Na današnji dan...

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Vprašanje komu je Marija dala, v vsakem primeru je bila stara 12 ali 13 let, ko je rodila pankrta, katere RKC skozi vso zgodovino zaničuje. Sploh če so judovske krvi, kot sta bila Marija in Jezus.:evil:

Izvirni greh gre nazaj do Adama in Eve. Imela sta vsaj tri sinove in nekaj hčera. Od kje njunim otrokom partnerji? Predvidevam, da je za nekaj poskrbela še Eva, za ostale pa bratje in sestre. Torej incest in pedofilija že od samega začetka naprej.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Biblija je izvrsten priročnik za sprevržence.

Sicer pa smo malo zašli...

Tole se mi zdi da še ni bilo tu:

HIPOTETSKO PISMO NAJVEĆEG SINA SVIH NARODA I NARODNOSTI







Nakon 36 godina, pismo je poslao Josip Broz Tito “Nisam dozvolio da nam Rusi i Amerikanci seru po glavi“ Dragi moji Jugosloveni, mrzite me čujem.
I to iz dna duše. Mrzite me i sve mi po spisku psujete. Kažete da sam bio diktator, da sam gušio slobode, da sam slao u zatvor nedužne, da sam naredio ubistva mnogobrojnih. Da dok sam bio na čelu FNRJ i SFRJ zadužio i vašu djecu, vaše unuke i praunuke. Da sam bio protiv slobode ispovedanja vere. Da sam napravio društvo privilegiranih, a da je narod bio željan svega.
E pa mrzite me, nadam se da ćete me mrziti iz dana u dan sve više.
Zaboravit ćete da sam postao predsednik države koja je još bila u feudalnom dobu, da skoro nije bilo tvornica, da je procenat nepismenosti bio izuzetno visok, da su bolesti koje su odavno bile iskorenjene u Evropi i dalje harale po celom Balkanu. Zaboraviti ćete ili već jeste koliko je kilometara pruga, puteva i cesta napravljeno dok sam bio „diktator“. Koliko je bolnica izgrađeno, škola i univerziteta. Koliko smo samo tvornica napravili, kakvu smo vojnu industriju izgradili. Koliko ste samo imali radničkih odmarališta, prvenstveno na moru, ali i na kopnu. Vaša su deca imala dobre škole, vaš je pasoš bio cenjen.
Jesam, priznajem, bio sam diktator. Nisam dozvolio da nam Rusi i Amerikanci seru po glavi. Tačno je, bio sam diktator, nisam hteo da čujem da može biti neko gladan. Naređivao sam i, opet bih, da svaki radnik dobije stan od svoje firme. Naređivao sam i opet bih, da svaka radnička familija ima pravo na godišnji odmor na moru. Priznajem, mrzio sam zaostalost i koristio sam svoj diktatorski autroritet da svako dete mora ići u osnovnu školu, a ko želi može i u srednju i na besplatan fakultet. Lečenje na VMA u Ljubljani, Zagrebu, Beogradu je bilo dostupno svima i svima je bilo besplatno.
Mrzite me što sam hapsio i slao na Goli otok. Mrzićete me još i više kad vam kažem da bih to opet činio samo da obezbedim miran san svakom detetu u svojoj diktaturi. A u tome sam i uspio. Ko je radio svoj posao, nije išao na Goli otok. Ko je radio gluposti, rovario protiv tek osnovane države, kovao planove za uspostavljanje sovjetske republike ili neke američke kvazi-demokracije, taj je imao besplatnu kartu za Goli otok.
Mrzite me što sam naredio ubistva kvislinga i izdajica 1945-te. Ma šta sam trebao? Da ih amnestiram, a oni klali nedužan narod 4 godine. Kažete da sam naredio ubistva nekih sveštenika, hodža i popova? A nije vam palo na pamet da ih je ostalo u životu više od 99%, odnosno da sam naredio (i opet bih) da se smaknu samo oni koji su blagoslovljavali koljače. Zaboravili ste da nisam zabranio da se grade i crkve i džamije.
Kme, kme, Tito je bio diktator, on nije dozvolio razvoj demokratije! Pa majku vam vašu, sve sam vam dao! Nije se zvalo ova ili ona stranka, ali ste imali SSO, SK, sindikate, radničke savjete, SUBNOR, imali ste sve mogućnosti da se ponašate demokratski i uvežbavate demokratske procese. Kao smeta vam što nije mogao napredovati ko nije bio član partije! Pa majku vam vašu, ko sad napreduje u tim vašim državama? Da nisu možda nezavisni intelektualci!?
Ma znate šta, razočarali ste me i to duboko. Sve sam vam dao i šta vi onda uradite? Sve razjebete! Gde su sad one škole i tvornice, gde su univerziteti? Koliki je natalitet? Rastete li ili padate? Jeste li sretni ili nesretni? Leto je, hoćete li na more? Hoćete li svojim parama ili možda na kredit? Čije su vam banke? Čiju hranu jedete, je li uvozna ili domaća?
Imate li za zimnicu? Sećate li se mojih zimnica, svake godine, ha? Ko je kum vašeg deteta? Je li komšija i prijatelj druge nacije ili više toga nema? Gde su vam deca, sa vama ili su pobjegla u inostranstvo, brisati guzice švabama? Može li se živjeti od penzije ili se svi molite bogu da umrete prije nego odete u penziju, samo da se ne patite i ne mučite svoju djecu?
Budale jadne! Šta sam vam govorio – čuvajte bratstvo i jedinstvo. Mislite li da sam ja to samo onako pričao?
Budale jadne! Sad vam švabe i francuzi uvaljuju priču o evropskoj uniji! A vi pušite sve što vam kažu! Pa imali ste uniju jaču od evropske sa vojskom, policijom, bankom, minimalnim uvozom, čist zrak i domaću hranu, džaba školstvo i zdravstvo. A sad ćete dobiti njihovu vojsku i policiju, njihove banke da vas pljačkaju, zaboravite na čisti zrak i vodu, ići ćete kod njih da ih služite, a domaće ćete pojesti samo govno.
A to ste i zaslužili.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Malo pozneje odgovarjam, najverjetneje je bilo namenjeno meni:
meni ni rdeča zveda dala NIČ! En k.urac je rdeča zvezda dala meni! Slovenskega jezika me je naučila samo moja mati in bi ga kot slovenec govoril tudi , če bi tu vladal sam satan ( moje menenje: kar v bistvu privrženci komunistov in rdeče zvezde ste). Nikoli se nisem istovetil s to tvojo rdečo zvezdo in meni osebno ni dala ali pomenila nič: mogoče je tebi in tvojim, ki ste lajali skupaj s partijo in zato uživali privilegije rdečih v fsrani yugi; meni je edino vzela leto dragocenga življenja, ki bi ga lahko bolj kakovostno porabil. In če je za tebe bil standard yuge primerljiv ali celo enakovreden standardu zahoda, potem lahko mirne duše trdim, da takrat zahoda povohal nisi, kajšele tam bil. Da smo po riž in alvorado morali do debele berte, po kavbojke pa na plac v Trst, kar je bil standard povprečnega, nepriveligirana (nečlana partije) prebivalca slovenije oz. yuge, je popolnoma neprimerljivo z zahodom, pravzaprav je enačenje slovenije 80 in 90 z zahodom po standardu norčevanje. '45 je bil kljukasti križ poražen in nobene potrebe ni bilo, da se je slovenija pridružila k.určevi jugi. Lahko bi se odločila za svojo pot, kot se je '91 in prihranjenega bi nam bilo 46 let hiranja. Mojih 5 c, I'm over and out.


