Prevažanje ljudi (kolegov) v svojem avtu

drajver

Zelenc'
26. feb 2015
4
0
1
Najprej naj priznam, da sem pač alter od nekoga. Se opravičujem.
Stvar je v tem, da se obeta ena daljša pot v tujino. Peljal bom jaz, s svojim avtom. Zadeva bo privatne narave. Ker ti kolegi niso ravno krvni bratje, za katere bi si dal roko odsekat, ampak so zgolj kolegi in znanci, ki nas druži isti interes, me zanima sledeče:
Napisal bi izjavo, v kateri jaz kot voznik izjavljam, da je avto tehnično brezhiben, in da ne bom pil alkohola, potniki bi pa s svojim podpisom izjavili, da me v primeru nesreče (z mojo krivdo)- ki bo imela za posledico poškodbo/smrt/invalidnost, ne bodo tožili.
Bohnedaj, da se to zgodi, ampak rad bi se nekako zavaroval.
Na zavarovalni polici sicer imam zavarovanega šoferja + vse potnike. Ali je to dovolj?
Kako vi postopate v takih primerih, kako bi vi kot potniki gledali na to, če bi vam voznik dal tako izjavo za podpisat in koliko taka izjava sploh ima veljave?
Hvala.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Citat:
Uporabnik drajver pravi:
kako bi vi kot potniki gledali na to, če bi vam voznik dal tako izjavo za podpisat
Predlagal bi mu naj obišče svojega zdravnika, ki mu bo izdal napotnico za ustrezno ustanovo.
bonk.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.355
379
83
Minimalna zakonsko predpisana zavarovalna vsota za nematerialno škodo pri AO je 5mio. Se pravi vsako registrirano vozilo ima vsaj takšno višino kritja. Do the math.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Potniki so zavarovani že iz avtomobilske odgovornosti zaradi napak voznika. Enako kot ostali udeleženci v prometu.
Ali boš dal podpisati kako izjavo še vsem ljudem mimo katerih boš vozil?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Takšno vprašanje običajno postavi kamikaza, ki misli namerno povzročiti prometno nesrečo in se zaveda izgube zavarovalnih pravic, ali pa oseba, ki nima zavarovanega vozila. Torej brez panike. :)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.891
113
pri taščici
Dokler ne boš pijan se nimaš kaj bati. Tvoje osnovno zavarovanje krije vse zahtevke, ki bi jih imeli potniki do tebe kot voznika. Razen če kaj ušpičis in posledično izgubiš pravice ki izhajajo iz police (alko, droge, tehnično ne brezhibno vozilo...).
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Ojej, da men da en to za podpisat, mu recm, da hvala lepa, ampak js se ne bom z njim vozil....nej gre kar sam.
bonk.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.525
9.218
113
Odpiralec teme očitno ni poznal zavarovanja. Sedaj ve, da se nima kaj sekirat, če vse štima.
Bom pa napisal zgodbico: družba pije in najmanj nažganega določijo za voznika. Žal se jim je eno drevo postavilo na cesto, bolnica, okrevajo vsi. Zavarovalnica seveda regresira škodo od voznika, nakar le ta faše še civilno tožbo za odškodnino od ''kolegov''. Oz. nekaj takega, se ne spomnim več točno kako in kaj je bilo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
mah če so samo znanci in potujejo skupaj le zaradi cenejših stroškov potovanja ni neumna ideja.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.917
816
113
In na sodišču takšna izjava velja koliko?
Natančno nič? Rečeš, da si bill prisiljen podpisat, ....
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Odpiralec teme očitno ni poznal zavarovanja. Sedaj ve, da se nima kaj sekirat, če vse štima.
Bom pa napisal zgodbico: družba pije in najmanj nažganega določijo za voznika. Žal se jim je eno drevo postavilo na cesto, bolnica, okrevajo vsi. Zavarovalnica seveda regresira škodo od voznika, nakar le ta faše še civilno tožbo za odškodnino od ''kolegov''. Oz. nekaj takega, se ne spomnim več točno kako in kaj je bilo.

Poznam isto zgodbo 4 najboljši prijatelji so imeli hudo prometno kjer so bili vsi pod vplivom alkohola y vozniom vred.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.891
113
pri taščici
Doctorz in
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Odpiralec teme očitno ni poznal zavarovanja. Sedaj ve, da se nima kaj sekirat, če vse štima.
Bom pa napisal zgodbico: družba pije in najmanj nažganega določijo za voznika. Žal se jim je eno drevo postavilo na cesto, bolnica, okrevajo vsi. Zavarovalnica seveda regresira škodo od voznika, nakar le ta faše še civilno tožbo za odškodnino od ''kolegov''. Oz. nekaj takega, se ne spomnim več točno kako in kaj je bilo.
Mene pa sam zanima kako uspešne so bile civilne tožbe. Najraje bi vedel scan sodbe, ali pa če najde kdo kak spis v sodni praksi (osebne podatke naj zbriše, Zanima me zato ker poznam nekoga v podobni zgodbi)
Sem napisal da alko pobere sistem pravic in dolžnosti!