Najbolj "neumni" izumi v avtomobilski industriji

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.932
8.976
113
EU
A ti BT izklapljaš in potem vedno ko greš v avto vklopiš in nato izklopiš? Ali si en od tistih, ki v novem avtu tišči telefon k ušesu?
BT vklopim samo po potrebi, khm.. skoraj nikoli ni te potrebe. Nisem direktor, da bi moral med vožnjo biti stalno na liniji, po možnosti še s slušalko v ušesu. . Ko grem v trgovino, mi žena javi kaj še moram kupiti, brez BT.
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
858
850
93
Za staromodne tete in strice obstaja tudi klasičen pametni ključ.


Seveda je treba zanj odcolat par 100 € (biti poseben v letu 2024 se pač dodatno plača).
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.932
8.976
113
EU
Seveda je treba odcolat za klasični brezžični ključ (orodje za plastiko, vezje, čip....stane), ker softverska aplikacija je skoraj zastonj. Par kod zraven v programu in tojeto. Tudi mehanska ročica za smerokaze je dosti dražja od par gumbov na volanu. Po možnosti še na dotik, da je "lažje pri obračanju v krožnem". Tesla si to lahko privošči, ker nikoli niso delali avtomobile, in nimajo blage veze. Še se učijo....
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
858
850
93
Večina svetovne populacije vlači pametni telefon s seboj povsod, tudi na WC. :)
Aplikacijo se da nagrajevat z dodatnimi funkcionalnostmi in omogoča cel kup funkcij.
S starinskimi ključi se pa to ne da delat.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.932
8.976
113
EU
Ne potrebujem nadgradnjo, če zadeva funkcionira brezhibno, in po mojih zahtevah.
Sem se nap3zdil z nadgradnjo HEOS programa za brezžično krmiljenje (Denon) Marantz internetnega sprejemnika. Tri mesece pred novim letom sem ročno nastavljal sinhronizacijo brezžičnega zvočnika, in radija, ker so to zhebali s posodobitvijo.
Sedaj imam blokirane vse posodobitve, ker dokler dela, kot se šika.
Tega jim ne bom pozabil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.932
8.976
113
EU
Skrajnji čas je, da se spremenijo pravila glede teh škatel prve pomoči. Kopičijo se brezveze in neodprte mečemo stran.
Ni ekološko.
Original zaprte bi morale veljati najmanj petnajst let. Še boljše bi bilo, odpraviti v celoti, ker so reševalne službe toliko napredovale, da škatel več ne potrebujemo.

 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in corsol

corsol

Guru
11. mar 2010
2.674
829
113
Skrajnji čas je, da se spremenijo pravila glede teh škatel prve pomoči. Kopičijo se brezveze in neodprte mečemo stran.
Ni ekološko.
Original zaprte bi morale veljati najmanj petnajst let. Še boljše bi bilo, odpraviti v celoti, ker so reševalne službe toliko napredovale, da škatel več ne potrebujemo.

To so res fajn zlobiral.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Saj ne rabiš imeti nove škatle. Lahko samo menjaš vsebino. Da je vse na znotraj datuma porabe. Tudi če kaj uporabiš iz nje, samo nadomestiš porabljeno robo.
To sem preveril pri policaju in gre čez. Ni treba da je zapakirana...
Drugače pa ne moreš imeti tolk dolg rok uporabe, ker ni več uporabno. Probaj kakšnen star microtape poskusit uporabit... lepilo se spremeni v prah in je popolnoma neuporabno. Kar nima lepila je še pogojno uporabno, ampak sam ravno ne bi dajal na kakšno odprto rano.
Na sliki imaš 4 škatle, torej je prva 20 let stara....
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
364
63
Gre čez, samo potem mora on ko preverja prvo pomoč pogledat vsak flajšter, isto na tehničnih. Komu pa se da s tem ukvarjat?

Sumim, da je vsebina prve pomoči dražja po posameznih kosih, kakor komplet online.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
7 eur te lahko pride cel komplet....v glavnem samo odpadke delamo. jaz moram oba zamenjat, sem ze preko...mogoče kakšen mušter nalepke, pa drugo gor nalepim
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in motofrik