Na današnji dan...

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Na današnji dan pred 38 leti ob 15.05 je prenehalo biti srce največjega sina, ki se je kdajkoli rodil izpod srca slovenske matere - Josipa Broza - TITA.

Če že ni bil največji Zemljan, pa je prav gotovo bil Zemljan, ki se mu je na poslednji poti k večnemu počitku prišel poklonit ves svet. Nihče nikoli prej, niti doslej ni bil deležen takšne časti. Tudi ob svoji smrti je združeval, saj so na častni tribuni skupaj stali in sedeli smrtni sovražniki, ki se sicer ne bi srečali.

Naj ti bo zemlja mehka in počitek miren, kljub temu, da se nekateri, kljub temu, da si nas davno zapustil še vedno trudijo omadeževati tvoj lik in tvoje delo.
VEČNA HVALA IN SLAVA TOVARIŠ TITO!

1525425311088.png
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Ameriški predsednik seveda ni prišel na to komedijo prenašanja 65 kilogramov peska v krsti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Adam13

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.393
113
Ameriški predsednik seveda ni prišel na to komedijo prenašanja 65 kilogramov peska v krsti.
Wikipedia:

Tito's funeral drew many statesmen to Belgrade. Notably absent statesmen from the funeral were Jimmy Carter and Fidel Castro. His death came in the moment when the Soviet invasion of Afghanistan ended American-Soviet détente. Yugoslavia, although a communist state, was non-aligned during the Cold War and fearful that the nation might be invaded like Czechoslovakia and Afghanistan. After learning that Chinese Premier Hua Guofeng would lead the delegation of China, ailing Leonid Brezhnev decided to lead the Soviet delegation. In order to avoid meeting with Leonid Brezhnev whilst in the middle of an electoral campaign for the 1980 United States Presidential election, Carter opted to send his mother Lilian Carter and Vice President Walter Mondale as heads of the US delegation. After realizing that leaders of all Warsaw Pact nations would attend the funeral, Carter's decision was criticized by Presidential candidate George H. W. Bush as a sign that the United States "inferentially slams Yugoslavs at time that country has pulled away from Soviet Union". Carter visited Yugoslavia later in June 1980 and made a visit to Tito's grave.

Poslal je mamo in podpredsednika, ker se je zbal srečanja s sovjetsko delegacijo. Čez mesec dni je seveda tudi on prišel obiskat grob.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.288
2.273
113
Mudonje.
Zakaj Nele ni tako o njem govori, ko je bil še živ? Zato ker takrat sploh še ni znal govoriti.
Jaz o staremu vedno enako. Takrat in sedaj.
Kanje.
Ko glavonjo začenja poberat ali pobere, pa vsi podrepniki na plan. Tako je v živalskem svetu.
Dokler pa je glavonja še močen, pa laufa samo ritolizništvo. To je v človeškem svetu.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Wikipedia:

Ker se je zbal srečanja s sovjetsko delegacijo. Čez mesec dni je seveda tudi on prišel obiskat grob.
V Beogradu je bil dva meseca kasneje in sicer kaj je sedaj z vračanjem pufov Ameriki cca 55 milijard dolarjev v današnjem merilu valute.
Pa itak ja zbal se je rusov kot se je tudi fidel castro zbal rusov katerega tudi ni bilo na pogrebu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Adam13

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Pomemben podatek pa je da je bil tito nagnusni pedofil in spolno zlorabljal 13 letnega otroka.
Screenshot_20180504-103324.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Adam13

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Kak je fajn pluvat po mrtvem človeku.. eni prav čakate kak objavit kak članek al komentar ki je težko preverit če drži. Ker lažnih člankov je malo morje.. Ker ta beli si marskaj izmislijo da bi očrnili Tovariša Tita itn..

In sedaj bo napada na moj kometar vem od koga :p
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Tudi devica Marija je v otroških letih rodila Jezusa, tako da tud Sveti duh je bil pedofil.