2. varjanta je če lastnik kliče na svoj telefon, se javiš in poveš kako in kaj.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.564
942
113
Tudi če je telefon zaklenjen ima lahko vnešen kontakt v sili katerega lahko pokličeš iz zaklenjenega zaslona.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Pred kratkim je bil najden telefon srednjega razreda Huawei - nič posebnega. Odklenjen, brez vsake zaščite.
Vprašanje : ga lahko uporabim s svojo SIM kartico, ali lahko pride do problemov ?

T

A tebi bi bilo všeč. da nekdo tebi podoben uporablja tvoj izgubljeni telefon????
Ne delaj si sramote, ker nepoštenost ima svojo karmo. Najden telefon lahko odneseš tudi h kateremu od operaterjev, če že nočeš imeti opravka s policijo. A si tak revež, da si ne moreš privoščiti spodobnega telefonskega aparata in si prisiljen uporabljati najdeno robo? V glavnem ne uporabljaj - vrni lastniku.....
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
Balkanizem v vsem svojem sijaju. Za bruhat.

A dej no, a balkanci so pa lopovi al kaj? Mene je bolj strah enega avtohtonega zleht slovencka kot balkanca. Pa se to..10 ljudi se je oglasilo in vsi bi vrnili telefon. Malo morgen ja, statistika je drugacna. Jest bi sicer ga, ze zato, ker sovrazim rabljene stvari.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Luce