Montaža klimatske naprave

dobovsek

Fizikalc
27. nov 2008
1.121
1
36
ksz...

morda eno butasto vprašanje..ali pa tudi ne....

Potrebuješ vbloku kakšno soglasje sosedov, da lahko montiraš zunanjo enoto?
 

bisnen

Pripravnik
9. maj 2008
400
0
16
Ali je lahko potem zunanja enota na podstrešju?
Pri nas bomo jeseni jemali nekaj za vikend. Se bo uporabljalo tudi za ogrevanje. Ali je notranja enota občutljiva na zmrzovanje? V zimskem času namreč ni nikogar notri in je vikend brez ogrevanja.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik dobovsek pravi:
ksz...

morda eno butasto vprašanje..ali pa tudi ne....

Potrebuješ vbloku kakšno soglasje sosedov, da lahko montiraš zunanjo enoto?

Poglej, koliko jih že ima montirano klimo. Kjer sem živel do nedavnega, ni bilo problema, kjer sem zdaj pa bi potreboval soglasje. Ni nekega pravila. Ponekod rabiš, ponekod ne.
 

ForeignBreed

Pripravnik
17. avg 2007
712
0
16
Bačka Palanka
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik dobovsek pravi:
ksz...

morda eno butasto vprašanje..ali pa tudi ne....

Potrebuješ vbloku kakšno soglasje sosedov, da lahko montiraš zunanjo enoto?

Poglej, koliko jih že ima montirano klimo. Kjer sem živel do nedavnega, ni bilo problema, kjer sem zdaj pa bi potreboval soglasje. Ni nekega pravila. Ponekod rabiš, ponekod ne.


če jo montiraš na svoj balkon je to tvoj problem.
Če bi pa jo rad zmonitral na steno fasade, pa je možno, da ti to sploh ne pustijo (ker kvari izgled), oz. malo pogledaš, če je kdo že motiral, pa narediš montažo, ki je podobna sosedovi - približno ista višina glede na etažo + postavitev levo/desno tako da zgleda čim bolj tipsko.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.373
1.000
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik bisnen pravi:
Ali je lahko potem zunanja enota na podstrešju?
Pri nas bomo jeseni jemali nekaj za vikend. Se bo uporabljalo tudi za ogrevanje. Ali je notranja enota občutljiva na zmrzovanje? V zimskem času namreč ni nikogar notri in je vikend brez ogrevanja.

lahko je, če je podstrešje dovolj zračno... zmrzovanje ni problem. Problem lahko nastane edimo pri odtoku kondenza iz zunanje enote (rabi kadar greje) in če je pod nulo, bo zmrznilo v cevi in bo posledično teklo po podstrešju...