A ti morda misliš, da ti bo država kaj dala? Katera koli - naj bo rdeča ali pa zelena?
Kaj bi ti morala prejšnja država dati? Dala ti je možnost izobrazbe in dala ti je možnost eksistence. Današnja država našemu podmladku nudi samo izobrazbo, eksistence pa ne !!! :gorjaca: (to je tudi moj navvišji očitek tej "aktualni" državi). Če si pa morda v mladosti pričakoval, da ti bo Golfa šenkala - eee, potem pa ne vem če si za na ta svet. (Ko se je ravno Golf delal licenčno nekje "na naših tleh, v Bosni").

Lahko si hvaležen državi, da ti je omogočila švercanje iz Ponterose in Debele Berte, saj je to več kot očiten dokaz, da se je še kako zavedala krize.
In - danes smo v zelo podobni krizi ! Le da so carine odprte ... in nas ne yebejo še tam.

Tvoje razmišljanje je zelo otročje. Če bi Jugoslavijo razumel kot tegobe odraščanja, bi razumel drugače. Krivca za današnji standard - ki je nekako prenizek proti zahodni evropi, bi raje označil cesarja Franca Jožefa ki se je prehitro postaral in izgubil vojno, potem pa narodne izdajalce s Korošcem na čelu, ki so šenkali našo državo Srbiji in Karadžordževiču (ne yebem mehkega č-ja :gorjaca: !). Ter s tem posredno Vatikanu!

Vse kar se je zgodilo v nadaljevanju, se je zgodilo posledično. Narod ima namreč svojo pamet, Bog mu je dal zdrave oči in kmečko pamet. Zate pa lahko trdim, da ti jo je dal samo toliko, da vidiš dokler nese vid, preko ovinka pa ne več. Nisi osamljen, imaš še par sotrpinov tule gor - pa bo že nekako ...
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.517
3.027
113
. Torej incest in pedofilija že od samega začetka naprej.
Jp. Zato vi verniki tako verujete v vašega velikega vodjo pedofilov.
Screenshot_20180504-103324.jpg
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.655
14.363
113
A ni domobranec sinonim za maratonca preko Karavank?

V vsakem primeru pa to ni nekdo, ki brani dom.

Hja, povsem objektivno in realno gledano v bistvu je. Sodeč po zgodovini, ki so jo pristransko spisali zmagovalci (kot še vedno v zgodovini od pamtiveka do sedaj) ter radirali kontradokaze (tudi to je povsem razumljivo) pa seveda ne. Ampak ok, ni potrebe po prepričevanju prepričanih, tu se pa zelo verjetno strinjava.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne nabijaj. Je Demz napisal, da je bil v 70ih in 80ih standard višji kot danes ali ni? Kaj je to drugega kot nostalgija in izguba stika z realnostjo?

Ne nabijaj! Kolikšen si imel standard, ko si bil star 5 let? Ti je kaj manjkalo? So ti morda starši kaj premalo nudili, glede na potrebe in zmožnosti?

Kakšen standard imaš danes? Ti starši nudijo kaj več glede na potrebe (in zmožnosti) ?
Pa še vprašanje za nazaj - koliko si prispeval, da bi ti lahko starši kaj več prispevali k tvojim potrebam (in z njihovimi zmožnosti) ?
Pa še naslednje vprašanje za nazaj - se ti zdi primerno ocenjevati njihove zmožnosti (takrat) in tvoje potrebe (danes) ?

Si sploh starš !??
Sploh veš kako svet funkcionira? Funkcionira strogo posledično. "Kar daš - to dobiš".
Ti pa kot vse kaže, po čefursko zahtevaš tezo: " Kar zahtevaš, to dobiš".

(zakaj se sploh ukvarjam ? ...)
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.391
9.833
113
kod Džej-Zija
Ne nabijaj! Kolikšen si imel standard, ko si bil star 5 let? Ti je kaj manjkalo? So ti morda starši kaj premalo nudili, glede na potrebe in zmožnosti?

Kakšen standard imaš danes? Ti starši nudijo kaj več glede na potrebe (in zmožnosti) ?
Pa še vprašanje za nazaj - koliko si prispeval, da bi ti lahko starši kaj več prispevali k tvojim potrebam (in z njihovimi zmožnosti) ?
Pa še naslednje vprašanje za nazaj - se ti zdi primerno ocenjevati njihove zmožnosti (takrat) in tvoje potrebe (danes) ?

Si sploh starš !??
Sploh veš kako svet funkcionira? Funkcionira strogo posledično. "Kar daš - to dobiš".
Ti pa kot vse kaže, po čefursko zahtevaš tezo: " Kar zahtevaš, to dobiš".

(zakaj se sploh ukvarjam ? ...)

Čestitam. Že drugič ali tretjič si me proglasil za čefurja. To se mi še ni zgodilo. :valjamse: Če dodam še @lanosa in druščino, sem pa kar čefurski domobran. :cheer:

Hvala za ta psihosociološki vpogled v mojo osnovno celico. Do tega trenutka se nisem zavedal, da je kritika družbe v bistvu pogojena z globokim nezadovoljstvom z mojo osnovno celico. Zdaj vem. Freud bi ti bil hvaležen. In moja denarnica tudi, saj si mi prihranil drago psihoterapijo in odstrl travme. Pa še Lidlov marketinški trud za dober slogan ni šel v nič. :aplauz:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Nisem te proglasil za čefurja, ampak sem te označil, da očitno deluješ po čefursko. Ker že vseskozi nabijaš, kako ti država nič ne da, namesto da bi ti dala.
To sedajle razlagam tebi, ki si me zadnjič označil da sem "funkcionalno nepismen" ali nekako tako. Sedaj boš verjetno odgovoril, da - "Uuups, narobe prebral ..."

Zakaj sploh trošiš svoj čas tu pri nas - zakaj ne greš živet nekam v ameriko, kjer ti bo država menda dala šiht, pa bajto ti bo dala, pa Cammaro ti bo kupila da se boš lahko vozil na šiht 300 km daleč ...
Pa kavbojk ti ne bo treba švercat iz Ponterosso, ker jih tam kar delajo, pa kavo menda tudi ni problem tam kupiti v štacunah, ... pa punce tudi komej čakajo na take balkanske frajerje saj imajo polno pi.zdo crnčug s predolgimi oneti. Pa vse so dobre mrhe, tako kot jih lahko gledamo v holivudskih filmih.

Mislim - zares. Brezveze ti je zabijat čas pri nas, kjer nam država nič ne da. Niti prejšnja, niti zdajšnja. Pravzaprav zdajšnja še manj kot prejšnja (ker nisem v čisto zgornjem sloju, torej pri koritu, zate pa ne vem). Čerz kakšno leto se nam oglasi in poročaj, kako ti tam gre :D, ti bomo lahko fovš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Lord_Raiden

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.064
5.748
113
blizu močvirne prestolnice
Ti sam sebi lažeš. Očitno ste bili pri koritu, zato ti je bilo tako lepo. Sicer pa je vsakemu otroku lepo, ko pa odraste pa je mal drugačen življenje kot v otroštvu.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz sem še sedaj kar dosti pri koritu. Uspelo mi je, da si sam določim, kako veliko bo. Iz tega stališča - ne da sem hvaležen državi, ampak zadovoljen, ker mi je omogočila. Nisem pa zadovoljen, ker ne omogoči dostojnega korita preostalim dvem tretjinam, ki so že 25 let na minimalcih, da ne govorim o absolutni kraji pri talanju pokojnin :gorjaca: .

56% zneska od povprečne dosežene plače v zadnjih nekaj letih ! :bonk: !!! Kdor je na minimalcu, še za štrik ne bo dobil da bi si skrajšal muke! Kaj šele da bi bilo za dom ali kvalitetno medicinsko obravnavo - ko pa vsi vemo, da se gre v penzijo ravno zaradi starosti in posledično zdravstvenih tegob.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
Danes je svetovni dan družine. Če je družina dobro delujoča, je to edina struktura, ki bi jo človeška organizacija rabila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Jaz pa sem odgovarjal drugemu. Če se že vpletaš v pogovor, se najprej pozanimaj, o čem sploh teče beseda.
ajoojjj..... ok. Pa grema. Tvoji t.i. odgovori so bili ena samo nabijanje. Iz teh tvojih odgovorov nekomu se je dalo razbrati, da pojma nimaš o zadevi, ampak samo ponavljaš ene in iste besede nekoga, ki je dal navodila kaj moraš/te pisati. Ti, pa če se hočeš samo z enim pisati, boš moral pa na privat, ker trenutno pišeš na javnem forumu!!!
Iz tvojega t.i. mnenje (beri nabijanja) se dalo prebrati nobenega t.i. odgovora nekomu, ampak ponavljanje dveh, treh stavkov , ki jih pišete verniki. Torej, če se "pozanimam" ali pa ne o čem pišeš ali boš pisal (in tebi podobni verniki) vem kaj boš pisal danes, jutri...... itd.
in vem kaj boš napisal sedaj.... "Vsi ste neumni komunisti":bonk:
PS Ampak zanimivo mi pa je nekaj. Te komunisti so bili pa še močnejši, kot sem si mislil. Res očitno močna organizacija. Še danes desetletja imajo nekateri mokre sanje na njih. Če bi bili majhni, bi jih čez 3 dni že pozabili. :evil:
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Meni nekaj ni jasno; leta 41 je bilo na ozemlju Slovenije (ali pa dravske banovine, kakor hočete) cca. 1000 komunistov. Kako hudiča jim je uspelo prefukat cca. 1,5 MIO katolibanov?!
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.391
9.833
113
kod Džej-Zija
ajoojjj..... ok. Pa grema. Tvoji t.i. odgovori so bili ena samo nabijanje. Iz teh tvojih odgovorov nekomu se je dalo razbrati, da pojma nimaš o zadevi, ampak samo ponavljaš ene in iste besede nekoga, ki je dal navodila kaj moraš/te pisati. Ti, pa če se hočeš samo z enim pisati, boš moral pa na privat, ker trenutno pišeš na javnem forumu!!!
Iz tvojega t.i. mnenje (beri nabijanja) se dalo prebrati nobenega t.i. odgovora nekomu, ampak ponavljanje dveh, treh stavkov , ki jih pišete verniki. Torej, če se "pozanimam" ali pa ne o čem pišeš ali boš pisal (in tebi podobni verniki) vem kaj boš pisal danes, jutri...... itd.
in vem kaj boš napisal sedaj.... "Vsi ste neumni komunisti":bonk:
PS Ampak zanimivo mi pa je nekaj. Te komunisti so bili pa še močnejši, kot sem si mislil. Res očitno močna organizacija. Še danes desetletja imajo nekateri mokre sanje na njih. Če bi bili majhni, bi jih čez 3 dni že pozabili. :evil:

Hvala še tebi. Zdaj sem izvedel še, da imam navodila, kaj pisati. Svašta. :valjamse:
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.391
9.833
113
kod Džej-Zija
Nisem te proglasil za čefurja, ampak sem te označil, da očitno deluješ po čefursko. Ker že vseskozi nabijaš, kako ti država nič ne da, namesto da bi ti dala.
To sedajle razlagam tebi, ki si me zadnjič označil da sem "funkcionalno nepismen" ali nekako tako. Sedaj boš verjetno odgovoril, da - "Uuups, narobe prebral ..."

Zakaj sploh trošiš svoj čas tu pri nas - zakaj ne greš živet nekam v ameriko, kjer ti bo država menda dala šiht, pa bajto ti bo dala, pa Cammaro ti bo kupila da se boš lahko vozil na šiht 300 km daleč ...
Pa kavbojk ti ne bo treba švercat iz Ponterosso, ker jih tam kar delajo, pa kavo menda tudi ni problem tam kupiti v štacunah, ... pa punce tudi komej čakajo na take balkanske frajerje saj imajo polno pi.zdo crnčug s predolgimi oneti. Pa vse so dobre mrhe, tako kot jih lahko gledamo v holivudskih filmih.

Mislim - zares. Brezveze ti je zabijat čas pri nas, kjer nam država nič ne da. Niti prejšnja, niti zdajšnja. Pravzaprav zdajšnja še manj kot prejšnja (ker nisem v čisto zgornjem sloju, torej pri koritu, zate pa ne vem). Čerz kakšno leto se nam oglasi in poročaj, kako ti tam gre :D, ti bomo lahko fovš.

Ups, zadnjič sem že bil čefur, zdaj sem pa kot čefur. Očiten napredek. :valjamse:

Ker se hvališ s pismenostjo, potem mi pa podtikaš nekakšne zahteve, ki jih imam do države in družine, naj ti povem, kaj je bila poanta mojega pisanja. Država je pod rdečo zvezdo manj napredovala, kot bi lahko, če bi imeli normalen zahodno-demokratičen razvoj. To je vse. Od tega bi imeli vsi več, tudi tisti, ki so 25 let na minimalcu, o katerih govoriš ti. Za primerjavo sem ti dal Avstrijo, ki je bila nekoč na cca našem nivoju, danes imajo pa bdp na prebivalca skoraj 2,5-krat tolikšen, kot je naš. Gospodarsko Sloveniji rdeča zvezda torej ni koristila.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.507
289
83
A današnja demokracija pa nam full koristi ja.. kak eni mate zlo slabe izgovore zato kak je bla bivša država slaba..

Moja starša nista bila pri koritu kot eni temu pravite za bolše življenje.. Sta bila običajna delavca ki smo lepo živel z njihovima plačami itn.. ne pa danes ko komaj sestaviš mesec itn..