MOTO GP 2019

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Liziko vršt iz motogp-ja, še včeraj.

Kazen bi moral dobiti prepoved dirkanja na naslednjih 5ih dirkah, Honda pa ne bi smela imeti nobenega drugega dirkača na teh 5ih dirkah.

Rossiju so takoj dali kazen, ko se je jokica vozil zraven njega in padel, par let nazaj. Sedaj seveda ne bo nič. Španska mafija na delu..
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.643
3.894
113
Kaj se dogaja z rosijem? So ga dali malo na hladno pri yamahi?

Noben ga ni dal na hladno. Očitno se poznajo leta. In mislim, da je to zadnja sezona legende.
Kot zanimivost, še zmeraj je v skupnem seštevku prvi Yamahin dirkač.

To pove vse kako konkurenčni so.... Pri stop and go konfiguraciji piste nimajo niti najmanjših šans. Je pa fact, Rossi je vozil 0,8 s slabše čase kot prešno leto. In to je pokazatelj, da je blizu konca kariere.

Ducatiji pa pod kritiko vsega.
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
jaz pa mislim da ma pac manjso krizo in bo letos se na podiumu, vozil bo pa se naslednje leto ;)
Jih je se kar nekaj mlajsih ki so cisto u k.... trenutno tako da Rossija zarad tega ni treba v penzijo posiljat.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.432
858
113
Osebno sem mnenja, da ga ne poslusajo vec roliko, niti ne upostevajo. Vinales je nekako poletel, poltovarniska Yamaha tudi.
Ali pa je samo muha enodnevnica...
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.643
3.894
113
Osebno sem mnenja, da ga ne poslusajo vec roliko, niti ne upostevajo. Vinales je nekako poletel, poltovarniska Yamaha tudi.
Ali pa je samo muha enodnevnica...

Viniales ni še pokazal kaj dosti, to je fact. Tamal je pa odličen, čeprav ima verzijo Yame, ki prekomerno obrablja gume. Se je že pokazalo, ko mu ritem pade. Je pa dejstvo pista z hitrimi ovinki in malo stop and go pospeševanje in krajše ravnine so pisane na kožo temu motociklu.

Oba factory dirkača sta že leto nazaj glasno zahtevala da se spremeni konstrukcija agregata v stilu ducatija ali honde. Podoben a manjši problem ima Suzuki. Rins je imel podobne pritožbe, da ga na ravnini vsi posekajo in potem je pridobival na zavitih delih a stem že po polovici uničil gume.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.432
858
113
Zgleda imajo vsa moštva probleme. Očitno je tudi, da Hondo zna peljati samo MM.
Mogoče je tule še najbolj vozen Ducati, se mi pa zdi, da dirkača nista dorasla.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.643
3.894
113
Zgleda imajo vsa moštva probleme. Očitno je tudi, da Hondo zna peljati samo MM.
Mogoče je tule še najbolj vozen Ducati, se mi pa zdi, da dirkača nista dorasla.

Kot sem že prej povedal Honda je delan izkjučno za MM. To je javno povedal Pedrosa, ki je rekel, da je ves razvoj prirejen njemu.
In to je main razlog za tako nekonkurečnost drugih na Hondi.

MM je z svojim stilom in trenutnim paketom prišel (z veliko padci) do sinergije. In zato je neustavljiv.
MM je tudi povedal ing. dokler Lizika spremninja aerodinamiko, kester ga ne moti. Ko bo posegal v elektroniko, agregat in okvir, pa bo druga pesem.

Je pa Honda izničila prednost hitrosti na ravnini z Dučetom.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.432
858
113
To je edino pravilno. Stavis na enega. Povsod, kjer so delali kompromise, so jih drugi prehiteli.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.643
3.894
113
To je edino pravilno. Stavis na enega. Povsod, kjer so delali kompromise, so jih drugi prehiteli.

Z predpostavko, da se ta ne poškoduje, potem štacuno dol zapreš. Duče po mojem mnenju ima najboljši paket, samo Dovi je bil vedno povsod 2 voznik, kaj pri Ducatijo mislijo ne vem.
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Z predpostavko, da se ta ne poškoduje, potem štacuno dol zapreš. Duče po mojem mnenju ima najboljši paket, samo Dovi je bil vedno povsod 2 voznik, kaj pri Ducatijo mislijo ne vem.
Dej optiplex nehaj že s svojimi pravljicami. A sedaj si prišel še sem trollat. Tukaj ni nobenih pokrovk, ki bi dirkale, tako da se lahko nehaš brukat, da se ne boš spet pokakal kot v vseh sosednjih temah.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.643
3.894
113
včeraj jim je res dal lekcijo. Vsi so zgeldali drugorazredni zraven.

po moje danes nebo tako lahko. Mislim da bo suho?

MM je žal predober. To potrjuje iz dirke v dirko. Ni največji problem samo hitrost, ki jo že ima od nekdaj ampak stabilnost. Tole bo ratal dolgcajt. Nevrjetno formo kaže tudi brat v moto2.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.836
113
pri taščici
Marsovc se kar nima konkurence z vesolja ;)
Dohtarju pa EMŠO nagaja (poleg same yamahe, ki nima paketa za prvaka). Treba si bo to priznati.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.103
858
113
Nima, ala mu vera. Tko k je on zlit s Hondo je res noro. Upan, da kdaj presedla kam drugam.
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Jap MM se je spet malo poigral z ostalimi zgleda :)
Dohtar mi je zanimiv, ce pogledamo samo rezultat je bil najhitresa yamaha, sama predstava pa bleda senca starega Rossija.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.643
3.894
113
Nima, ala mu vera. Tko k je on zlit s Hondo je res noro. Upan, da kdaj presedla kam drugam.

Občutek drsenja je pokazal z gumami za suho stezo na mokrem.
Skratka bi ga bilo zanimivo videt ga na drugem motociklu, se popolnoma strinjam.

Na žalost pa postaja vse skupaj nezanimivo. MM bi morali dati KTM-a, grem stavit, da bi tudi s'temu zmagal oz se vsaj boril za zmago.