MOTO GP 2019

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.643
3.894
113
Ksz
Yamaha ima po moje probleme s tem, ker vse bazira na VRju. Tezko bodo tako naredili preskok v primerjavi s konkurenco.
Nekako mi naprej pride Alonso iz McLarna, ki je imel mostvo dobesedno za talca. In lahko vidite sedaj kje so pristali.

Je pa res da se meni Vinales ne zdi sposoben kaj razviti. Tu je dalec pred vsemi Lorenzo s svojim feedbackom.

Kot sem povedal...

https://www.24ur.com/sport/motogp/v...im-sam-sem-hiter-ko-prehitevam-trpi-guma.html

Vini potrdil težave Yame. Še enkrat ni VR kriv da ne poslušajo!
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
druga dirka je mimo, MM je spet dokazal da je vesoljec, koncno pa smo spet dobili podium Rossija, lepo se je peljal in boril, skoda da yamahi zmanjka par KM in km na ravnini ker bi bil potem se bolj konkurencen. Vinales pa spet same besede in potem nic...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Rossi je dons vozu k u starih časih. Mala pi.z.dica je pa iz druzga planeta, takle je, lohk se mu da sam kapa dol.
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Rossi je dons vozu k u starih časih. Mala pi.z.dica je pa iz druzga planeta, takle je, lohk se mu da sam kapa dol.
Vale jih ima 40 in s tem MMju samo

netdttmurga11.jpg
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.643
3.894
113
druga dirka je mimo, MM je spet dokazal da je vesoljec, koncno pa smo spet dobili podium Rossija, lepo se je peljal in boril, skoda da yamahi zmanjka par KM in km na ravnini ker bi bil potem se bolj konkurencen. Vinales pa spet same besede in potem nic...

Težko bo z toliko manj KM pri enotni elektroniki. So se pa vidle izkušnje Valeta, kljub slabšemu motorju je stisnil Dučeta. Sem pa vesel, da Yami vsaj gume zdržijo, tukaj je napredek od lani.

Škoda za Morbidelija danes. Ne vem pa kaj je z Vinalesom. Očitno je zbral napačne gume. Still problem Yame je v osnovi isti, premajhna hitrost na ravnni, pri tako očitni razliki je težko zmagat. Honda pa je po moči celo prehitela Ducatija + MM je to mision imposible.

Duče enostavno nima champion materiala. Dovi nikoli ne bo prvak. To sem že večkrat povedal.
Upam, da pri Yami glede KM še kaj naredijo, čeprav dvomim, da kaj dosti lahko.

Suzuki pa ima iste probleme kot Yama, Rinsove besede v Katarju so enostavno najbolj realne, vse kar lahko naredim, potem več kot 2x zgubim na ravnini, dokler ne fenta gume.

to je realnost. Yama podobno.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Vale jih ima 40 in s tem MMju samo

netdttmurga11.jpg

In kaj si s tem hotu povedat? Mala pi.zdi.ca dominira, je.biga in treba je to priznat, pa če ti gre še tako na jetra. Vale je pa legenda GP in tega mala pi.čkica ne bo nikol dosegu, pa bi lahko, mu je Vale lep čas pel hvalo in bi komot vse navijače pobral, pa jih ne bo. Bi iz srca privoščil Rossiju 10tko, ki mu je bila ukradena, sam žal je pomojem ne bo.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Cestitke jokici za odlicno 6. mesto od zadaj, za cele tri sekunde je prehitel Cala, ki je izgubil kaksnih 25 sekund zaradi kazni...
 

Sine370

Pripravnik
27. jun 2015
816
0
16
Sezona je startala pa nic ne pisete? :)
MM mocan kot vedno, MV izredno hiter, VR ne preseneca hehe, bom pocakal s komentarjem do konca dirke (ali raje kar treh)
Quartararo se odlicno pelje. Kaj pravite kako bo danes?
eh Carl je tud pojava, njego znameniti stavek this boat can't turn.

Duče rabi mlade sposobne dirkače v stilu Mira, Morbidelli, Rabat, Bagnaia, Oliveira.... Ne pa neke Dovije, ki nikoli ni nič naredil ne z Hondo, ne Yamo ne z Dučetom. Najbolje pa bi blo da bi imel MM. Samo tega bo Honda držala, dokler ne bo spet prišel prazen ček.

Dovi je lahko prvak, samo v primeru stila pokojnega Haydna. Ko je yama nekonkurenčna, ko se poškoduje MM in Lorenzo... Ti scenariji so edino mogoči.

Spet to je moje mnenje.

Dukatijevih odločitev preprosto ne razumem, še večja napaka pa je Petruči.
Kaj ti čem jamrat? Oveneli veterinar se muči in muči, pa ga mali Španček žge na polno! Musolini moto je edina alternativa, ki zna kaj narediti. Moj fan "Žarko" pa je prehitro menjal firmo!
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.298
62
48
A tu na alterju je vsahnila želja po komentiranju dirk?

Na zadnji dirki pa ni bil tak dolgčas. Ali pač?!
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.643
3.894
113
A tu na alterju je vsahnila želja po komentiranju dirk?

Na zadnji dirki pa ni bil tak dolgčas. Ali pač?!

MM suvereno, velika, velika škoda za Quartararoja. Res sem navijal za malinovca. Dobra dirka tudi v moto3 in dve.
Vale je zajebal dirko v kvalifikacijah, na dirki pa je bil precej hiter.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.643
3.894
113
Vsak ima svoje poglede kaj je akcija.
A ni bil pred leti Yamahin up Zarco?

Zarco ni rookie, ni ne vem kako mlad itd...
za info na testiranjih je Qartararo stolkel rekord kroga.
Gre za rookija, praktično nič izkušenj, extremno mlad in u bistvu edino on vozi lanski model.

Kr se tiče VR-a, je naredil po moje maximum iz dane situacije. Je kot starček najbolje uvrščen med Yama dirkači...
Njegov veliki problem so kvalifikacije. Pri taki izenačenosti pa je to vedno večji problem.

Still stari pelje presenetljivo dobro in ima ponavadi podoben race pace kot MM. MM pa ima tisti edge, ki ga žal drugi nimajo.

Ima pa Honda očitno velik problem, motor je explicitno narejen za enega voznika in to se mu pri drugih voznikih zelo zelo pozna. Mislim, da je enkrat to Pedrosa povedal direkt v kamero, čeprav nebi smel.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.298
62
48
Tokratne kvalifikacije je vreme naredilo zelo napete. Vale se je potegnil na 5. mesto, ampak ce bo tko skozi celo sezono bo tezka za osvojit 10ko.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.314
5.836
113
pri taščici
Yamaha že nekaj let ni motor za prvaka.
Doktor gor ali dol. Ob vesoljcu MM in Hondi po njegovem okusu (poglejte si uvstitve Lorenza ali pa prej Pedrose) pa.se toliko težje.
In seveda, doktorjeva leta tudi niso zanemarljiv faktor.