Molji v semenu (pegasti badelj)

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Imam spravljena semena v plastični posodi s pokrovom, ampak so nekako prišli zraven. Sicer sem jih odstranil, ampak a lahko semena zamrznem za nekaj časa, da zalega pocrka? Bodo še uporabna-ne za sajenje, ampak za uživanje?
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Mater bodo imeli molji zdrava jetra
evil.gif


Semena lahko globoko zmrzneš pa bodo še vedno užitna. Isto je s fižololm recimo, kjer je ta postopek običajen.

Ne vem pa kaj mraz naredi silimarinu
confused-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Jaz sem vceraj lepo stran zabrisal cca 2l posusenih bezgovih jagod.
Ze spomladi se nama je nekaj malega zaredilo, pa sem vse "preluftal" in dal v pvc skatlo s pokrovom. Vceraj pa preverim stanje, pa je bilo notri vsaj 100 rumenih crvov, nekaj tudi moljev.
Kako jih shraniti letos da ne bo isto?
Letos imam prvic nekaj cvetov badlja, pa tudi mene pot da ne pridem v patriotovo situacijo. Ce sem ga uspel ubraniti polzev, upam da ne dobim molje.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Jaz sem vceraj lepo stran zabrisal cca 2l posusenih bezgovih jagod.
Ze spomladi se nama je nekaj malega zaredilo, pa sem vse "preluftal" in dal v pvc skatlo s pokrovom. Vceraj pa preverim stanje, pa je bilo notri vsaj 100 rumenih crvov, nekaj tudi moljev.
Kako jih shraniti letos da ne bo isto?
Letos imam prvic nekaj cvetov badlja, pa tudi mene pot da ne pridem v patriotovo situacijo. Ce sem ga uspel ubraniti polzev, upam da ne dobim molje.
premrzneš kot je bilo že zgoraj napisano.