Najbolj "neumni" izumi v avtomobilski industriji

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.646
14.358
113
Če gre kaj narobe med BISO update na računalniku, tudi ne boš nič delal z njim, pa če bi ga za življenje rešit rabil. Nekatere posodobitve so pač takšne, da če spodletijo, naprava ne dela. Pri vseh elektronskih napravah s posodobitvami.
Drži. In ravno zato se mi zdi zgrešeno dati tak sistem v avto ter tako omogočit možnost, da pride do situacije zaradi katere postane tvoje vozilo nepremičnina. My 50c pač in kar se avtov tiče sem itak bolj ...hm... posebna stranka :D
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Se strinjam.

Ampak dejstvo je, da so regulatorji en tako velik joke, da tega ne bodo dosegli, večina trga pa je prebutasta, da bi take proizvajalece kaznovala z denarnico. To bo postal standard, že zaradi tega, ker je ceneje in udobneje...
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.484
818
113
take kritične posodobitve se ne bi smele izvajati OTA, ampak bi ti jih lahko kvečjemu delali med servisom, kjer lahko takoj ukrepajo v primeru, če bi kaj spodletelo
Poleg tega je avto na servisu in uporabnik ne dela nekih načrtov z njim. nekaj je, da gredo stvari lahko narobe; drugo, da gredo lahko narobe praktično kadarkoli.
Tak avto ni zanesljiv.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Za Lenovo moras imet instaliran njihov softver, ti pa ta update biosa le predlaga. Lahko ga odlagas v neskoncnost...

Tudi avto bi ti moral pustiti obkljukati moznost "sprozi update, ko je avto na servisu".
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo