Na današnji dan...

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
endvatri .... a moraš lepit slike, ki jih je že vsak videl vsaj 100x. Pomen slik pa vem da ne razumeš
Tale je tebi na kožo napisana.
FB_IMG_1526036107730.jpg
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.835
512
113
Tale je tebi na kožo napisana.Poglej priponko 21697


Evo nekaj za tebe, če boš zastopil ?

Se še spomnite, kako lepo smo se imeli v stari Jugi na skupinskem preživljanju počitnic na morju? Pa vonja po žaru v družbi sosedov za blokom? Časa, ko so starši pri sosedih pili kavo in klepetali vse popoldne, otroci pa smo se zunaj brezskrbno igrali? Če je vaš odgovor da in si vse te občutke želite obuditi, se jutri pridružite projektu Slovenija se igra.

https://www.24ur.com/novice/sloveni...a-plano-slovenija-se-bo-igrala-kot-nekoc.html
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Lepo je gledat razvoj tvoje funkcionalne nepismenosti. Očitno bom moral še malo poudarit, ker si pretrd, da bi razumel, ali preveč nadut, da bi priznal zajeb. Napisal si, da je RDEČA ZVEZDA na ZDA ZASTAVI. Smola, na zastavi je ni. Če ima flaša Heinekena v tvoji riti rdečo zvezdo, me pa ne zanima.

Kdaj sem jaz napisal, da imajo ZDA v zastavi rdečo zvezdo? !! Prekl. cepec, kdo je funkcionalno nepismen? Saj ni čudno, da nikamor ne moremo, ko pa je dovoljeno vsakemu možganskemu invalidu brez bojazni klopotati! :bonk:

Kdaj sem torej napisal za ameriško zastavo in rdeče zvezde na njej? Napisal sem, da jo pa imajo, kot razpoznavni znak, na letalih, na tankih, v glavnem na vojaški opremi. Tako kot imajo angleži tribarvni krog. Ali nemci hakelkreutz - še danes !

Ti se pa sramuješ naše zvezde, ki smo jo nekoč nosili kot državni simbol !? Bravo! Se tudi svojih staršev tako sramuješ, namreč ker ti morda niso uspeli nuditi toliko kot so npr. Trumpu njegovi - da je lahko jerbal in kvalitetno zaplaval?

Aaa ? Se sramuješ svojih staršev? Svoje preteklosti?
Bi rekel da ja, ker podtikaš. Tako kot si tule hotel podtakniti. :gorjaca:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Lord_Raiden

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.447
9.927
113
kod Džej-Zija
Lep poskus preusmeritve pozornosti. Raje Gavranu odgovori na vprašanje.

Demz: se opravičujem, narobe prebral. Kar pa ne pomeni, da nisi sral kretenizmov o rdečih zvezdah v ameriških simbolih. Zvezde so prav lepo bele, tako na tankih kot letalih.

Kar se sramovanja tiče: sramujem se takihle sonarodnjakov, kot si ti. Ki so ostali mentalno v preteklosti. Šli smo iz neke države, ker nam ni ustrezala. Zdaj jo poveličujete. Kot prave pićke, če niste zadovoljni s sistemom, ki ga imamo, bi šli nazaj na starega. In zato nimate jajc, da bi volili za program in ne proti osebi. Takih mentalno nedoraslih z nostalgijo napihnjenih starih prdcev in njihovih Mesečnih podmladkov se pa res sramujem.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.018
5.422
113
Ti se pa sramuješ naše zvezde, ki smo jo nekoč nosili kot državni simbol !? Bravo! Se tudi svojih staršev tako sramuješ, namreč ker ti morda niso uspeli nuditi toliko kot so npr. Trumpu njegovi - da je lahko jerbal in kvalitetno zaplaval?

Aaa ? Se sramuješ svojih staršev? Svoje preteklosti?
Bi rekel da ja, ker podtikaš. Tako kot si tule hotel podtakniti. :gorjaca:

LoL :D

Teb pa vsake tolk useka mal...
Ti si evolucija staršev....vsake tolk pa tud R-Evolucija...stem se svet razvija...gre naprej....če gledaš tako kot ti da mora bit vse tako kot si je fotr al pa mat zamisnla...potem si velik revež ker se nič nikanor ne premakne v razvoju
 
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri
I

Izbrisan uporabnik #9334

Lep poskus preusmeritve pozornosti. Raje Gavranu odgovori na vprašanje.

Demz: se opravičujem, narobe prebral. Kar pa ne pomeni, da nisi sral kretenizmov o rdečih zvezdah v ameriških simbolih. Zvezde so prav lepo bele, tako na tankih kot letalih.

Kar se sramovanja tiče: sramujem se takihle sonarodnjakov, kot si ti. Ki so ostali mentalno v preteklosti. Šli smo iz neke države, ker nam ni ustrezala. Zdaj jo poveličujete. Kot prave pićke, če niste zadovoljni s sistemom, ki ga imamo, bi šli nazaj na starega. In zato nimate jajc, da bi volili za program in ne proti osebi. Takih mentalno nedoraslih z nostalgijo napihnjenih starih prdcev in njihovih Mesečnih podmladkov se pa res sramujem.

Ne ti meni, kdo je funkcionalno nepismen, potem pa - "uups, narobe prebral" !
Tu ni bilo nobenih kretenizmov, niti nobenega poveličevanja kot hočeta vidva s Kameleonom napeljavati. Kdo od nas v debati je v preteklosti - jaz ki opozarjam, da smo pod zvezdo zrasli in se razvili v funkcionalne ljudi ter da se nimamo prav ničesar sramovati - ali vidva, ki stalno vlečeta preteklost v teme ter se lastne zgodovine sramujeta ! ??

Kdo od nas treh je patriot?

Nizek si, zelo si nizek. Tvoje debate so eno samo potvarjanje. Ničvreden človek, lažnjivec. S takim človekom nihče noče imeti posla.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ter, še enkrat bom napisal. Da smo v Slo imeli v 70. in 80. letih višji standard kot ga imamo danes. Tudi v svetu smo bili bolj spoštovani. Imeli smo lastno industrijo, močan razvoj, tehnološko smo bili enakovredni zahodni evropi. Vsak otrok je imel omogočeno šolanje in službo v svojem poklicu. Danes - izšolamo ga, vendar za druge, saj mora revež iti s trebuhom za kruhom po svetu. Komu na čast ga torej šolamo?

Da ne rečem zdravstvo. Pravzaprav vse kar imamo skupnega - torej javni sektor. Nikamor ne more, seveda ne, ko pa je 2/3 delovno sposobnih ljudi prilepljeno tja. Preostala tretjina mora pa s svojim delom živeti - torej te nalepke, pa še milijon otrok, penzoinistov in socialnih transferjev o_O.

Tako! Takrat, v tisti preteklosti je vse špilalo. Ker je bilo delo čast. Danes pa delo ni čast in to otrokom že v vrtcih pokažejo. Danes je častno gobcanje in mlatenje prazne slame, delati pa ni čast. Zato pravim, da smo imeli včasih višji standard. Pa tudi razviti svet nas je spoštoval. Danes nas ne, ker vsak vidi da smo navadni nakladači.

Ne, preteklosti se nam pa res ni potrebno sramovati. Imamo lepo in svetlo. Današnjost pa nimamo tako svetlo. Že zato ne, ker imamo dve tretjini delovnih ljudi na minimalni plači - že 25 let! :eek: Če je to komu v čast - naj mu kar bo! :gorjaca:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Lord_Raiden in krko

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.447
9.927
113
kod Džej-Zija
Ter, še enkrat bom napisal. Da smo v Slo imeli v 70. in 80. letih višji standard kot ga imamo danes. Tudi v svetu smo bili bolj spoštovani. Imeli smo lastno industrijo, močan razvoj, tehnološko smo bili enakovredni zahodni evropi. Vsak otrok je imel omogočeno šolanje in službo v svojem poklicu. Danes - izšolamo ga, vendar za druge, saj mora revež iti s trebuhom za kruhom po svetu. Komu na čast ga torej šolamo?

Da ne rečem zdravstvo. Pravzaprav vse kar imamo skupnega - torej javni sektor. Nikamor ne more, seveda ne, ko pa je 2/3 delovno sposobnih ljudi prilepljeno tja. Preostala tretjina mora pa s svojim delom živeti - torej te nalepke, pa še milijon otrok, penzoinistov in socialnih transferjev o_O.

Tako! Takrat, v tisti preteklosti je vse špilalo. Ker je bilo delo čast. Danes pa delo ni čast in to otrokom že v vrtcih pokažejo. Danes je častno gobcanje in mlatenje prazne slame, delati pa ni čast. Zato pravim, da smo imeli včasih višji standard. Pa tudi razviti svet nas je spoštoval. Danes nas ne, ker vsak vidi da smo navadni nakladači.

Ne, preteklosti se nam pa res ni potrebno sramovati. Imamo lepo in svetlo. Današnjost pa nimamo tako svetlo. Že zato ne, ker imamo dve tretjini delovnih ljudi na minimalni plači - že 25 let! :eek: Če je to komu v čast - naj mu kar bo! :gorjaca:

Kdo pravi, da se sramujem zgodovine? Se pa sramujem ljudi, ki živijo v preteklosti in poveličujejo crknjen sistem.

Lažnivec se piše brez J. In sem lahko prišteješ kar sebe, ko nabijaš o višjem standardu v 80. kot danes. Kot da si pozabil na hiperinflacijo in sesutje gospodarskega sistema. Pa varčevanje v markah in šilingih. Tistih osovraženih kapitalističnih valutah. Da o tem, da se je takrat večina ljudi lahko stegnila komajdo Yuga, sploh ne začnemo. Kakšen je vozni park danes? Zdaj čakam, da se zlažeš, kako je bil to itak najboljši avto obdobja. Eksodus je bil pa tudi takrat. Ali si že pozabil na vse nemške Gastarbeiterje?

Še 1x: če ti sedanji sistem ni všeč, ga pomagaj spremeniti na bolje, ne pa, da se hočeš vrniti v preteklost. Ker to ni nič drugega kot nostalgija za mladostjo in trdim tičem, kar pa z realnostjo nima veliko skupnega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zajbel

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Peterlin je bil vodja skrivne skupine domobranskih častnikov in nekdanjih oficirjev kraljeve vojske, ki so bili izrazito prozahodno usmerjeni in so sodelovanje z nemškimi okupacijskimi oblastmi dojemali izključno kot nujno zlo v boju proti komunizmu. Peterlinova skupina je vzdrževala stike z zavezniki, organizirala reševanje sestreljenih zavezniških pilotov na slovenskem ozemlju in pripravljala vse potrebno za prestop na stran zaveznikov ob njihovem pričakovanem izkrcanju na severnem Jadranu. Jeseni 1944 je skupino okoli Peterlina odkril gestapo in vsi z njo povezani domobranski častniki so bili internirani v taborišče Dachau.

Še nekaj o domobrancih, ki so pomagali zaveznikom, v nasprotju z zvezdaško kolaborantsko golaznijo...

https://sl.wikipedia.org/wiki/Slovensko_domobranstvo
 
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri