Najbolj "neumni" izumi v avtomobilski industriji

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Ne ravno. Koliko krat ti ke padel ključ na tla. Ga pobereš in greš dalje.
Če ti pade telefon na tla je zadeva precej drugačna.
Če imaš s tem probleme, imaš pač v denarnici še kartico.
Naslednji problem? Kaj če izgubiš denarnico? Kaj če ti denarnica na tla pade? Je tudi zadeva precej drugačna? Kaj če ti denarnico ukradejo?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Če imaš s tem probleme, imaš pač v denarnici še kartico.
Naslednji problem? Kaj če izgubiš denarnico? Kaj če ti denarnica na tla pade? Je tudi zadeva precej drugačna? Kaj če ti denarnico ukradejo?

Če še sebe izgubiš svetijo vsi alarmi za demenco :evil:

Povsod so prednosti in slabosti. Zadeva je čist kul, dokler dela ;)
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Še mobilna banka na telefonu me nervira. Če telefon rikne,, je adijo. Lahko grem plačevat položnice na stacionarni računalnik, ampak zopet kode generira telefon. Ni več cerifikata.
Na srečo bančna karica vedno deluje, tudi ko jo vzamem iz WC školjke :evil: :evil:
Imel sem resno zamisel, da bi plačeval s telefonom brezstično (NFC), kot to počno študentje v Šparovi menzi za kosila. Vzemi telefon, odkleni, vklopi, prisloni, odmakni, izklopi, zapri, pospravi.
Preveč korakov za tako preprosto zadevo. Frajersko pa je.
Kako imate to rešeno s telefonom za Teslo? Telefon mora biti stalno vključen in oddajati signal?
Moj brezstični ključ ugasne signal, ko ga ne premikam. Tako špara baterijo, in ni možnosti "hekanja" na daljavo.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Imel sem resno zamisel, da bi plačeval s telefonom brezstično (NFC), kot to počno študentje v Šparovi menzi za kosila. Vzemi telefon, odkleni, vklopi, prisloni, odmakni, izklopi, zapri, pospravi.
Kakšne postopke imaš to? V praksi imaš tri korake: ga primeš v roke, prisloniš in pospraviš. Odkleneš ga pa na poti od žepa do POS-a. Jaz 3/4 plačil izvajam tako.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
"Še mobilna banka na telefonu me nervira. Če telefon rikne,, je adijo. Lahko grem plačevat položnice na stacionarni računalnik, ampak zopet kode generira telefon. Ni več cerifikata."

Šparaj živce, ta strah je odveč.

Telefon mi je padel po tleh in odletel mu je ekran. Zdaj, v takem primeru je res, da sem moral najprej iti kupit novega, nato pa pokličeš tehnično pomoč NLB in ti prenos Klika na nov telefon zrihtajo v dveh minutah. Tudi sam sem bil pozitivno presenečen.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
No jaz imam pri Tesli telefon za ključ.eden boljših izumov avto industrije. Avto imam 8 mesecev, v denarnici imam kartico za backup, v tem času sem jo uporabil 0x. Tako, da to je zame top izum.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi, sad in sass

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Odvisno je od navade. Brezstični ključ ima moj avto. Ko ga ne uporabljam, čaka obešen na cveku na hodniku.
Zakaj bi ga vlačil s seboj, ko uporabim ženin avto za v špecerijo.
Na morju tudi ne nosim ključa (telefon) na plažo. Pustim ga v aparmaju.
Blutut imate nonstop vklopljen na telefonu, zaradi tega ključa?
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Odvisno je od navade. Brezstični ključ ima moj avto. Ko ga ne uporabljam, čaka obešen na cveku na hodniku.
Zakaj bi ga vlačil s seboj, ko uporabim ženin avto za v špecerijo.
Na morju tudi ne nosim ključa (telefon) na plažo. Pustim ga v aparmaju.
Blutut imate nonstop vklopljen na telefonu, zaradi tega ključa?
BT imam stalno vklopljen, dosti uporabljam airpodse, uro,… pa ne vem zakaj ga ne bi imel. Meni se je pri prejsnjih avtih velikokrat zgodilo, da sem se spomnil da moram kaj vzeti iz avta ali kaj podobnega in sem moral po kljuc, sedaj ga imam vedno s sabo, meni osebno je to super.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo, Jest in sad